Спеціальні потреби

США готуються до візиту Папи Римського


Наступного тижня Папа Римський Бенедикт XXI-ий здійснить свій перший офіційний візит до Сполучених Штатів. Передбачається, що тисячі католиків поїдуть до Нью-Йорку і Вашингтона, щоб побачити главу Римо-католицької церкви.
У найбільшій католицькій церкві північної півкулі – Національному храмі Непорочного зачаття у Вашингтоні – вже кілька тижнів триває підготовка до візиту понтифіка. У США мешкає приблизно 67 мільйонів католиків, тобто 22% населення країни. З них майже 30% становлять іспаномовні католики, кількість яких постійно зростає.

Перед тим як очолити римо-католицьку церкву три роки тому Бенедикт ХХІ-ий, тоді ще кардинал Йозеф Ратцинґер, наглядав у Ватикані за виконанням церковної доктрини. Люди, які знають Папу, кажуть, що це чоловік з гострим інтелектом, який уникає театральних жестів, якими славився його попередник.

Студенти Католицького університету Америки захоплені тим, що Папа відвідає їхнє університетське містечко:

“Молодше покоління католиків прислухається до його послань. Ми вдячні за позицію, яку він зайняв в багатьох питаннях. Він добре виконує свої обов’язки”.

Перша офіційна зустріч Папи Бенедикта ХХІ-го у Вашингтоні – з Президентом Бушем у Білому домі. Американський президент розділяє з Папою багато християнських цінностей. Одначе, вони різко розходяться в поглядах щодо війни в Іраку.

Багато американських католиків приголомшені скандалами з приводу звинувачення священиків у статевій нарузі над дітьми. Церква виплатила приблизно півтора мільярда доларів відшкодування жертвам зловживань. Гелен Альваре була головою комісії, що розслідувала ці справи. Вона вважає, що Папа Римський повинен зробити публічні заяви з цього приводу:

“Як католик, як людина, яка працювала над цим питанням, і як мати, я вважаю, що він повинен виступити із заявою про це. Неможливо говорити забагато про те, що перенесли ці діти і їхні родини”.

Утім Папа Бенедикт ХХІ-ий виступить з публічними заявами в інших спірних питаннях, таких як аборти, штучне запобігання вагітності, і висвячування жінок і одружених чоловіків на священиків.

Планується, що глава Римо-католицької церкви відправить дві божественні літургії, відвідає синагогу і виступить з промовою в Організації Об’єднаних Націй.

XS
SM
MD
LG