Спеціальні потреби

Центральний Банк рятує економіку США від краху


Управління Федеральною резервною системою США вдалося до надзвичайно рідкісного кроку викликаного важкою економічною ситуацією в країні. У неділю Центральний банк вкотре зменшив відсоткову ставку на позички та спробував врятувати одну з найбільших фінансових установ від катастрофи. Керівництво Центробанку схвалило продаж інвестиційної компанії “Беар Стернс”, криза якої могла призвести до ланцюгової реакції на ринках світу. Американські урядовці запевняють, що вжиті заходи дозволять врятувати економіку.

“Беар Стернс” – одна з найстаріших фінансових установ на Волл Стріті. Вона перебувала в бізнесі 85 років і опинилася на межі краху через проблеми на ринку кредитів. Її активи купує компанія “Джей Пі Морган Чейс”, всього за два долари за акцію. Ще рік тому акції Беар Стернс продавалися по 170 доларів. Компанію продають всього за чверть вартості хмарочосу в якому вона розташована.

Банкрутство “Беар Стернс” могло б призвести до паніки на ринку кредитів. Що означає менше позичок на житло, автомобілі та розвиток бізнесу, а це може перерости в катастрофу економіки країни. Посередником продажу “Беар Стернс” став Центробанк США. Таким чином уряд дав знати, що готовий зробити усе необхідне, щоби система не обвалилася.

Однак, критики, як от експерт з Мерілендського університету Пітер Морісі, кажуть, що Адміністрація запізнилася з діями:

“Ми переживаємо кризу банківського сектора, роздрібної торгівлі, люди втрачають роботу, економіка погіршується дуже швидко. Заходи до яких вони вдалися не достатньо масштабні і не зможуть вирішити проблему”.

Президент Буш запевняє, що занадто активне втручання уряду в економіку може нанести більше шкоди, ніж принести користі. Джордж Буш схвалив дії Центробанку і пообіцяв вдаватися до необхідних заходів залежно від ситуації. На американців заспокоєння їхнього лідера не діють.

Мешканці одного з економічно найпотужніших штатів країни, Каліфорнії, одними з перших відчули на собі фінансову нестабільність. Вважається, що економічна ситуація в Каліфорнії з часом поширюється по всій країні. Сповільнення економіки змушує уряд штату скоротити 20 тисяч вчителів, бібліотекарів та соціальних працівників. Криза на ринку житла лише поглиблюється. Ціна на бензин одні з найвищих в країні.

XS
SM
MD
LG