Спеціальні потреби

Актуально

Україна не поспiшає з визнанням Косова

Україна не скаже «ні» чи «так» в питаннi визнання незалежностi Косова. Офіційний Київ з цього приводу радиться зі своїми стратегічними партнерами і пропонує змінити європейські норми.

Тема Косова для Києва більш ніж складна, адже Україна має власну автономію – Крим і історію закликів деяких інших областей до від`єднання. Відтак, прецедент Косова є доволі проблемним для офіційного Києва.

Однак, оскільки Україна проголосила курс на європейську інтеграцію і подала прохання про приєднання до Плану дiй щодо членства в НАТО, вона змушена прислуховуватися до європейських партнерів, які визнали Косово.

Офіційної позиції у цій складній європейській дилемі Київ ще не висловив. МЗС устами свого речника каже - потрібен час, в тому числі і на переговори з європейськими партнерами.

Втім, неофіційні позиції вже лунають досить голосно. Уповноважена Верхвоної Ради з прав людини Ніна Карпачова сьогодні заявила, що Сербія має залишатися єдиною і неділимою. Такою, як відомо, є i позиція Росії, однак, Німеччина та Франція, від яких залежить чи дасть згоду НАТО на участь України в ПДЧ, Косово визнали.

Висловилася з цього приводу сьогодні і секретар Ради з питань нацбезпеки i оборони Раїса Богатирьова. Схоже, в РНБО знайшли формулу, як Київ може оголосити свою позицію не сказавши «так» чи «ні» незалежнiй косовськiй державi.

«Сьогодні позитивним є те, що Україна без поспіху, враховуючи інтереси двох конфліктуючих сторін, намагаєтсья знайти те рішення, яке б відповідало і інтересам України і інтересам європейського співтовариства», -- сказала секретар РНБО.

Новий порядок в Європі вимагає і нових ініціатив за новим договором про європейську безпеку. Україна здатна, і найближчим часом може висловити таку ініціативу – заявила Богатирьова.

Ініціативи будуть розроблені і озвучені після узагальнення правового чинника, принципу співіснування християнського і мусульманського світів, особливостей соціально-економічного розвитку Європи й України, а також національних, історичних і гуманітарних чинників.

Секретар РНБО також додала, що ініціативи України стосовно зміни договору про європейську безпеку стануть офіційною позицією України на проголошення незалежності Косова.

Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG