Спеціальні потреби

Актуально

Юлія Тимошенко: ‘Україна виплатила борги за газ’

Юлія Тимошенко зустрілася із російським колегою попри те, що в Україні – офіційний вихідний. Преший візит російського прем’єра до Києва переносився декілька раз і скоріш за все в нинішньому статусі керівника уряду Віктор Зубков в Україні вже не з’явиться.

Попри це учасники переговорів назвали їх продуктивними. Газова тема не була серед тем зустрічі. Однак пані Тимошенко похвалилася, що питання газового боргу перед російським постачальником закрите:

“На сьогодні ми відправили останню платіжку, якою повністю погашено накопичені борги за природний газ. І на цей момент можна сказати, що Україна розрахувалася за всіма своїми зобов’язаннями”.

Зубков схвально відгукнувся про виконання газових домовленостей:

“Українська сторона провела значну роботу, щоб розшити вузькі місця, які були в газовій сфері. Звичайно, це дуже добре. Це відкриває нам шлях для подальшої солідної взаємодії в газовій сфері і вибудовувати наші стосунки на багато років уперед. Можливо, на 9-10 років наперед, із зрозумілими і прозорими контрактами”.

Однак основні питання лежали поза газовою сферою. Росіян найбільше турбує, чи не ставитиме їм Київ палиці в колеса на шляху до членства у СОТ. Україна стане повноправним членом організації в середині травня. І тоді зможе ставити їй власні умови. Українські урядовці попереджали, що вимагатимуть від Москви скасувати велику кількість мит на українську продукцію. Звідти ж лунали погрози підняти їх ще вище. Втім Тимошенко принаймні на публіку пообіцяла, що торговельної війни не буде:

“Росія найближчим часом стане членом СОТ. І Україна допоможе їй настільки ми матимемо такі можливості”.

Співпраця в рамках приєднання до СОТ – однин із десяти пунків над якими погодилися працювати прем’єри. Від атомної енергетики до авіабудування. Причому для більшості напрямків визначили конкретні терміни, – зазначив Зубков:

“Вже в третьому кварталі нинішнього року ми домовилися відновити спорудження спільного літака АН 124 “Руслан”. На нього, як ви знаєте, є колосальний попит”.

Щоправда виконувати домовленості принаймні з Російської сторони, доведеться іншому уряду. Незабаром пана Зубкова на посаді має змінити нинішній Президент Російської Федерації Володимир Путін. В світлі останніх конфліктів у правлячій коаліції, деякі оглядачі не виключають і відставки української прем’єрки.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG