Спеціальні потреби

Американці відзначають Всесвітній день Землі заздалегідь


У вівторок 22-го квітня у всьому світі відзначатимуть День Землі. Ця подія бере свій початок з 1970-го року, і на думку багатьох, саме вона дала поштовх сучасному руху за захист природного середовища. У Сполучених Штатах це свято почали відзначати ще в неділю.

У 1970-му році відбувся перший в історії США загальнонаціональний протест за захист довкілля. Як заявляє голова організації “Мережа Дня Землі” Кетлін Роджерс, ця подія дала початок глобальному руху за збереження планети:

“Із щорічного свята у Сполучених Штатах це перетворилось на подію, яку відзначають приблизно у 180 країнах світу. У деяких країнах це день святкування, але в загальному він перетворився в день дії, роздумів, діалогу, а часом і протесту з приводу стану навколишнього середовища, зокрема питання кліматичних змін”.

Головним ініціатором відзначення Дня Землі був сьогодні покійний американський сенатор Ґейлорд Нельсон, який свого часу зазначив:

“Одного дня мені прийшло на думку, що якби вдалось зорганізувати національні демонстрації за охорону довкілля, і якби ці демонстрації були багатолюдні, то це пробудило б істеблішмент, і висунуло б це питання на порядок денний національної політики. І так народилась ідея Дня Землі”.

Ця мета актуальна і сьогодні каже Кетлін Роджерс: “Ми закликаємо людей у всьому світі звернутися до своїх урядів, парламентів чи конгресів, і просити їх вдатись до рішучих дій з приводу кліматичних змін”.

У восьми великих американських містах у рамках відзначення Всесвітнього дня Землі відбудуться концерти і масові мітинги.

XS
SM
MD
LG