Спеціальні потреби

Актуально

Бути студентом-іноземцем у Сполучених Штатах – престижно

Бути студентом-іноземцем у Сполучених Штатах – почесно для самого студента і вигідно країні. По-перше, вихідці з інших країн своїми науковими та академічними досягненнями сприяють розквітові американського суспільства. А по-друге, вони допомагають економіці тим, що платять за навчання, і це не менш важливо.

Утім кількість студентів-іноземців у США значно знизилася через ускладнення візового режиму після терападу на вежі-близнюки у Нью-Йорку у 2001-му році. Деякий час ситуація залишалася безпорадною і щойно у 2006 - 2007-их роках кількість іноземних студентів почала зростати та досягла 583 тисяч. Це на 3% більше від показників позаминулого року.

Сума коштів сплачених студентами-іноземцями за навчання у Сполучених Штатах зросла минулого року порівняно з попереднім на мільярд доларів. Президент Інституту міжнародної освіти Аллан Ґудман каже, що лише у ВНЗ метрополії Нью-Йорку іноземці заплатили за навчання півтора мільярда:

“Вони принесли більше, аніж команди “Нью-Йорк Єнкіс”, МЕТС, НІКС, “Рейнджерс”, уся футбольна команда-чемпіон “Нью-Йорк Джаянтс”. Студенти-іноземці дали місту більше, аніж усі професійні команди разом узяті”.

Однак справа тут не тільки у грошах. Лише у 2006-му, понад третина аспірантів, які здобували у США науковий ступінь – були громадянами інших країн. Що більше, за межами США народилася третина американців, які відтак стали лауреатами Нобелівської премії у галузях медицини та фізіології. Ґудман каже, що іноземці, як студенти, так і вчені часто стають у Сполучених Штатах рушіями наукового прогресу:

“Відкриваючи свої двері, ми надаємо цілому світу нагоду розв’язати деякі з найболючіших проблем, зокрема у сферах науки та медицини”.

Етелдреда Накімулі-Мпунґу готується стати кандидатом наук у медичній школі Блумберґа при університеті Джонса Гопкінса. До Сполучених Штатів вона прибула з Уганди завдяки спонсорованій американським урядом програмі імені Фулбрайта. Ґранти у рамках програми надаються кожного року шести тисячам представників з понад 150 країн світу.

Мпунґу досліджує вірус імунодефіциту, зокрема його вплив на психічний стан людини. Вона мріє про наукові відкриття і каже, що без нагоди навчатися у США, навряд чи чогось би досягнула:

“Здобуття стипендії Фулбрайта у сферах науки і технології означало, що я зможу продовжити пошук. Іншими словами, мені дали зелене світло на здобуття необхідних знань, поглиблене вивчення похідних дисциплін, а відтак можливість зосередитися на власних розробках, які збагатять світ новою інформацією у даній галузі”.

Ще одна володарка ґранту – Памела Браво, яка приїхала до США з Перу, щоб здобути ступінь магістра у сфері охорони громадського здоров’я в університеті Джорджа Вашингтона. Памела каже, що програми на кшталт Фулбрайта об’єднують людей та фактично є інвестуванням у майбутнє світу:

“Це розширює не лише ваші знання, а й відчуття навколишнього світу. Тут поняття з якої ти країни чи регіону, втрачають свою актуальність”.

Утім не все так просто. Спричинені тератаками 2001-го року ускладнення візового режиму турбують усіх, як охочих вчитися у США, так і американських законодавців. Конгресмен Вернон Елерс зазначає:

“Наше завдання, не утримувати людей на відстані. Ми тут на те, щоб добрих людей вітати, а поганих – не впускати. Я вважаю, що з цілком на перший погляд легітимних причин, занадто велика кількість добрих людей приїхати до нас можливості не мають”.

З такими словами Вернон Елерс звернувся до своїх колег на нещодавно проведених у Палаті представників американського Конгресу слуханнях. Утім для того, щоб “добрим” іноземцям в Америці велося краще, від розмов законодавцям треба буде перейти до безпосереднього перегляду візового режиму.

Всі новини дня

Якісне протезування у США: як діє унікальна програма, що допомагає постраждалим від війни українцям повернутися до повноцінного життя. Відео

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому американський лікар-ортопед українського походження Яків Градінар вирішив відкрити у Міннеаполісі неприбуткову організацію для українських пацієнтів.

Будинки-контейнери: житло для українців, які втратили все внаслідок війни. Відео

Будинки-контейнери: житло для українців, які втратили все внаслідок війни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Через обстріли українських міст російськими військами щодня десятки та сотні українців залишаються без даху над головою.

Треба допомогти Україні максимально наблизитись до членства у НАТО - глава МЗС Словаччини на саміті в Бухаресті

Саміт НАТО у Бухаресті, 29 листопада 2022. REUTERS/Stoyan Nenov

НАТО не має проблем із недостачею танків та амуніції для них, які можна відправити до України, заявив міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс під час саміту Альянсу у Бухаресті. "В НАТО не закінчуються танки і набої для танків. Тому, якщо ми розширимо набір того, що ми надаємо Україні, тоді НАТО має можливіть продовжити постачання. Можливо, існують труднощі з певною амуніцією, яка вже надається", - сказав посадовець.

Тим часом, глава чеського МЗС Як Ліпавський висловив сподівання, що союзникам по НАТО вдасться домовитись про новий "значний" пакет допомоги Києву для підготовки країни до зими на тлі російський атак по цивільній інфраструктурі.

Водночас, словацький міністр закордонних справ Растістав Качер заявив журналістам, що на саміті також буде розглянуто заявку України на вступ до НАТО. "Ми будемо обговорювати висловлене бажання України вступити до НАТО, - сказав Качер. - Нам потрібно поставитися до цього серйозно і допомогти Україні пройти процес максимального наближення до членства, а потім, коли ми будемо готові, щоб перехід до повноправного членства проходив дуже плавно".

Нинішня зустріч в Бухаресті нагадує, що на Бухарестському саміті НАТО у квітні 2008 року була проголошена згода на вступ України та Грузії. Через 4 місяці після того саміту у серпні 2008 Росія здійснила вторгнення до Грузії. Приєднання країн до Альянсу було відкладене і не втілене впродовж 14 років.

Раніше Голос Америки повідомляв, що від нинішньої зустрічі в Бухаресті очікують оголошення нових зобов’язань допомоги Україні пальним, генераторами, медичними препаратами й устаткуванням, а також зимовим спорядженням для українських військових. У Вашингтоні повідомили, що державний секретар США Ентоні Блінкен оголосить значний набір допомоги для української енергосистеми.

У статті використано матеріали Reuters

Кремль прагне використати війська РФ у Білорусі, щоб зафіксувати українські сили навколо Києва - ISW

Російські військовики під час навчань у Білорусі. 23 листопада 2022. Фото Міноборони Росії (AP)

Розгортання російських військ у Білорусі, ймовірно, є частиною зусиль Росії з посилення навчального потенціалу і проведення інформаційної операції, йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Супутникові знімки з середини листопада вказують на збільшення російської техніки, зокрема основних бойових танків, на 230-му загальновійськовому Обуз-Лєсновському полігоні в Бресті, Білорусь, включаючи техніку щонайменше на одну бригаду. Незалежна білоруська моніторингова організація The Hajun Project 28 листопада повідомила, що російські війська перекинули 15 зенітно-ракетних комплексів «Тор-М2» і 10 одиниць невизначеного інженерного обладнання до Бреста. Ці дислокації, ймовірно, підтримують зусилля Росії з навчання, а не підготовку до бойових дій з Білорусі…Бойові втрати серед російських інструкторів і стреси, пов’язані з мобілізацією, зменшили навчальний потенціал Росії, ймовірно, збільшивши залежність Росії від білоруського навчального потенціалу», – зазначають в Інституті вивчення війни.

Експерти ISW також додають, що Кремль, ймовірно, прагне використати розгортання російських військ у Білорусі як інформаційну операцію, щоб зафіксувати українські сили навколо Києва, щоб запобігти їх використанню на півдні та сході. За оцінкою ISW, білоруські війська малоймовірно атакуватимуть Україну.

Тим часом Міністерство оборони Британії з посиланням на дані розвідки повідомляє, що Росія, ймовірно, відмовилася від концепції розгортання батальйонних тактичних груп.

«За останні три місяці російські війська в Україні, ймовірно, в цілому припинили розгортання у вигляді батальйонних тактичних груп (БТГ). Кілька внутрішніх недоліків концепції БТГ були виявлені під час високої інтенсивності широкомасштабних бойових дій під час війни України. Відносно невеликий розподіл бойової піхоти на БТГ часто виявлявся недостатнім. Децентралізований розподіл артилерії не дозволив Росії повністю використати свою перевагу в кількості гармат», – йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зауважують, що концепція БТГ відігравала важливу роль у російській військовій доктрині протягом останніх десяти років і передбачала інтеграцію батальйонів із повним спектром допоміжних підрозділів, включаючи бронетехніку, розвідку та артилерію.

Представник Держдепу у Києві обговорить посилення санкцій проти Росії

Кординатор Державного департаменту США з питань санкцій Джим О'Браєн приїхав в Україну, щоб обговорити додаткові заходи для посилення тиску на Росію. Фото: Twitter @USAmbKyiv

Координатор з питань санкцій Державного департаменту США Джим О'Браєн приїхав до Києва, щоб обговорити "додаткові заходи для посилення тиску на Росію", повідомила у Twitter посолка США в Україні Бріджит Брінк. "Санкції та експортний контроль уже погіршили здатність Москви реалізувати свій імперський план - незважаючи на збільшення атак Росії на інфраструктуру", - написала вона.

Раніше Брінк, О'Браєн та міністр інфраструктури України Олександр Курбаков відвідали Одесу, щоб побачити, як відправляється українське зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Тоді О'Браєн заявив, що американські санкції проти Росії мали "суттєвий вплив" у її війні в Україні: "Росія не може вести війну за сучасними стандартами. Ви бачите, їм не вистачає комунікації, високоточної зброї, швидкого пересування військ. Отже, це війна іншого типу".

Тим часом, Reuters повідомляє, що на зустрічі голів МЗС країн НАТО у Бухаресті державний секретар США Ентоні Блінкен планує оголосити новий пакет допомоги для підтримки енергетики України.

Напередодні речник Ради національної безпеки Джон Кірбі назвав атаки Росії на цивільну інфраструктуру України і спроби російського президента Володимира Путіна використовувати холод як зброю "абсолютно огидними".

"Це людина (Путін – ред.), яка використовувала їжу як зброю. Він використовував страх як зброю. Зараз він використовує холодну погоду, щоб фактично спробувати поставити український народ на коліна. Коли ви подивитесь на те, що він атакує, це майже вся цивільна інфраструктура [...] Але це огидно. Абсолютно огидно те, що він робить останні кілька тижнів. Не те, щоб він не був підлим раніше [...] це спроба поставити український народ на коліна, тому що він не може поставити українські збройні сили на коліна", – цитує Кірбі Радіо Свобода.

За його словами, США працюють з союзниками та партнерами по всьому світу, щоб знайти запасні частини, обладнання, трансформатори, матеріали, які знадобляться Україні для відновлення постачання електроенергії на більшій частині України. Кірбі також додав, що США збираються продовжувати забезпечувати українські збройні сили зброєю та підготовкою, які їм потрібні, щоб бути успішними на полі бою.

Внаслідок чергового масованого удару РФ по цивільній інфраструктурі України відбулись відключення енергії по всій країні. Станом на 29 листопада національна енергетична компанія "Укренерго" повідомляє, що виробники електроенергії забезпечують 70% споживання електроенергії в Україні, а дефіцит потужності складає 30%.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG