Спеціальні потреби

Готують форум для євроiнтеграцiї України


Формулу української інтеграції в Європу шукатимуть на міжнародному форумі “Європа-Україна”. Представницький форум, що пройде в Києві з 27 по 29 лютого за участю світової політичної еліти, вже встигли охрестити “новим українським Давосом”.

Як розтопити лід у стосунках України з Євросоюзом і перевести нинішнє партнерство в омріяну інтеграцію? Над інтелектуальною задачею міркуватимуть учасники форуму “Європа-Україна”. Міжнародний форум, який вперше відбудеться на українській землі, має стати якісно новим майданчиком для євроінтеграційних дискусій. Про це на прес-конференції в Києві заявив співголова Оргкомітету Форуму, заступник голови президентського секретаріату Олександр Чалий:

«Президент України розглядає форум як створення якісно нового майданчика для проведення дискусії з питань євроінтеграції України. Президент України очікує, що форум стане новим українським інтелектуальним Давосом з точки зору обговорення проблем євроінтеграції».

Як повідомив Чалий, основною темою дискусій на Форумі буде створення зони вільної торгівлі України з ЄС та хід переговорів про посилену угоду між Україною і Євросоюзом. Він нагадав також, що ініціатива проведення Форуму підтримана президентським указом. Глава держави візьме участь у представницькому зібранні та виступить з вступною промовою. У роботі Форуму планується участь прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко та голови Верховної Ради Арсенія Яценюка. Серед 450-ти учасників – світова політична та бізнес-еліта з країн Євросоюзу, Російської Федерації, Сполучених Штатів. В рамках Форуму відбудеться, зокрема, презентація доповіді партнерського комітету США-ЄС з питань України під назвою “Підсумки 16-ти років незалежності”. Доповідь презентуватиме радник американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень Збіґнев Бжезинський.

Взірцем для організаторів Форуму “Європа-Україна” послужив Економічний форум у польському місті Криниця. Про його роль у європейській інтеграції Польщі говорить голова ради Форуму Зиґмунд Бердиховський:

«18 років досвіду економічного форуму в Криниці чітко вказує, що для будування європейської інтеграції потрібна відкрита розмова, діалог, і саме цей досвід хочемо перенести сюди в Україну».

Як обіцяють організатори, подібно до Економічного форуму в Криниці, форум “Європа-Україна” буде щорічним заходом. За їх словами, новий “український Давос” запрацює на постійній основі – аж поки приєднання України до ЄС не стане доконаним фактом.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG