Спеціальні потреби

У штаті Нью-Йорк призначено нового губернатора


До своїх обов’язків приступив новий губернатор штату Нью-Йорк Дейвид Патерсон. Це – перший в історії штату чорношкірий і перший в історії США сліпий губернатор. Втім, увага до ротації губернаторів одного з американських штатів викликана зовсім не самим Патерсоном, а радше причиною, чому він обійняв цю посаду.

Слідство у справі колишнього губернатора штату Нью-Йорк Еліота Спітцера почалося за підозрою у хабарництві. Але незабаром з’ясувалося, що все це має відношення до бізнесу сексуальних послуг. Агенти ФБР кажуть, що Спітцер був постійним клієнтом так званого Імператорського клубу, що надавав інтимні послуги багатим клієнтам. Година з клієнтом в ньому коштувала до п’яти з половиною тисяч доларів. За даними ФБР, Еліот Спітцер витратив на жінок понад 80 тисяч доларів.

Протягом цих кількох днів Еліот Спітцер визнав свій зв’язок з повією та подав у відставку. Він був “клієнтом номер дев’ять”. Вона звалася “Крістен”. Вони ділили один номер протягом двох годин у вашингтонському готелі. Це коштувало Спітцеру понад чотири тисячі доларів та кар’єри. А для “Крістен”, яку було ідентифіковано як 22-річну Ешлі Олександру Дюпре, кар’єра тільки розпочалася. Співачка-початківець Дюпре, в розпал скандалу, завдяки продажу свого синглу на І-тюнс заробила, за деякими оцінками, понад мільйон доларів.

Для іноземців, які живуть у Сполучених Штатах, важко збагнути гіпертрофований інтерес до скандалу, який висвітлювався нон-стоп протягом тижня. Французький журналіст Сильвейн Кипел зазначає:

“Америка дуже пуританська країна. Але, з іншого боку, порнографія в цій країні – величезний бізнес. Це – просто парадокс, як так може бути”.

Деякі культурологи стверджують, що американці мають підвищену зацікавленість до сексу, але відкидають будь-які серйозні дискусії на цю тему. Письменниця Ґлорія Фельдт каже:

“В американців дуже складне ставлення до сексу. З одного боку його широко застосовують у маркетингу, починаючи від продажу зубних паст, закінчуючи продажем автомобілів. З іншого боку, менше ніж 15% шкіл дають правильне і доступне медичне статеве виховання. Це дуже складна суспільна проблема”.

Втім, найбільш вражаючою є не сексуальна чи фінансова складова скандалу, а лицемірство Спітцера. Кілька років тому на посаді генерального прокурора штату він вів боротьбу з проституцією та розгорнув агресивну кампанію проти аморальної поведінки фінансистів Вол Стріта.

Його подружнє життя також здавалося ідеальним - з дружиною Сільдою він живе разом 21 рік, вони мають трьох доньок.

Скандал із Еліотом Спітцером – новий головний біль для Гілларі Клінтон. Вона не лише загубила голос супер-делегата, який був одним з її найвпливовіших прихильників. Сексуальний скандал нагадав виборцям і про її власні подружні проблеми.

XS
SM
MD
LG