Спеціальні потреби

У штаті Ореґон відкрито першу ‘зелену’ пивоварню


У час коли людство задумалося над майбутнім і шукає нові джерела енергії, ентузіасти в американському місті Портленд вже запроваджують давно відомі однак, поки що мало популярні технології видобутку енергії. Перша “зелена” пивоварня, яка варить пиво за допомогою сонячної енергії розташована у штаті Ореґон.

У пивоварні “Щасливий лабрадор” недавно встановлено систему сонячних батарей. Фотоелектронні панелі на даху будинку поглинають сонячну енергію, яку використовують для нагрівання води у процесі варіння пива.

Співвласник пивоварні Ґері Ґайст зазначає: “Система нагріває воду на пиво, а також для миття посуду, забезпечує гарячою водою фактично увесь будинок”.

Навіть у хмарні дні батареї нагрівають воду до 60 градусів, а у разі потреби підключається звичайний, традиційний нагрівач води.

Ціна системи сонячних батарей – приблизно 70 тисяч доларів. Пивовари передбачають, що витрати окупляться всього за кілька років за рахунок заощаджень на електроенергії.

Власники заснованої 14 років тому пивоварні стверджують, що варять одні з найсмачніших сортів пива на всьому Північному Сході Америки. Незабаром вони планують випустити особливий сорт пива під назвою “Сонячний”, на честь своєї нової енергетичної системи.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG