Спеціальні потреби

Актуально

Війна в Іраку погіршила міжнародний імідж США

Сполученим Штатам дорого обходиться винесене п’ять років тому рішення вторгнутись в Ірак для повалення режиму Саддама Гусейна. Крім цього, опитування вказують, що міжнародний імідж Сполучених Штатів впав з того часу до найнижчого рівня. Одна з причин – триваюча військова присутність США в Іраку.

Частішими стали антиамериканські протести, і то не тільки в країнах антиамериканського скерування. Вони відбуваються також в союзних Сполученим Штатам державах. Ще більш широким є обурення війною в Іраку і ставленням американців до підозрюваних в тероризмі осіб в арабському світі. Генеральний секретар Ліги арабських держав Амр Мусса зазначає:

“Дружні почуття роками панували в арабському світі щодо Америки, але нещодавній розвиток подій зірвав ці відносини і ці почуття”.

Десятки тисяч загиблих іракців, документально підтверджені знущання американців над іраськими в’язнями і закорінення в Іраку шиїтського правління поруч з керованим шиїтами ж Іраном викликає неспокій в арабських країнах. Причому негативні почуття зароджуються і поза межами арабського світу. Правозахисник з Гвінеї Мамаді Каба каже:

“Репутація Сполучених Штатів Америки підірвана війною в Іраку і не в останню чергу скандалом з в’язницею Абу-Граїб”.

Навіть в країнах, що вислали свої контингенти в Ірак, війна не популярна. Побутує думка, що щоразу як Америка втручається у щось, це підкреслює її нахили діяти як світовий поліцай.

Ендрю Когут з дослідницького центру “П’ю” у Вашингтоні підсумовує вплив війни:

“Саме війна була якщо не основною, то однією з головних причин зросту у світі після 2001-го року антиамериканських настроїв”.

Президент Буш заявляє, що прагне повернути додому американські війська якомога швидше. Однак дослідник Когут вважає, що якби можна було домогтися військового успіху в Іраку, то і незадоволення у світі ущухло б:

“Зрозуміло, що коли в Іраку був би успіх, то це могло б змінити настрої. Втім залишиться ширше питання щодо нашої сили і того, як ми граємо”.

А завдання рестраврації іміджу США у світі ляже на того, хто замінить Джорджа Буша на президентському посту в січні 2009-го року.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG