Спеціальні потреби

Альтернативний енергетичний проект Тимошенко


Триває візит керівника українського уряду Юлії Тимошенко до Брюсселя. У вівторок вона зустрілася із керівництвом Європейської комісії та Північно-атлантичного альянсу.

Юлія Тимошенко не приховує – одне із завдань її візиту до Брюсселя – порозумітися із керівництвом ЄС щодо співпраці у сфері енергетики. Саме цій темі були присвячені її зустрічі із чиновниками Єврокомісії:

“Ми абсолютно розуміємо, що спільний інтерес має ЄС і Україна щодо побудови потужних систем диверсифікації постачання енергоносіїв. Як в Україну, так і в ЄС. І що ми є єдиною командою щодо втілення в життя таких проектів”.

Тимошенко хоче заручитися підтримкою ЄС ідеї спорудження нового газопроводу. Він має постачати туркменський газ до країн Європи, зокрема й територією України. Проект називають “White Stream”, або білий потік. Він також має пройти через Азербайджан в грузинський порт Супса, а потім дном Чорного моря через Крим у напрямку Європейського Союзу. Комісар із зовнішніх зв’язків Беніта Фереро-Вальднер уважно вислухала ідею Тимошенко. Каже – її треба додатково вивчити:

“Існує багато різних проектів. Ми хочемо диверсифікації енергопостачання, як щойно сказала прем’єр-міністр. Але водночас ми маємо дуже чітко бачити як цей запропонований проект може бути втілений у життя. Ви знаєте, що у нас є фонди для фінансування проектів у рамках політики сусідства. І ми можемо розглянути, куди їх спрямувати. Це все залежить”.

Водночас ідею пані Тимошенко різко розкритикував колишній міністр ПЕК Юрій Бойко. Він каже, вартість проекту будівництва газопроводу може скласти 10-15 млрд долалрів, що робить його спорудження занадто дорогим. Пан Бойко зазначає, що ЄС вже підтримує альтернативний проект “Nabucco”. Він має проходити з Туркменістану до ЄС територією Закавказзя, Туреччини і Балканських країн. Крім того, Євросоюз, на думку експерта, не захоче вкладати гроші в спорудження труби територією України, яка є нестабільним транзитером.

XS
SM
MD
LG