Спеціальні потреби

Канікули парламентарів триватимуть ще тиждень


Робота українського парламенту знову відкладається. Круглий стіл спікера та керівників фракцій, який мав розблокувати роботу ради, сьогодні таки відбувся. Однак конкретних результатів досягти не вдалося.

Український парламент так і не подарував українцям новини, на яку чекають вже три тижні. Депутати вирішили подовжити свої вимушені канікули ще на тиждень. Круглий стіл, на якому Арсеній Яценюк запропонував свій варіант угоди, що мала стати компромісом і покласти край ворожнечі, провалився.

Лідери фракцій по черзі критикували пропозиції спікера. Їх не влаштовували і соціальні пріоритети, і зміни до закону про держзакупівлі, і особливо постанова щодо НАТО. Проголошення референдуму вже зараз не влаштовує коаліцію, все інше опозицію. Водночас, депутати кажуть, що НАТО – це всього лише привід. Насправді мова йде про посади і переформатування коаліції. Це справжня причина блокування – переконаний лідер Руху Борис Тарасюк. Більше того, за словами Тарасюка, "небезпекою" є не заяви лідера Партії регіонів Віктора Януковича про переформатування коаліції, а те, що "у ці ігри грає глава Секретаріату президента Віктор Балога. На його думку, "регіоналам" дуже хочеться повернутися до влади, "корита" і до використання бюджетних коштів, "як це було в минулому". Але найгірше, що все це відбувається за участі Секретаріату президента, що Тарасюк називає зрадою.

Натомість бютівці у своїх коментарях значно стриманіші. Лідер фракції Іван Кириленко переконаний, що знаковою датою для українського парламенту буде 4 квітня. Саме в цей день у Бухаресті має відбутися саміт НАТО, на якому розглядатиметься питання про приєднання України до Плану дій щодо членства в Альянсі.

Кириленко висловив думку, що в питанні НАТО парламент розробить або єдину узгоджену постанову, або проведе голосування по кожній із шести зареєстрованих постанов.

У результаті парламентські лідери домовилися – вони проведуть наступну зустріч у понеділок, 3 березня, о 10 годині ранку.

Водночас, протягом тижня буде доопрацьовуватися текст політичної угоди в рамках робочих груп, створених з представників усіх фракцій - по двоє людей від кожної сили.

Перше засідання цієї групи відбулося вже сьогодні, однак, як саме виглядатиме компроміс, досі не відомо.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG