Спеціальні потреби

Актуально

В Україні створено нову партію – ‘Єдиний центр’

В Україні з’явилася нова партія під назвою “Єдиний центр”. Створена вихідцями з “Нашої України – Народної самооборони”, партія позиціонує себе як нова пропрезидентська сила. Втім, експерти висловлюють скепсис щодо перспектив проекту.

Новонароджена партія буде опорою Президента. Про це заявив на прес-конференції в п’ятницю лідер “Єдиного центру”, колишній нунсівець Ігор Кріль:

“Ми – партія Президента України Віктора Ющенка. Ми підтримуємо його дії і забезпечуємо виконання його програми та намірів”.

Створена для підтримки глави держави, нова пропрезидентська сила шукатиме містки порозуміння з опозицією. Про це на прес-конференції заявив інший виходець з “Нашої України – Народної самооборони”, а нині член президії “Єдиного центру” Віктор Тополов:

“Хоч я завжди був противником Партії регіонів, сьогодні вважаю, що ми повинні простягти одне одному руки і шукати те спільне, що нас може об’єднувати”.

Лідери новопосталої партії заперечили причетність до її формування глави президентського Секретаріату Віктора Балоги. Вони також відкинули закиди про передвиборчий характер проекту.

А тим часом експерти кажуть прямо протилежне. “Єдиний центр”, що зібрав у своїх лавах перебіжчиків з “Нашої України – Народної самооборони”, створений у надрах президентського Секретаріату, – вважає професор політології Києво-Могилянської академі Олексій Гарань:

“Я думаю, що це частина плану Балоги, але він, очевидно, демонструє можливість успішності цього плану президенту. Тобто він намагається “продать” цю ідею президенту”.

За словами Гараня, проект має найближчу мету – підважити демократичну коаліцію у Верховній Раді і віддалену – виграти президентські вибори:

“Я думаю, що тут можуть бути два завдання. Перше, на зарз, полягає в тому, щоб отримати додатковий інструмент тиску всередині коаліції. Власне, такий інструмент існував і раніше за рахунок тих депутатів, які орієнтувалися на главу Секретаріату, могли не підтримувати якісь законопроекти, починання коаліції, але зараз це виглядає більш виправдано, в лапках, тому що вони можуть говорити про те, що вони представляють позицію партію. Це завдання, так би мовити, першочергове.

Друге – це уже в разі можливої переконфігурації політичних сил в парламенті така партія могла б стати частинкою, якщо не формальної коаліції з регіонами, бо формальну робити важко в силу правових обмежень і передвиборчих обіцянок, то принаймні ситуативною частинкою більшості з регіонами.

Також, можливо, на перспективу цю партію можна використати у виборчому процесі уже як одного з суб’єктів виборчого процесу під час президентських виборів”.

Як каже Гарань, створення партії вписується в загальний план перепозиціонування Ющенка. Який на наступні вибори може піти не стільки як кандидат від демократичної коаліції, скільки як компромісний висуванець від Заходу і Сходу, як поміркований кандидат, на якого можуть орієнтуватися основні промислові групи.

Втім, експерт не радить переоцінювати можливості “Єдиного центру”. За його словами, партія, створена адміністративними методами, не має перспектив в електоральному сенсі.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG