Спеціальні потреби

Адмірал Вільям Феллон подав у відставку


Міністр оборони США Роберт Ґейтс заявив, що головнокомандувач Центрального командування США подав у відставку. Адмірал Вільям Феллон, у зону відповідальності якого входять країни Близького Сходу і Північно-східної Африки, залишить посаду у кінці березня. Згідно з деякими інформаціями, адмірал іде на пенсію через непогодженість з Адміністрацією Буша у питанні Ірану.

Адмірал Вільям Феллон очолив Центральне командування США у березні минулого року. Наприкінці цього місяця він має намір покинути цю посаду після журнальної статті, яка висвітлила його, як противника політики Джорджа Буша щодо Ірану. Журнал “Есквайр” охарактеризував Феллона як єдиного опонента Адміністрації у питанні застосування військової сили з метою зупинити ядерну програму Ірану.

Шеф Пентагону Роберт Ґейтс назвав безглуздям думку про те, що відставка Феллона свідчить про підготовку Адміністрації Буша до війни з Іраном:

“Ми обговорювали усі можливості, але ми також зосередилися на важливості економічного та дипломатичного тиску на Іран. Я не думаю, що в цьому є якась різниця. Гадаю, що виникло якесь хибне припущення”.

Водночас адмірал Феллон заперечив існування будь-яких розбіжностей в Адміністрації Буша. А сам президент відзначив заслуги Феллона у досягненні прогресу у війнах в Іраку та Афганістані.

XS
SM
MD
LG