Спеціальні потреби

Актуально

Бути студентом-іноземцем у Сполучених Штатах – престижно

Бути студентом-іноземцем у Сполучених Штатах – почесно для самого студента і вигідно країні. По-перше, вихідці з інших країн своїми науковими та академічними досягненнями сприяють розквітові американського суспільства. А по-друге, вони допомагають економіці тим, що платять за навчання, і це не менш важливо.

Утім кількість студентів-іноземців у США значно знизилася через ускладнення візового режиму після терападу на вежі-близнюки у Нью-Йорку у 2001-му році. Деякий час ситуація залишалася безпорадною і щойно у 2006 - 2007-их роках кількість іноземних студентів почала зростати та досягла 583 тисяч. Це на 3% більше від показників позаминулого року.

Сума коштів сплачених студентами-іноземцями за навчання у Сполучених Штатах зросла минулого року порівняно з попереднім на мільярд доларів. Президент Інституту міжнародної освіти Аллан Ґудман каже, що лише у ВНЗ метрополії Нью-Йорку іноземці заплатили за навчання півтора мільярда:

“Вони принесли більше, аніж команди “Нью-Йорк Єнкіс”, МЕТС, НІКС, “Рейнджерс”, уся футбольна команда-чемпіон “Нью-Йорк Джаянтс”. Студенти-іноземці дали місту більше, аніж усі професійні команди разом узяті”.

Однак справа тут не тільки у грошах. Лише у 2006-му, понад третина аспірантів, які здобували у США науковий ступінь – були громадянами інших країн. Що більше, за межами США народилася третина американців, які відтак стали лауреатами Нобелівської премії у галузях медицини та фізіології. Ґудман каже, що іноземці, як студенти, так і вчені часто стають у Сполучених Штатах рушіями наукового прогресу:

“Відкриваючи свої двері, ми надаємо цілому світу нагоду розв’язати деякі з найболючіших проблем, зокрема у сферах науки та медицини”.

Етелдреда Накімулі-Мпунґу готується стати кандидатом наук у медичній школі Блумберґа при університеті Джонса Гопкінса. До Сполучених Штатів вона прибула з Уганди завдяки спонсорованій американським урядом програмі імені Фулбрайта. Ґранти у рамках програми надаються кожного року шести тисячам представників з понад 150 країн світу.

Мпунґу досліджує вірус імунодефіциту, зокрема його вплив на психічний стан людини. Вона мріє про наукові відкриття і каже, що без нагоди навчатися у США, навряд чи чогось би досягнула:

“Здобуття стипендії Фулбрайта у сферах науки і технології означало, що я зможу продовжити пошук. Іншими словами, мені дали зелене світло на здобуття необхідних знань, поглиблене вивчення похідних дисциплін, а відтак можливість зосередитися на власних розробках, які збагатять світ новою інформацією у даній галузі”.

Ще одна володарка ґранту – Памела Браво, яка приїхала до США з Перу, щоб здобути ступінь магістра у сфері охорони громадського здоров’я в університеті Джорджа Вашингтона. Памела каже, що програми на кшталт Фулбрайта об’єднують людей та фактично є інвестуванням у майбутнє світу:

“Це розширює не лише ваші знання, а й відчуття навколишнього світу. Тут поняття з якої ти країни чи регіону, втрачають свою актуальність”.

Утім не все так просто. Спричинені тератаками 2001-го року ускладнення візового режиму турбують усіх, як охочих вчитися у США, так і американських законодавців. Конгресмен Вернон Елерс зазначає:

“Наше завдання, не утримувати людей на відстані. Ми тут на те, щоб добрих людей вітати, а поганих – не впускати. Я вважаю, що з цілком на перший погляд легітимних причин, занадто велика кількість добрих людей приїхати до нас можливості не мають”.

З такими словами Вернон Елерс звернувся до своїх колег на нещодавно проведених у Палаті представників американського Конгресу слуханнях. Утім для того, щоб “добрим” іноземцям в Америці велося краще, від розмов законодавцям треба буде перейти до безпосереднього перегляду візового режиму.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG