Спеціальні потреби

Засідання Ради завершилось майже безрезультатно


Майже безрезультатно завершилося перше засідання Верховної Ради після вчорашнього розблокування парламенту. Депутати так і не змогли ухвалити норму про зняття власної недоторканості. Втім, змогли створити декілька слідчих комісій.

Черговим каменем спотикання для Верховної Ради став закон про скасування власної недоторканості. І коаліція, і опозиція розробила власні проекти. Партія регіонів пропонувала урівняти процедуру притягнення до відповідальності депутатів і президента. Мовляв, перед законом мають бути рівні усі. Цю тезу підтримали навіть опоненти регіоналів – колишній міністр оборони нашоукраїнець Анатолій Гриценко сказав, що голосуватиме саме за таку норму. Однак після тривалих дебатів і декількох перерв жоден із проектів так і не здобув необхідної підтримки.

Створити три тимчасові слідчі комісії – це все на що спромігся український парламент після майже місячної перерви в роботі. Одна з них розслідуватиме бійку міністра внутрішніх справ Луценка із київським міським головою Черновецьким. Спікер Арсеній Яценюк повідомив, що отримав таке прохання від одного із учасників інциденту:

“Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко звернувся до мене із письмовою заявою, якою просить Верховну Раду України поставити до порядку денного питання щодо створення тимчасової слідчої комісії для розслідування інциденту”.

Луценко особисто прийшов до парламенту і підтвердив, що й сам хоче поставити в цій справі усі крапки над «і». Вже днями має відбутися слідчій експеримент, за участю обох фігурантів. Юрій Луценко зазначив:

“Я абсолютно спокійний в тому, що я не порушував закони, не займався зловживаннями, я виграв судові позови у більшості засобів масової інформації, які друкували не правдиву інформацію з цього приводу, я готовий до зустрічі з депутатами, які будуть цікавитись моєю діяльністю на посаді міністра внутрішніх справ”.

Моральною компенсацією міністру може стати те, що на його прохання Рада також погодилася створити слідчу комісію, яка розслідуватиме діяльність пана Черновецького на посаді київського міського голови. Депутати з’ясовуватимуть, чи правомірно той роздав сотні гектарів київської землі. Ще одна комісія вивчатиме ймовірні зловживання із землею у Харкові.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG