Актуально
Фармкомпанія ‘Max-Well’ відкрила фабрику в Україні
Нещодавно Президент Віктор Ющенко разом з послом США в Україні взяв участь у символічному відкритті першої американської біофармакологічної фабрики в Україні. Розташоване у Борисполі виробництво стало найбільшим капіталовкладенням американської компанії у галузі виробництва ліків.
Близько 90 мільйонів доларів інвестицій, та майже 500 робочих місць, саме такий внесок американської компанії “Max-Well” в українську економіку. Президент компанії, уродженець Казахстану Кен Алібек, каже що мета “Max-Well” не просто заробити та забезпечити роботою українців. Компанія, за його словами, планує випускати дефіцитні в Україні ліки:
“Наш основний напрямок – імунна біологія, біофармацевтика. Препарати які мають широкий спектр дії і дозволяють лікувати хвороби, які вважають важко або взагалі невиліковними на даний момент. Ці ліки дозволяють людям жити довше і якісніше”.
Як тільки закінчиться весь процес сертифікації “Max-Well” планує розпочати випуск біологічних препаратів для лікування онкологічних, інфекційних, серцево-судинних захворювань та хвороб органів кровотворення. Ліки призначені в першу чергу для українського та пострадянського ринку. Щоправда, в компанії сподіваються, з часом поставляти свій продукт на ринок інших країн Європи.
Як розповідає із свого офісу у Вашингтоні Кен Алібек, враховуючи американську якість ліків, вони не можуть бути дуже дешевими, однак, обіцяє він, будуть доступні пересічному українцю:
“Наша головна мета розробити та випускати ліки для людей, які не можуть собі дозволити дуже дорогі препарати, що надходять з-за кордону.У нас є кілька програм, щоб ліки були дешевшими, ніж тут у США, чи країнах Західної Європи”.
Ліки, які вироблятимуть в Україні, давно пройшли перевірку і їх застосовують у Сполучених Штатах. Ці ліки створюють на невеликій фабриці “Max-Well” у штаті Меріленд неподалік від американської столиці.
Колишня москвичка наукова співробітниця Любов Ґрінберг, пояснює як у лабораторії починається створення біологічного препарату:
“Спочатку ми робимо бактерії, які можуть виробляти білок, що згодом стане лікарським препаратом”.
Потім у лабораторії відбувається масове виробництво ліків та сировини. Частина сировини для препаратів, що випускатимуть у Борисполі буде виготовлятися саме у США. Інший співробітник Джеф Стінсон, слідкує за якістю продукту:
“Ми проводимо контроль якості усіх матеріалів зроблених у стерильній кімнаті. Наше завдання переконатися аби усі матеріали відповідали найвищим стандартам якості”.
В умовах частих змін уряду небагато американських інвесторів наважуються вкладати в українську економіку великі суми коштів. На думку, президента американського виробництва “Max-Well”, Пітера Лайтнера, так стається через нерозуміння інвесторами ринку України:
“Ми дуже задоволені стабільністю інвестиційного клімату в Україні. Ми вважаємо, що економічні тенденції та ставлення до бізнесу рухаються у правильному напрямку. Ми бачимо сильну європейську орієнтацію у реформах, які відбуваються в Україні”.
Стосовно конкуренції, то американці кажуть, що не бачать проблем, оскільки планують зайняти незайману нішу біопрепаратів. У компанії “Max-Well” запевняють, що її фабрика в Борисполі є найсучаснішим виробництвом біологічних ліків на території колишнього Радянського Союзу. В Україні американці планують випускати мільярд пігулок, ін’єкцій та медпрепаратів на рік. Керівництво каже, що побудувати подібну фабрику в Америці коштувало б у три, чотири рази більше, ніж в Україні.
Всі новини дня
Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео
Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.
Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео
Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.
- Голос Америки
В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео
У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.
- Голос Америки
Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео
Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.
Форум