Спеціальні потреби

Коливання валютного курсу викликане діями уряду?


Декілька останніх днів українці масово здавали долари. Американська валюта, яка вже багато років тримається в українці не нижче п’яти гривень за долар за останній тиждень впала до найнижчої відмітки – чотири з половиною гривні за долар, тобто рівень зниження за три дні дорівнював 10%, що практично спричинило паніку поміж власниками долара.

У пунктах обміну валюти кажуть, українці продавали долар і купували євро. Натомість банкіри назвали цю ситуацію безпричинною та закликали людей приберегти долар. Їх застереження були не марними. Вже сьогодні долар знову виріс до 4.95 грн.

Що ж стало причиною чергових валютних коливань, на яких українці втратили чимало коштів. Адже банкіри відразу попереджали – українці продають долар на піку падіння і купують євро на піку зростання, що призводить до серйозних втрат.

Газета “Комерсант-Україна” сьогодні пише, що події останніх днів викликали дії уряду Тимошенко. З посилання на Нацбанк видання твердить, що уряд не дозволяв “УкрГаз-Енерго” закуповувати валюту на міжбанку і це спровокувало “викривлення ринку” через ненадходження значних обсягів очікуваної гривні.

Утім, у вівторок Нацбанк вийшов із ситуації, дозволивши купувати валюту НАК "Нафтогаз України". У підсумку саме у вівторок курс долара на міжбанку повернувся до звичних п’яти грн, зазначає видання.

Джерело “Комерсанта” у НБУ пояснило, що ринок очікував 20 і 21 березня традиційного виходу “УкрГаз-Енерго” з купівлею валюти на міжбанк, але очікуваної пропозиції гривні не було. Саме тому минулої середи курс долара на міжбанку пробив психологічну позначку п’ять гривень.

Ця ситуація може вдарити по рейтингу прем’єр-міністра кажуть експерти, адже українці досі пам’ятають історію з ревальвацією гривні за часів першого урядування Тимошенко, коли за одну ніч їх гаманці з доларами схудли на 10%. Тепер такі серйозні коливання курсу за короткий час відбуваються саме тоді, коли Тимошенко знову при владі, що не може негативно сприйматися населенням.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG