Спеціальні потреби

На ринку нерухомості у США продовжується спад


Економічна невизначеність спричинила різкий спад показників продажу нерухомості у Сполучених Штатах. Порівняно з минулим роком, доми нині приблизно на 15% дешевші, придбати помешкання може собі дозволити значна кількість людей.

Щоб ринок нерухомості не завмер, маклерські агентства вдаються до усіляких заохочень. У штаті Каліфорнія пропонують екскурсію на автобусі за 20 доларів. Ті, хто на неї записався, менш як за чотири години оглянуть приблизно десять домів, попередні власники яких, через заборгованість, втратили право на їх викуп.

Із зниженням відсоткової ставки, такі автобусні екскурсії стають у країні дедалі популярнішими. Агенти з продажу нерухомості кажуть, що доми вартістю у 650 тисяч нині можна придбати мало не за третину від цієї суми.

Утім є ще одна складність. Ніхто не знає, скільки ці доми коштуватимуть через два, три місяці.

Нерівномірність ринку ускладнила обставини подружжю Майка та Дон Лембек. Мало не рік вони безуспішно намагаються продати свій будинок з чотирма спальнями та трьома туалетами. Дон Лембек зазначає:

“Ми позичили під цей будинок гроші, щоб заплатити за новий і розраховували його продати ще перед тим, як переїдемо у нове мешкання”.

Подружжю Лембек вдалося витримати рік ринкового застою. Іншим же, хто намагатиметься на коштовній каліфорнійській землі продавати своє житло, щоб розплатитися з боргом, може не пощастити.

Аналітики з продажу нерухомості зазначають, для того, щоб ціна, за яку нерухомість колись придбали, зрівнялася з ціною, за яку її можна буде продати, потрібно буде чекати три роки. На мешканців США неначе насувається цунамі несплати заборгованостей, від якого можна чекати лише небажаного падіння цін.

Аналітики побоюються, що стабілізації ринку продажу нерухомості у Сполучених Штатах можливо передуватиме небажаний для економіки спад на 30%.

XS
SM
MD
LG