Спеціальні потреби

Барак Обама привiтав рух України до НАТО


Претендент на президентську кандидатуру від Демократичної Партії Барак Обама привiтав лист українських керівників до НАТО в спраi участi України в Планi дій щодо членства в альянсi.

«Я вітаю рiшення президента Вiктора Ющенка, прем`єр-мiнiстра Юлії Тимошенко та голови Верховної Ради Арсенія Яценюка задекларувати готовність України до участi в Планi дій щодо членства в НАТО».

«Розширення членства НАТО на нові демократії в Європi допомогло створити зону миру та добробуту по всiй Європi та посилило військову спроможність НАТО, спростивши для нових країн-членiв механізми їх контрибуцій. Тому я вiддаю належне вiдданостi українських лiдерiв справi поглиблення демократичних реформ, втiлення яких вимагають від усіх членiв НАТО, та їх рішенню взяти на себе новi відповідальностi у своїх вiдносинах з альянсом. Готовнiсть українського керівництва заради нацiональної єдності проконсультуватися з українським народом в питаннi майбутньої ролi України в НАТО свідчить про вагу, яку вони приділяють справi національної єдності та вiдкритiй демократичнiй дискусії».

«Недалекий самiт НАТО в Бухаресті у квiтнi 2008 року являє собою унікальну нагоду продовжити процес утворення Європи «єдиної i вільної», що було метою усiх останніх американських президентiв. Я закликаю президента Буша та усіх лiдерiв НАТО скористатися з цієї нагоди», - сказано в заявi, опублiкованiй на сенатському сайтi Барака Обами www.obama.senate.gov.

Подібну заяву видала головний конкурент Барака Обами за президентську кандидатуру від Демократичної партії Гіларі Клінтон.

XS
SM
MD
LG