Спеціальні потреби

Актуально

Патерсон – перший незрячий губернатор у США

У понеділок присягу губернатора штату Нью-Йорк склав Дейвид Патерсон. Він став першим афроамериканцем, який очолив цей важливий в Америці штат. Проте історична унікальність його призначення насправді у тому, що Патерсон є незрячим. Він перший сліпий, який зайняв такий високий пост в країні.

Кар’єра нового Губернатора Штату Нью-Йорк може видатися казковою для багатьох американців, що мають таку ж фізичну ваду як він. В Америці живе близько півтора мільйона американців, яких за медичними критеріями вважають сліпими. Губернатор Патерсон втратив зір ще немовлям, після перенесеної інфекційної хвороби очей. Нещодавно він висловився з приводу тих проблем, з якими щодня стикаються незрячі люди в Америці:

“70% сліпих і 90% глухих в Америці – не мають роботи. Можливо хтось з них міг би придумати ліки від раку, але вони позбавлені такої можливості”.

Джон Пере втратив зір в 35 років. Зараз він очолює Національну федерацію сліпих:

“Найбільша проблема, з якою зіштовхуються незрячі люди сьогодні – це відсутність можливостей проявити себе”.

Пере користується відносно новим мобільним телефоном, обладнаним спеціальною програмою, якою можуть користуватися люди з вадами зору. Пер, робить копію друкованого тексту, а програма читає цей текст вголос.

Неприбуткова організація “Дім світла для cліпих” в окрузі Колумбія надає багато послуг людям з вадами зору. Тут навчають таких людей, шукають для них роботу, передбачену урядовими контрактами. Незрячі працівники у Вашингтонських офісах використовують спеціальне програмне забезпечення, яке збільшує текст і може озвучувати дані з екрану та розпізнавати голосові команди.

Відтак, приклад губернатора Патерсона надихає незрячих у їхній роботі та повсякденному житті.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG