Спеціальні потреби

Українi та Грузiї доведеться зачекати вступу до НАТО


Країни-члени НАТО на саміті у Бухаресті ухвалили рішення запросити до членства в Альянсі Албанію та Хорватію. Водночас вирішено відкласти відповідне рішення щодо прийняття Македонії через суперечку з Грецією про назву країни. А щодо України і Грузії, то лiдери НАТО погодилися, що обидвi країну стануть членами Альянсу у майбутньому. Про це сказав генсек Альянсу Яап Де Гооп Схеффер, хоч анi Київ анi Тбiлiсi в Бухарестi не отримали очiкуваного запрошення до Плану дiй щодо членства.

За словами генерального секретаря НАТО, нi Україна нi Грузiя на даному етапi не відповідають вимогам, необхідним для приєднання до ПДЧ. Утім у грудні цього року міністри закордонних справ країн НАТО мають знову дати свою оцінку готовності цих країн до приєднання до ПДЧ, – зазначив генсек:

“НАТО вітає євроатлантичні прагнення України та Грузії. Ми погодились сьогодні, що ці країни в майбутньому стануть членами НАТО. Обидві країни зробили значний внесок у військові операції Альянсу. Ми вітаємо демократичні реформи в Україні та Грузії і очікуємо проведення вільних та справедливих парламентських виборів у Грузії в травні. Приєднання України та Грузії до Плану дій з набуття членства у НАТО буде наступним кроком на їх шляху до членства в Альянсі”.

Президент США Джордж Буш, який активно підтримує ідею розширення НАТО у свою чергу заявив, що не зважаючи на ухвалені у Бухаресті рішення, двері НАТО повинні залишатись відчиненими:

“Двері НАТО повинні бути відчиненими для інших країн Європи, які підтримують нашу відданість свободі та демонструють прагнення до проведення реформ та закріплення своїх відносин з Трансатлантичним співтовариством. Ми повинні надати таке право іншим націям, які хочуть членства у НАТО”.

XS
SM
MD
LG