Спеціальні потреби

Актуально

США закликають збільшити кількість військ в Афганістані

Під час саміту НАТО в румунській столиці Бухарест Президент Сполучених Штатів Джордж Буш закликав союзників збільшити військову присутність в Афганістані та поширити членство в Альянсі на Схід.

Президент США високо оцінив боротьбу румунського народу з комунізмом та перетворення у демократичну країну та члена НАТО. На це заслуговують і Грузія та Україна, підкреслив він:

“Тут, у Бухаресті, ми маємо чітко заявити, що НАТО вітає зусилля України та Грузії приєднатися до Альянсу та пропонує чіткий шлях досягнення цієї мети”.

Але у жорсткій опозиції виступає Росія. Союзники по НАТО Франція та Німеччина погоджуються, заявляючи, що зараз може бути не найкращий час для початку процесу із вступу до Альянсу України та Грузії.

Інша суперечлива тема на порядку денному – Афганістан. Буш закликав союзників збільшити свою військову присутність у цій країні:

“Якщо ми не переможемо терористів в Афганістані, ми муситимемо боротися з ними на власній землі. Невинні цивільні народи Європи та Північної Африки розплачуватимуться за це”.

Пізніше Буш зустрівся із румунським Президентом Траяном Бесеску на його дачі на узбережжі Чорного моря. Під час спільної прес-конференції Буш подякував за військову допомогу Румунії в Афганістані та знову закликав союзників до збільшення військового контингенту в цій країні:

“Для досягнення успіху наші союзники по НАТО мають взяти на себе частину тягаря”.

Президент Бесеску погодився із таким твердженням: “Відсутність успіху НАТО в Афганістані драматичним чином зменшить довіру до цієї організації”.

Ще перед початком саміту, у рамках візиту Президент Буш також провів закриту зустріч із Генеральним секретарем НАТО.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG