Спеціальні потреби

Актуально

Виборча кампанія-2008 найдовша за всю історію США

Американцям лишається десять місяців перед тим, як вони мають визначити наступного господаря Білого дому. Передвиборча кампанія цього разу виявилася найдовшою не лише за всю історію США, але і будь-якої іншої західної держави сучасності. Деякі експерти вважають, що така тенденція скоро поширюватиметься і на решту країн світу.

Сенатор Джон Кеннеді розпочав свою президентську кампанію 2 січня 1960-го року. До дня виборів залишалося десять місяців.

Десять місяців порівняно із сьогоднішньою тривалістю президентських перегонів – термін дуже короткий. У цьогорічних перегонах кандидати почали оголошувати про свою участь у виборах вже у грудні 2006-го. Майже дворічна кампанія деяких виборців втомлює. А це може призвести до низької явки у день виборів, каже експерт Фонду “Спадщина” Браян Дарлінґ:

“Настає вирішальний день, а виборцям вже байдуже, хто стане переможцем”.

Довгі кампанії, крім того, потребують значного фінансування. Сьогодні кандидат має витратити якнайменше сто мільйонів доларів, і це лише на попередні вибори. Що довша кампанія, то більше словесних бійок між кандидатами.

З іншого боку, довгі кампанії дозволяють виборцям ретельно проаналізувати платформи кандидатів. Перша поправка до американської Конституції закріплює право на свободу слова. Тому кандидати можуть говорити все, що завгодно на будь-якій стадії кампанії.

У багатьох країнах світу ситуація інша. Стівен Гарпер став Прем’єр-міністром Канади менше, ніж за два тижні. У Франції вибори пройшли за три місяці. І вже за шість днів після дня виборів, Жак Шірак поступився президентським кріслом своєму наступнику Саркозі. Наприкінці минулого року австралійці вибрали нового прем’єра – лідера Робочої Партії Кевіна Радда – після шеститижневої кампанії, яку у народі охрестили передвиборчим марафоном.

Експерт Американського інституту підприємництва Норм Орнстайн каже, що американці повинні вже звикнути до довших політичних баталій. І ця тенденція має поширитись у світі, вважає він:

“Сьогодні ми маємо 500 каналів кабельного телебачення, вільні від урядового контролю медіа. Ви не можете заборонити людям спілкуватися так, як їм завгодно, мобілізуватися на ранніх стадіях та обговорювати питання політичного процесу”.

Тим часом до дня виборів залишається десять місяців. Саме стільки сенатору Кеннеді знадобилося, щоб стати господарем Білого дому.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG