Актуально
Катерина Ющенко вручила нагороди діаспорянам (ВІДЕО)
Цими днями у Вашингтоні з візитом перебуває дружина Президента України Катерина Ющенко. Питання співпраці зі Сполученими Штатами у галузі охорони здоров’я стало головною темою її зустрічей в американській столиці. У середу Катерина Ющенко також відкрила в Українському посольстві у Вашингтоні виставку присвячену трагедії Голодомору в Україні та вручила державні нагороди представникам діаспори, які зробили значний внесок у поширення інформації про українську трагедію.
Виступаючи на відкритті виставки, Катерина Ющенко заявила, що, не зважаючи на все зроблене із поширення знань про геноцид українського народу 32-33-их років, українці пройшли лише півдороги на шляху до справжнього усвідомлення світом трагедії народу України:
“Я була надзвичайно вражена та засмучена тим, що багато людей, яких я зустрічала на дуже високому рівні казали мені, що лише за останній рік вони вперше почули про Голодомор в Україні. І це посли, це дружини лідерів європейських країн, які б повинні були знати про цю трагедію. І той факт, що воли лише зараз про це дізнались, є трагедією і означає, що Україна ще не зробила достатньо для того, щоб світ дізнався про Голодомор”.
На церемонії у посольстві, голова фундації українського Голодомору США Микола Міщенко отримав державну нагороду України за внесок у поширення знань про Голодомор. Він говорить, що лише декілька останніх років факт Голодомору перестали ставити під сумнів:
“У штаті Іллінойс учні вже тепер вчать про український Голодомор на рівні Голокосту і це можна вважати нашим досягненням. Ми скрізь даємо семінари про 70-ту річницю. Ранішше нам ніхто не вірив”.
Професор Університету штату Род Айленд Шеріл Мадлен отримала Орден княгині Ольги. Її нагороджено за багаторічні дослідження українського Голодомору:
“Багато людей, які заперечують факт Голодомору беруть до уваги радянські звіти. Але коли ви розширите пошуки поза загальновідомими історичними даними , експерти з демографії, вивчення структури населення, міграції, усі кажуть, що радянська статистика була сфальсифікована”.
Професор історії переконана, що факт Голодомору повинен бути визнаний як геноцид проти українського народу:
“Ви не можете просто сказати, що Голокост був єдиною трагедією. Ви повинні визнати публічний факт Голодомору, якщо ми кажемо, що Голокост був геноцидом, то ми повинні визнавати, що інші люди у інших країнах також страждали”.
А Катерина Ющенко впевнена, що прийде час і світ визнає український Голодомор, геноцидом проти народу України:
“ЮНЕСКО визнав, я сподіваюся, що з часом і Об’єднані Нації визнають. Але це не легкий шлях і ми не сподіваємося, що це буде сьогодні чи завтра. Наше завдання - давати якнайбільше інформації. Адже це частина нашої історії”.
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум