Спеціальні потреби

Актуально

Джексон: 'Євроінтеграція України піде на користь і Росії'

Вашингтонські експерти вважають, що незадоволення Москви можливим приєднанням України до плану дій з набуття членства у НАТО має обмаль підстав. По-перше, мова йде не про вступ України у військовий союз, а всього лише про посилення діалогу. Виконавчий директор компанії “Dutko Global Advisors” Саллі Пейнтер зазначає:

“План дій – це всього лише процес. Він розпочинає програму, завдяки якій НАТО та Україна можуть працювати разом в процесі діалогу. Він ні кого, ні до чого не зобов’язує. Це не є запрошенням”.

Такої ж думки дотримується і керівник Проекту перехідних демократій Брюс Джексон:

“Напруження виникає, на мою думку, через нерозуміння, що таке План дій з набуття членства у НАТО. Це – не гарантія участі. Це – процес забезпечення країн достатнім набором навичок, аби вони були готові стати членами в майбутньому”.

По-друге, Росія сама рухається у напрямку Заходу, поглиблюючи співпрацю з міжнародними структурами, – каже професор університету імені Джорджа Вашингтона Тарас Кузьо:

“Росія хоче бути частиною Заходу, хоче бути членом СОТ. Хоче розвинути близькі стосунки з НАТО через раду Росія –НАТО”.

Брюс Джексон зазначає: “Росії важко заперечувати налагодження кращих відносин між Україною та Європою, коли Росія сама намагається зблизитися з Європою”.

Брюс Джексон, як і інші західні експерти, переконаний, що більша інтеграція України в європейські структури піде Росії тільки на користь:

“Ми у Вашингтоні віримо, думаю, що так само вважають наші партнери в Європі, що коли країни між Росією та Європою стають стабільнішими, більш прогнозованими, більш інтегрованими у світові економічні системи, вони наближають Європу ближче до Росії. Таким чином питання щодо яких у нас існують розбіжності, стають набагато простішими для розв’язання”.

На думку Тараса Кузя, російський президент, роблячи войовничі заяви, намагається балансувати між об’єктивною потребою Росії в Заході та націоналістично-налаштованим населенням вдома:

“Більшість росіян все ще в опитуваннях кажуть, що вони не вірять, що українці – окрема нація. Напруження завжди матиме місце, але воно буде зменшуватися”.

Саллі Пейнтер, яка безпосередньо працювала з урядами Чехії, Латвії та Болгарії під час вступу цих країн до НАТО, каже, що шлях, який відкривається перед Україною, є складним, але реальним для подолання:

“Всі країни мали свої виклики. Країни Балтії мають російську меншину. Інші країни успадкували Голокост. Я не бачу більших викликів для України, ніж були в інших державах. Кожна країна важко працювала в процесі Плану дій щодо набуття членства у НАТО”.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG