Спеціальні потреби

Актуально

ООН закликає запобігти зникненню недержавних мов

Представники Форуму ООН з питань корінних народів кажуть, що тисячі мов світу опинилися сьогодні на межі зникнення. Організація Об’єднаних Націй минулого року схвалила декларацію про захист прав корінних народів світу, кількість яких на цей час складає майже 370 мільйонів осіб. ООН закликає уряди країн, де ще живуть групи, що спілкуються своїми традиційними мовами, долучитися до цієї декларації. Це може зберегти для людства самобутні культурні особливості, що передаються з покоління в покоління за допомогою мови.

Згідно з даними ООН, 96% мов світу розмовляють лише 3% населення планети. Експерти ООН також вважають, що 90% недержавних мов світу вимре у цьому столітті, якщо не вжити заходів для їх збереження.

Минулого року Генеральна Асамблея ООН схвалила історичну декларацію про права корінних народів і проголосила 2008-ий рік – Міжнародним роком мов.

На недавньому триденному засіданні в Нью-Йорку агентство ООН схвалило список мовних прав. Серед них – право на освіту на рідній мові, право на користування корінною мовою на офіційних заходах і доступ до засобів масової інформації цими мовами.

Агентство також вказало на важливість ведення навчання в школах на мовах корінних народів, оскільки у світі постійно зменшується кількість людей, що розмовляють корінними мовами.

На погляд експертів найбільшою проблемою є те, що уряди країн світу дискримінують корінні мови на користь державних мов.

Рекомендації агентства не зобов’язуючі. До того ж Сполучені Штати, Австралія, Канада і Нова Зеландія – країни в яких живуть корінні племена – проголосували проти цієї Декларації ООН в питанні прав корінних народів. А це поганий знак для тисяч мов, які можуть зникнути назавжди.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG