Спеціальні потреби

Помер посол i громадський діяч Лев Добрянський


30 сiчня у Спринґфiлдi, що неподалік Вашингтона, помер колишнiй посол США та вiдомий в громадi американських українцiв діяч Лев Добрянський.

Лев Добрянський народився 9-го листопада 1918 року в Нью-Йорку. Кандидат економічних наук. Викладав економiку у Джорджтаунському унiверситетi у Вашингтоні. Як довголiтнiй президент Українського конгресового комiтету Америки активно лобіював українські справи серед американських законодавцiв та урядовцiв. Був iнiцiатором традиції щорiчного вiдзначення у Конгресi США «Тижня поневолених нацiй», який привертав увагу свiту на становище національних меншин в колишньому СРСР, в тому числі i української. Був причетним до встановлення в американськiй столицi пам`ятника Тарасу Шевченку.

За часiв президента Рейґана Лев Добрянський чотири роки був послом США на Багамських островах. Також працював консультантом для Державного департаменту, Міністерства оборони та інших американських державних структур.

Його донька Пола Добрянськi – заступник державного секретаря США з глобальних питань. Вона ж – найвищий в нинiшнiй адміністрації Буша посадовець українського походження.

Поговорити про внесок Лева Добрянського в життя української дiаспори ми запросили до нашої студiї дiючого президента Українського конгресового комiтету Америки Михайла Савкiва. Розмову, яка вiдбулася 10 лютого, запрошуємо переглянути користуючись поданими внизу лiнками.


XS
SM
MD
LG