Актуально
Президент Буш відвідав одну із київських шкіл (ВІДЕО)
Під час свого перебування в Україні Джордж Буш відвідав одну з київських шкіл. Ідею включити цей пункт до програми візиту подав Корпус миру США. Школу обрали рядову, не елітну – хіба що з посиленим вивченням англійської мови. Проте американського президента настільки зацікавила зустріч з українською молоддю, що, всупереч регламенту, він пробув там майже годину – спілкувався з школярами та переглянув скетч на тему боротьби зі СНІДом.
У 57-ій київській школі тільки й розмов, що про візит Буша, який відбувся у вівторок.
“Був мандраж”, – зізнається учень 11 класу Євген Долгов. Як він каже, коли за тиждень до візиту старшокласників повідомили, що до них прийде поспілкуватися американський президент, ніхто спершу не повірив:
“Ми думали, що це розіграш, адже він приїхав першого квітня, і вся школа думала, що це розиграш”.
Проте зранку першого квітня у школі встановили металошукачі, з’явилася президентська охорона – люди з вівчарками, снайпери на даху. За сценарієм, 20 відібраних директором учнів мали зустріти поважного готя в музеї історії школи. На цьому всі формальності закінчилися. Як розповідає одинадцятикласниця Дарія Ніколаєва, їй так і не знадобилися заготовлені заздалегідь репліки-привітання:
“Коли він зайшов, він просто нам всім сказав “Привіт!”, як проста людина, ніби він нас знає”.
Замість запланованих двох хвилин, Президент США провів у дружній розмові з школярами півгодини. Його розпитували про політику і про особисте.
“Він розповів, що у нього дві доньки і що йому важче впоратися з двома доньками, ніж з усією державою”, – згадує одинадцятикласник Артем Веселов. Як він додає, на запитання про його мрію американський президент відповів, що мріє стати дідусем.
Джордж Буш подарував школярам стильні блокноти зі своїм факсиміле, а від них отримав у подарунок футболку з емблемою школи. Він також залишив, разом з дружиною Лорою Буш, записи в шкільній книзі історії. Відтепер це найважливіший експонат у шкільному музеї, каже директор школи номер 57 Віктор Денисенко:
“Це була історична подія для школи, в нас є музей історії школи, і це сторінка, яка запам’ятається назавжди”.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум