Спеціальні потреби

Актуально

Фармкомпанія ‘Max-Well’ відкрила фабрику в Україні

Нещодавно Президент Віктор Ющенко разом з послом США в Україні взяв участь у символічному відкритті першої американської біофармакологічної фабрики в Україні. Розташоване у Борисполі виробництво стало найбільшим капіталовкладенням американської компанії у галузі виробництва ліків.

Близько 90 мільйонів доларів інвестицій, та майже 500 робочих місць, саме такий внесок американської компанії “Max-Well” в українську економіку. Президент компанії, уродженець Казахстану Кен Алібек, каже що мета “Max-Well” не просто заробити та забезпечити роботою українців. Компанія, за його словами, планує випускати дефіцитні в Україні ліки:

“Наш основний напрямок – імунна біологія, біофармацевтика. Препарати які мають широкий спектр дії і дозволяють лікувати хвороби, які вважають важко або взагалі невиліковними на даний момент. Ці ліки дозволяють людям жити довше і якісніше”.

Як тільки закінчиться весь процес сертифікації “Max-Well” планує розпочати випуск біологічних препаратів для лікування онкологічних, інфекційних, серцево-судинних захворювань та хвороб органів кровотворення. Ліки призначені в першу чергу для українського та пострадянського ринку. Щоправда, в компанії сподіваються, з часом поставляти свій продукт на ринок інших країн Європи.

Як розповідає із свого офісу у Вашингтоні Кен Алібек, враховуючи американську якість ліків, вони не можуть бути дуже дешевими, однак, обіцяє він, будуть доступні пересічному українцю:

“Наша головна мета розробити та випускати ліки для людей, які не можуть собі дозволити дуже дорогі препарати, що надходять з-за кордону.У нас є кілька програм, щоб ліки були дешевшими, ніж тут у США, чи країнах Західної Європи”.

Ліки, які вироблятимуть в Україні, давно пройшли перевірку і їх застосовують у Сполучених Штатах. Ці ліки створюють на невеликій фабриці “Max-Well” у штаті Меріленд неподалік від американської столиці.

Колишня москвичка наукова співробітниця Любов Ґрінберг, пояснює як у лабораторії починається створення біологічного препарату:

“Спочатку ми робимо бактерії, які можуть виробляти білок, що згодом стане лікарським препаратом”.

Потім у лабораторії відбувається масове виробництво ліків та сировини. Частина сировини для препаратів, що випускатимуть у Борисполі буде виготовлятися саме у США. Інший співробітник Джеф Стінсон, слідкує за якістю продукту:

“Ми проводимо контроль якості усіх матеріалів зроблених у стерильній кімнаті. Наше завдання переконатися аби усі матеріали відповідали найвищим стандартам якості”.

В умовах частих змін уряду небагато американських інвесторів наважуються вкладати в українську економіку великі суми коштів. На думку, президента американського виробництва “Max-Well”, Пітера Лайтнера, так стається через нерозуміння інвесторами ринку України:

“Ми дуже задоволені стабільністю інвестиційного клімату в Україні. Ми вважаємо, що економічні тенденції та ставлення до бізнесу рухаються у правильному напрямку. Ми бачимо сильну європейську орієнтацію у реформах, які відбуваються в Україні”.

Стосовно конкуренції, то американці кажуть, що не бачать проблем, оскільки планують зайняти незайману нішу біопрепаратів. У компанії “Max-Well” запевняють, що її фабрика в Борисполі є найсучаснішим виробництвом біологічних ліків на території колишнього Радянського Союзу. В Україні американці планують випускати мільярд пігулок, ін’єкцій та медпрепаратів на рік. Керівництво каже, що побудувати подібну фабрику в Америці коштувало б у три, чотири рази більше, ніж в Україні.

Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG