Спеціальні потреби

Сюзанна Станік повертається в Конституційний Суд


Одіозна суддя, яку звинувачували в одержанні хабарів, знову вдягне мантію. Сюзанну Станік поновили на посаді судді Конституційного Суду України. Рішення, винесене Верховним Судом 25 березня, остаточне і оскарженню не підлягає. Конституційний Суд уже погодився і видав відповідне розпорядження.

Українська опозиція привітала повернення Станік. Як заявив у четвер журналістам народний депутат-реґіонал Юрій Мірошниченко, він вбачає у цьому позитивний сигнал для усіх суддів, незаконно звільнених зі своїх посад.

А тим часом експерти, коментуючи рішення Верховного Суду, розставляють інші акценти. Як сказав “Голосу Америки” директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, до повернення Станік доклав своїх зусиль колишній “сірий кардинал” президента Кучми, Віктор Медведчук. У тому, щоб Станік знову виносила рішенням іменем України, зацікавлена Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, – твердить Карасьов:

“Я думаю, що це відновлення рівноваги в Конституційному Суді. Приблизно на трьох розділений вплив в Конституційному Суді між регіонами, БЮТ і президентом. Я думаю, що тут посприяв поверненню Станік Медведчук, який сьогодні близько наближений до Тимошенко. Тут і Верховний Суд, можливо, трошечки допоміг, маючи тісні зв’язки з керівництвом Блоку Юлії Тимошенко. І повернення судді Станік – це якраз відновлення впливовіших позицій Блоку Юлії Тимошенко на Конституційний Суд. Тепер кожна із тих трьох політичних сил, політичних гравців, мають блокуючий пакет. На всяк випадок. Просто акумулюється ресурс на наступні політичні баталії. І акумулюється ресурс прем’єр-міністра, яка достатньо серйозно працює над тим, щоб збільшити вплив на еліти, оскільки вплив на електорат у неї вже є”.

За словами політолога, наближеного до Секретаріату президента, одіозність фігури Станік цим планам не заважає, оскільки у політичній війні усі засоби добрі. До того ж, повернення до Конституційного Суду судді з підмоченою репутацією формує абсолютну лояльність і відданість цього судді, – каже Карасьов.

Нагадаємо, Президент Віктор Ющенко своїм Указом від 1 травня 2007 року звільнив Сюзанну Станік з посади судді Конституційного Суду за порушення присяги. Суддю Станік звинувачували в отриманні хабаря у вигляді квартир в центрі Києва в обмін на судове рішення про нелеґітимність розпуску парламенту. Однак вину Станік доведено не було, і рішення про своє звільнення суддя оскаржила у судовому порядку.

Одночасно зі Станік, у травні 2007 року президент звільнив також суддів Конституційного Суду Володимира Іващенка та Валерія Пшеничного.

XS
SM
MD
LG