Спеціальні потреби

Актуально

Виборча кампанія-2008 найдовша за всю історію США

Американцям лишається десять місяців перед тим, як вони мають визначити наступного господаря Білого дому. Передвиборча кампанія цього разу виявилася найдовшою не лише за всю історію США, але і будь-якої іншої західної держави сучасності. Деякі експерти вважають, що така тенденція скоро поширюватиметься і на решту країн світу.

Сенатор Джон Кеннеді розпочав свою президентську кампанію 2 січня 1960-го року. До дня виборів залишалося десять місяців.

Десять місяців порівняно із сьогоднішньою тривалістю президентських перегонів – термін дуже короткий. У цьогорічних перегонах кандидати почали оголошувати про свою участь у виборах вже у грудні 2006-го. Майже дворічна кампанія деяких виборців втомлює. А це може призвести до низької явки у день виборів, каже експерт Фонду “Спадщина” Браян Дарлінґ:

“Настає вирішальний день, а виборцям вже байдуже, хто стане переможцем”.

Довгі кампанії, крім того, потребують значного фінансування. Сьогодні кандидат має витратити якнайменше сто мільйонів доларів, і це лише на попередні вибори. Що довша кампанія, то більше словесних бійок між кандидатами.

З іншого боку, довгі кампанії дозволяють виборцям ретельно проаналізувати платформи кандидатів. Перша поправка до американської Конституції закріплює право на свободу слова. Тому кандидати можуть говорити все, що завгодно на будь-якій стадії кампанії.

У багатьох країнах світу ситуація інша. Стівен Гарпер став Прем’єр-міністром Канади менше, ніж за два тижні. У Франції вибори пройшли за три місяці. І вже за шість днів після дня виборів, Жак Шірак поступився президентським кріслом своєму наступнику Саркозі. Наприкінці минулого року австралійці вибрали нового прем’єра – лідера Робочої Партії Кевіна Радда – після шеститижневої кампанії, яку у народі охрестили передвиборчим марафоном.

Експерт Американського інституту підприємництва Норм Орнстайн каже, що американці повинні вже звикнути до довших політичних баталій. І ця тенденція має поширитись у світі, вважає він:

“Сьогодні ми маємо 500 каналів кабельного телебачення, вільні від урядового контролю медіа. Ви не можете заборонити людям спілкуватися так, як їм завгодно, мобілізуватися на ранніх стадіях та обговорювати питання політичного процесу”.

Тим часом до дня виборів залишається десять місяців. Саме стільки сенатору Кеннеді знадобилося, щоб стати господарем Білого дому.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG