Спеціальні потреби

Джордж Вашингтон – основоположник американської нації


Кожного року, у третій понеділок лютого американці відзначають день народження першого Президента США Джорджа Вашингтона, якого вважають засновником країни. Історія пам’ятає його не лише як свідка народження нової нації, але як і людину великих досягнень. Стейсі Стефенс – екскурсовод маєтку Маунт Верном зазначає:

“Найважливішою рисою Джорджа Вашингтона було його лідерство. Він був прикладом для усіх. Зокрема його командування у континентальній армії спонукало солдатів, становище яких було невтішним, йти, буквально, босоніж по снігу. І вони йшли, наслідуючи свого командира”.

Стефенс зазначає, що лідерські здібності Вашингтона були дуже важливими для нації, яка ставала на ноги:

“У ті важкі часи він був зразковим лідером. Міцна рука та вміння повести за собою, допомагали йому втримувати рівновагу. Як зазначив один історик, він був незамінною людиною, яка могла все це втримати в руках”.

Джордж Вашингтон відбув два президентських терміни – від 1789-го до 1797-го. І хоч він міг залишатися при владі до кінця свого життя, він вирішив бути президентом лише двічі. Він, як і інші засновники нації, боявся ідеї виникнення монархії, коли хтось перебере на себе все управління державою.

Покинувши офіс, Вашингтон повернувся до приватного життя, у свій улюблений маєток Маунт Вернон, де прожив аж до смерті.

Він вивчав нові технології сільського господарства і запроваджував їх у життя. Вашингтон мав семирічний план чергування культур, в той час коли інші люди мали тільки три.

У маєтку Маунт Вернон Джордж Вашингтон мав понад 300 рабів. Однак він усвідомив несправедливість рабства і пообіцяв забезпечити їхнє майбутнє після смерті своєї дружини Марти.

Вашингтон виділив кошти, аби молоді раби, які були неписьменними, навчились писати і читати. Також він виділив пенсії для літніх та неповносправних людей.

У грудні 1799-го, повертаючись верхи на коні до свого маєтку, Вашингтон потрапив у сніговий шторм після чого серйозно захворів. За лічені дні недуга забрала його життя. Понад двісті років пройшло з того часу, а Джордж Вашингтон був і залишається для американців батьком нації.

XS
SM
MD
LG