Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко: ‘Україна виплатила борги за газ’


Юлія Тимошенко зустрілася із російським колегою попри те, що в Україні – офіційний вихідний. Преший візит російського прем’єра до Києва переносився декілька раз і скоріш за все в нинішньому статусі керівника уряду Віктор Зубков в Україні вже не з’явиться.

Попри це учасники переговорів назвали їх продуктивними. Газова тема не була серед тем зустрічі. Однак пані Тимошенко похвалилася, що питання газового боргу перед російським постачальником закрите:

“На сьогодні ми відправили останню платіжку, якою повністю погашено накопичені борги за природний газ. І на цей момент можна сказати, що Україна розрахувалася за всіма своїми зобов’язаннями”.

Зубков схвально відгукнувся про виконання газових домовленостей:

“Українська сторона провела значну роботу, щоб розшити вузькі місця, які були в газовій сфері. Звичайно, це дуже добре. Це відкриває нам шлях для подальшої солідної взаємодії в газовій сфері і вибудовувати наші стосунки на багато років уперед. Можливо, на 9-10 років наперед, із зрозумілими і прозорими контрактами”.

Однак основні питання лежали поза газовою сферою. Росіян найбільше турбує, чи не ставитиме їм Київ палиці в колеса на шляху до членства у СОТ. Україна стане повноправним членом організації в середині травня. І тоді зможе ставити їй власні умови. Українські урядовці попереджали, що вимагатимуть від Москви скасувати велику кількість мит на українську продукцію. Звідти ж лунали погрози підняти їх ще вище. Втім Тимошенко принаймні на публіку пообіцяла, що торговельної війни не буде:

“Росія найближчим часом стане членом СОТ. І Україна допоможе їй настільки ми матимемо такі можливості”.

Співпраця в рамках приєднання до СОТ – однин із десяти пунків над якими погодилися працювати прем’єри. Від атомної енергетики до авіабудування. Причому для більшості напрямків визначили конкретні терміни, – зазначив Зубков:

“Вже в третьому кварталі нинішнього року ми домовилися відновити спорудження спільного літака АН 124 “Руслан”. На нього, як ви знаєте, є колосальний попит”.

Щоправда виконувати домовленості принаймні з Російської сторони, доведеться іншому уряду. Незабаром пана Зубкова на посаді має змінити нинішній Президент Російської Федерації Володимир Путін. В світлі останніх конфліктів у правлячій коаліції, деякі оглядачі не виключають і відставки української прем’єрки.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG