Спеціальні потреби

Актуально

Фармкомпанія ‘Max-Well’ відкрила фабрику в Україні

Нещодавно Президент Віктор Ющенко разом з послом США в Україні взяв участь у символічному відкритті першої американської біофармакологічної фабрики в Україні. Розташоване у Борисполі виробництво стало найбільшим капіталовкладенням американської компанії у галузі виробництва ліків.

Близько 90 мільйонів доларів інвестицій, та майже 500 робочих місць, саме такий внесок американської компанії “Max-Well” в українську економіку. Президент компанії, уродженець Казахстану Кен Алібек, каже що мета “Max-Well” не просто заробити та забезпечити роботою українців. Компанія, за його словами, планує випускати дефіцитні в Україні ліки:

“Наш основний напрямок – імунна біологія, біофармацевтика. Препарати які мають широкий спектр дії і дозволяють лікувати хвороби, які вважають важко або взагалі невиліковними на даний момент. Ці ліки дозволяють людям жити довше і якісніше”.

Як тільки закінчиться весь процес сертифікації “Max-Well” планує розпочати випуск біологічних препаратів для лікування онкологічних, інфекційних, серцево-судинних захворювань та хвороб органів кровотворення. Ліки призначені в першу чергу для українського та пострадянського ринку. Щоправда, в компанії сподіваються, з часом поставляти свій продукт на ринок інших країн Європи.

Як розповідає із свого офісу у Вашингтоні Кен Алібек, враховуючи американську якість ліків, вони не можуть бути дуже дешевими, однак, обіцяє він, будуть доступні пересічному українцю:

“Наша головна мета розробити та випускати ліки для людей, які не можуть собі дозволити дуже дорогі препарати, що надходять з-за кордону.У нас є кілька програм, щоб ліки були дешевшими, ніж тут у США, чи країнах Західної Європи”.

Ліки, які вироблятимуть в Україні, давно пройшли перевірку і їх застосовують у Сполучених Штатах. Ці ліки створюють на невеликій фабриці “Max-Well” у штаті Меріленд неподалік від американської столиці.

Колишня москвичка наукова співробітниця Любов Ґрінберг, пояснює як у лабораторії починається створення біологічного препарату:

“Спочатку ми робимо бактерії, які можуть виробляти білок, що згодом стане лікарським препаратом”.

Потім у лабораторії відбувається масове виробництво ліків та сировини. Частина сировини для препаратів, що випускатимуть у Борисполі буде виготовлятися саме у США. Інший співробітник Джеф Стінсон, слідкує за якістю продукту:

“Ми проводимо контроль якості усіх матеріалів зроблених у стерильній кімнаті. Наше завдання переконатися аби усі матеріали відповідали найвищим стандартам якості”.

В умовах частих змін уряду небагато американських інвесторів наважуються вкладати в українську економіку великі суми коштів. На думку, президента американського виробництва “Max-Well”, Пітера Лайтнера, так стається через нерозуміння інвесторами ринку України:

“Ми дуже задоволені стабільністю інвестиційного клімату в Україні. Ми вважаємо, що економічні тенденції та ставлення до бізнесу рухаються у правильному напрямку. Ми бачимо сильну європейську орієнтацію у реформах, які відбуваються в Україні”.

Стосовно конкуренції, то американці кажуть, що не бачать проблем, оскільки планують зайняти незайману нішу біопрепаратів. У компанії “Max-Well” запевняють, що її фабрика в Борисполі є найсучаснішим виробництвом біологічних ліків на території колишнього Радянського Союзу. В Україні американці планують випускати мільярд пігулок, ін’єкцій та медпрепаратів на рік. Керівництво каже, що побудувати подібну фабрику в Америці коштувало б у три, чотири рази більше, ніж в Україні.

Всі новини дня

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Більше

XS
SM
MD
LG