Спеціальні потреби

Барак Обама привiтав рух України до НАТО


Претендент на президентську кандидатуру від Демократичної Партії Барак Обама привiтав лист українських керівників до НАТО в спраi участi України в Планi дій щодо членства в альянсi.

«Я вітаю рiшення президента Вiктора Ющенка, прем`єр-мiнiстра Юлії Тимошенко та голови Верховної Ради Арсенія Яценюка задекларувати готовність України до участi в Планi дій щодо членства в НАТО».

«Розширення членства НАТО на нові демократії в Європi допомогло створити зону миру та добробуту по всiй Європi та посилило військову спроможність НАТО, спростивши для нових країн-членiв механізми їх контрибуцій. Тому я вiддаю належне вiдданостi українських лiдерiв справi поглиблення демократичних реформ, втiлення яких вимагають від усіх членiв НАТО, та їх рішенню взяти на себе новi відповідальностi у своїх вiдносинах з альянсом. Готовнiсть українського керівництва заради нацiональної єдності проконсультуватися з українським народом в питаннi майбутньої ролi України в НАТО свідчить про вагу, яку вони приділяють справi національної єдності та вiдкритiй демократичнiй дискусії».

«Недалекий самiт НАТО в Бухаресті у квiтнi 2008 року являє собою унікальну нагоду продовжити процес утворення Європи «єдиної i вільної», що було метою усiх останніх американських президентiв. Я закликаю президента Буша та усіх лiдерiв НАТО скористатися з цієї нагоди», - сказано в заявi, опублiкованiй на сенатському сайтi Барака Обами www.obama.senate.gov.

Подібну заяву видала головний конкурент Барака Обами за президентську кандидатуру від Демократичної партії Гіларі Клінтон.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG