Спеціальні потреби

Актуально

‘Газпром’ знову обіцяє скоротити постачання газу

Вчора представники "Газпрому" знову зробили заяву щодо українських боргів за газ. Вони заявили, що з середи скоротять постачання газу Україні через неналежне погашення нею газових боргів. Відразу відреагував і Президент Віктор Ющенко, він традиційно зобов’язав Прем’єра Юлію Тимошенко відзвітувати з цього питання у середу зранку. Тимошенко ж звітувати не пішла, вона знову захворіла, вже втретє прем’єрка злягла з часу призначення на посаду глави уряду. Замість неї звітував перший заступник Олександр Турчинов. Він каже, український уряд повністю розрахувався з посередником – “РосУкрЕнерго”, а відтак сподівається, що гроші нарешті таки дійдуть до “Газпрому”.

5,2 млрд гривень українському уряду довелося закривати живими коштами, дивідендами, отриманими "Нафтогазом" за 2006-2007 роки, і станом на 1 січня 2008-го року Україна не має боргів, – заявив Турчинов:

"З цього боргу єдина цифра, якої не визнає українська сторона, – це 114 млн гривень, шахрайськи нарахована за газ, спожитий в 2006-му році, за цінами 2007-го року".

З приводу гніву “Газпрому” та Секретаріату президента, Турчинов каже:

“Коли вчора почалися активні розрахунки, з'явилося бажання понагнітати ситуацію”.

Натомість представник “Газпрому” Сергій Купріянов не такий оптимістичний. Коментуючи заяви української сторони про повне погашення заборгованості за газ за 2007-ий рік, він зазначив:

"Заплатити те, що винен за минулий рік – не найбільший подвиг, пишатися тут нема чим. Тим більше, що проблеми з постачанням газу в 2008-му році тільки загострюються. Щодо постачання і середньоазійського, і російського газу досі не підписані всі необхідні контракти й акти. А значить, обсяг неоформленого споживання газу в Україні зростає", – сказав представник “Газпрому”.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG