Спеціальні потреби

Український парламент на канікули не поспішає


Довгоочікувані канікули в українському парламенті так і не почалися. У п’ятницю під час блокування парламенту спікер Яценюк відмовився закривати сесію. А депутати з НУ-НС взагалі заявляли, що у вівторок працюватимуть у сесійному режимі. Однак, такі події стали несподіванкою для багатьох народних обранців, які, сподіваючись на визначені Конституцією канікули, вже мали заплановані поїздки чи закордонні відрядження.

Лідери комітетів та фракцій мають нині зібратися у голови парламенту, аби вирішити, чи бути сесії цього тижня, і як відкривати нову сесію п’ятого лютого.

Як відомо, опозиційні фракції – реґіонали та комуністи, заблокували роботу Ради з вимогою до спікера відкликати його підпис під листом трьох керінвиків України до Північно-атлантичного альянсу. Спікер на цю вимогу не погоджується, а опозиціонери обіцяють продовжувати блокування.

Примирити пристрасті в парламентській залі може поява там президента. Віктор Ющенко п’ятого лютого таки збирається до Верховної Ради, – каже Арсеній Яценюк. Президент має зачитати своє послання до народних обранців та народу України із баченням тих завдань, які сьогодні стоять перед владою. Але, якщо за цей тиждень, лідери фракцій не домовляться, не виключено, що виступати Ющенку доведеться на фоні антинатівських гасел у сесійній залі.

Найімовірніше, факт відсутності багатьох депутатів не дозволить провести цього тижня сесійне засідання. Принаймні найближчим часом Арсеній Яценюк збираєтсья відвідати Крим.

Програма візиту передбачає зустріч Голови Верховної Ради України з представниками сільських і селищних рад, жителями Сімферопольського району Автономної Республіки Крим та обговорити проблеми самозахоплення земельних ділянок. Яценюк також планує виступити в ефірі Державної телерадіокомпанії “Крим” та Чорноморської телерадіокомпанії.

XS
SM
MD
LG