Спеціальні потреби

Джуліані вийшов із виборчих змагань на користь МакКейна


У середу ввечері колишній мер Нью-Йорка Руді Джуліані оголосив про своє рішення вийти з боротьби за президентське крісло і закликав свої прихильників підтримувати в подальшому Джона МакКейна. Дещо раніше про свій вихід з кампанії заявив демократ Джон Едвардс. Після цього в кожній з партій, Республіканській та Демократичній, фактично залишились по двоє явних лідерів, які зберігають майже однакові шанси стати єдиним кандидатом від партії на посаду президента Сполучених Штатів.

Джона МакКейна називають феніксом, який відродився з попелу. Ще кілька місяців тому він ледь сам не відмовився від президентства через брак коштів на передвиборчу кампанію. Але протягом останнього місяця він переміг на попередніх виборах у трьох штатах, його підтримав Руді Джуліані, і тепер те саме зробив губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеґґер.

Головний конкурент МакКейна – Міт Ромні, який несподівано втратив лідерство у перегонах після останнього голосування у штаті Флорида, сподівається відвоювати свої позиції під час супер-вівторка наступного тижня. В цей день вибори пройдуть одразу в понад двадцяти штатах. Очікується, що після них з-поміж кандидатів виділиться єдиний лідер, який і представить партію на президентських виборах.

МакКейн та Ромні останнім часом жорстко критикують один одного. Особиста неприязнь претендентів чітко проглядалася під час останніх теледебатів. МакКейн звинуватив опонента у нездатності гарантувати національну безпеку держави, а також у підтримці ідеї встановлення графіка виведення військ з Іраку. Ромні тиснув на те, що МакКейн не має досвіду бізнес-управління, а в час економічної нестабільності в країні саме це є найважливішим питанням.

Втрутитись у боротьбу між цими двома претендентами ще зберігає шанси колишній євангелістський проповідник – Майк Гакабі. Він користується значною підтримкою серед консервативно налаштованих християн.

Демократична партія також підійшла до супер- вівторка з двома лідерами перегонів, які мають майже однакові шанси отримати номінацію – Гілларі Клінтон та Барак Обама. Хто з них переможе – багато в чому залежатиме від того, яку виборчу стратегію вони оберуть у ці останні дні. А також на чию сторону перейдуть прихильники Джона Едвардса, який оголосив про вихід з боротьби за номінацію раніше цього тижня. Сам Едвардс поки не підтримав жодного з претендентів.

Крім голосів чорношкірого населення та жінок, обидва кандидати намагаються у вівторок заручитися підтримкою найбільшої за чисельністю меншини в Америці – латиноамериканців. Фахівці передбачають, що у цьому сегменті Клінтон має перевагу. Адже її ім’я добре відоме серед іспаномовних громадян завдяки сприятливій для них політиці Біла Клінтона у часи його президентства.

XS
SM
MD
LG