Спеціальні потреби

Актуально

Зростання цін на продукти зумовлює кризу в багатьох країнах

Президент Світового банку Роберт Зелік виступив із заявою, в якій застерігає, що зростання світових цін на продукти харчування в першу чергу вдарить по населенню найбідніших країн. За його словами, зараз у Сполучених Штатах, середня сім’я витрачає на їжу близько 10% свого доходу. А в деяких країнах світу сім’ї витрачають на продукти до 80% своєї зарплати.

Міжнародна кредитна організація обіцяє цього року вдвічі збільшити інвестиції в сільськогосподарські сфери таких країн і закликає багаті держави допомогти впоратись зі зростанням цін на продукти.

Термін “Війна за їжу” поволі стає ознакою нашого часу. На Гаїті люди штурмують президентський палац через високі ціни на продукти. Схожі події все частіше стаються то тут, то там, у різних регіонах нашої планети. Саме загроза голоду – провокує ці повстання. Адже лише за один рік у світі рис подорожчав майже на 150%. Зернові загалом – на 50%, молочні продукти – на 80%. В Африці, в Сенегалі, поліція застосовує сльозогінний газ, щоб розігнати демонстрацію проти росту цін на продукти.

А в Єгипті люди незадоволені високою ціною на хліб. У цій країні майже 30 мільйонів мешканців живуть менше ніж на два долари в день. Після того, як ціна на рис та олію за останні місяці піднялася вдвічі, опозиція країни вивела людей на вулиці.

Ріст цін на продукти харчування зумовлений збільшенням світового попиту на біопаливо. Багато фермерів по всьому світі, які раніше вирощували пшеницю та рис – перейшли на виробництво кукурудзи і цукрової тростини, з якої потім роблять дорогий етанол. Представник світової продуктової програми ООН Бетіна Лушер зазначає:

“Виникло своєрідне змагання стосовно того, як використовувати землю – чи для виробництва їжі для людей, чи пального для машин”.

Збільшення населення в таких країнах як Індія та Китай збільшує там необхідність в їжі. Зараз у цих країнах лише люди з середнім достатком і більше, можуть дозволити собі купувати м’ясо. А худоба, яку тепер годують зерном, разом з автомобілями, для яких із зерна роблять етанол – відбирають це зерно з долі, яку колись споживали люди. Нестача зерна збільшує попит, а отже і ціни на інші продукти харчування – овочі, фрукти, м`ясо.

Індія, де майже 800 мільйонів людей живе на два долари в день, вживає інших радикальних заходів, аби впоратись із загрозою голоду. Місцевий уряд майже повністю заборонив експорт рису з країни – а це, в свою чергу призвело до росту ціни на рис на світових ринках.

Світовий банк каже, що через подорожчання цін на їжу, першими постраждають люди, що живуть у пустельних районах, наприклад в Сахарі.

Роберт Зелік зазначає: “В той час як багато з нас думають як наповнити бак свого автомобіля, ці люди думають як наповнити свої власні шлунки”.

На думку Зеліка, весняна зустріч членів Міжнародного валютного фонду і Світового банку мусить зробити більше ніж просто визнати цю кризу. Він закликає багаті країні діяти швидше, щоб запровадити програму підтримки бідних країн і формування щонайменше 500 мільйонів доларів спеціального фонду, для надзвичайних потреб:

“Йдеться не лише про брак їжі на сьогодні, чи виникнення соціальних заворушень. Йдеться про те, що ці діти та дорослі втратять можливість для отримання освіти і ще довго страждатимуть від інтелектуальних та фізичних недуг”.

Соціальні заворушення через продукти харчування виникають зараз в тих країнах, де люди витрачають на їжу більше 60% своїх доходів. ООН та Світовий банк вважають, що причиною виникнення цієї кризи стала сукупність факторів, починаючи від підвищення цін на пальне до глобальної зміни клімату.

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG