Спеціальні потреби

США твердо наполягають на приєднанні України до ПДЧ


Буш тисне на НАТО з вимогою надати Україні та Грузії право приєднатись до Плану дій щодо набуття членства у НАТО. Таким став лейтмотив заголовків з якими вийшли у середу головні газети США.

“Джордж Буш не має особливо чим похвалитися, завершуючи свій президентський термін. Україна може бути однією з таких успішних історій разом із Грузією”, – цитує віце-президента Інституту Брукінгса у Вашингтоні Карлоса Паскуаля впливова газета “Вашингтон пост”. Саме цей фактор на думку експертів є визначальним у тому, що Президент США настільки безкомпромісно підтримує приєднання обох країн до плану дій щодо набуття членства в НАТО. До останніх годин перед початком саміту у Бухаресті американські дипломати продовжували важко працювати, переконуючи своїх Європейських колег підтримати Євроатлантичні прагнення Києва та Тбілісі, розповідає своїм читачам “Вашингтон Пост”.

Чи не вперше, пише американська преса загалом, важливе рішення, яке визначатиме майбутній розклад сил у Європі не прийняте до останнього моменту. Журналісти звертають увагу на категоричну позицію Німеччини та Франції, які виступають проти ідеї надання ПДЧ України та Грузії. “Вашингтон Пост” цитує міністра закордонних справ Франції, який каже, що його країна проти, бо вважає такий крок неправильним вирішенням проблеми балансу сил у Європі. Тут же згадано заяву Прем’єр-міністра Німеччини, яка заявляє, що не лише проти але й має намір блокувати ухвалення позитивного рішення.

“Вашингтон Пост” робить висновок, що замість того аби погодитися на компромісні заходи стосовно України та Грузії з боку НАТО, Буш пішов ва-ванк, наполягаючи лише на приєднанні цих держав до ПДЧ. Така політика, на думку “Вашингтон Пост”, ставить Президента США у незвичну позицію, коли він поїхав на зустріч, результати якої не були обумовлені заздалегідь.

Непохитною, перепоною на шляху України та Грузії до НАТО стоїть Росія. Однак газета “Вашингтон Таймс” спростовує такі побоювання, цитуючи заяву речниці Білого дому Дейни Періно на борту президентського літака:

“Росія не має право вето на рішення НАТО”.

Президент Буш, пише газета, заявляє, що готовий працювати скільки вистачить у нього сил, щоб переконати європейських колег ухвалити позитивне рішення. У контексті заяв Франції та Німеччини, Білий дім звучить зухвало. І замість того аби пом’якшити свою позицію, пише “Вашингтон Таймс”, Адміністрація лише підсилює її.

Позиція Адміністрації США знаходить підтримку в середині країни. Так, Палата представників Конгресу США, прийняла резолюцію в якій висловала цілковиту підтримку бажання України та Грузії приєднатися до Плану дій щодо набуття членства в НАТО.

XS
SM
MD
LG