Спеціальні потреби

На виборах у Пакистані перемогли опозиційні партії


У результаті загальнонаціональних виборів у Пакистані політичні союзники Президента країни Первеза Мушарафа зазнали поразки. Дві опозиційні партії за попереднім підрахунком отримали більшість голосів виборців.

За попередніми даними більшість голосів виборців здобувала Пакистанська народна партія. Її лідером була вбита нещодавно екс-прем'єр-міністр Беназірг Бгутто. На другому місці партія ще одного колишнього прем'єр-міністра країни Наваза Шеріфа.

Поки що не відомо чи обидві партії мають достатньо голосів, щоб сформувати коаліцію і оголосити імпічмент Президенту Пакистану Первезу Мушарафу.

Сполучені Штати заявляють, що задоволені результатами виборів у Пакистані і сподіваються, що усі партії, які потрапили до парламенту зможуть працювати разом для боротьби з екстримістами. Генеральний секретар ООН також привітав процес голосування, який відбувся відносно мирно, і закликав усі партії погодитись з демократичним процесом.

Владі Пакистану вдалося забезпечити проведення виборів в країні. Чи були вони чесними та прозороми, своє слово незабараом скажуть спостерігачі та представники багатьох держав, що уважно слідкували за процесом волевиявлення. Втім усі вони відзначають, що вже сам факт того, що вибори відбулися є великим досягненням уряду Первеза Мушарафа.

Це були перші за шість років загальні вибори у Пакистані. І хоч відбулися вони без суттєвих надзвичайних ситуацій, втім подекуди були зафіксовані окремі прояви насильства. За даними інформаційних агентств, у пов’язаних безпосередньо з голосуванням інцидентах загинули 23 особи. Утім прагнення пакистанців домогтися на виборах справедливості, мабуть даремно не минулися, бо попередній підрахунок голосів вказує на виборчу перемогу Пакистанської народної партії, яку очолювала Беназір Бгутто. На другому місці – Пакистанська мусульманська ліга на чолі з колишнім прем’єр-міністром країни Навазом Шаріфом. Партія, що підтримувала теперішнього Президента Первеза Мушарафа йде лише третьою, не зважаючи на повідомлення про випадки зловживань деяких посадовців на виборчих дільницях.

Президент незалежного інституту регіональних досліджень, генерал-майор у відставці Ямшед Аяз Хан сподівається, що теперішня ситуація у Пакистані стабілізується не залежно від того, яка партія прийде до влади:

“Вважаю, знадобиться кілька місяців, від двох до трьох, щоб поетапно просунутися у напрямку до відповідної парламентської системи. Це повинно здійснитися, і це станеться”.

Який би уряд не здобув перемогу, найактуальнішими для нього залишатимуться боротьба проти бойовиків та тероризму у віддалених районах країни. Боротьбу проти бойовиків не виключають із своїх програм представники обох опозиційних партій. Колишній прем’єр-міністр Шариф зустрівся у понеділок з делегацією законодавців США.

А тим часом Вашингтон планує продовжувати підготовку спеціальних сил Пакистану до ведення бойових дій проти повстанців. Лише цього року Сполучені Штати мають намір асигнувати приблизно 150 мільйонів доларів на особовий склад, оснащення та тренування напіввійськових підрозділів, розгорнених у заселених племенами районах.

XS
SM
MD
LG