Спеціальні потреби

Актуально

Держдепартамент США опублікував звіт про тероризм у світі

Державний департамент США опублікував Звiт щодо ситуації з тероризмом в різних країнах світу. Документ зазначає, що основною загрозою залишається Аль-Кайда та пов’язані з нею терористичні групи. Протягом останнього року Аль-Кайда частково відновила свою потужність, переважно завдяки використанню ресурсів заселених племенами територій на кордоні між Афганістаном та Пакистаном.

Серед основних тенденції 2007-го року – суттєве зменшення взаємодії між терористичною мережею в Іраку та сунітським населенням країни, а також посилення використання Інтернету Аль-Кайдою з метою пропаганди та вербування нових членів.

Звiт зазначає покращення спiвпрацi між багатьма країнами світу в боротьбі з тероризмом, зокрема прийняття нового антитерористичного законодавства, яке дозволяє ефективніше розслідувати та притягати винних до відповідальності. Серед країн в цьому контексті згадується i Україна, парламент якої схвалив поправки до Кримінального Кодексу, що стосуються ядерного тероризму, а уряд прийняв план щодо протидії фінансуванню терористичної діяльності. Також вiдмiчено внески України в Iраку та Афганiстанi.

У звіті також сказано, що Іран є найактивнішою у світі країною, яка спонсорує тероризм. Тегеран підтримує палестинських екстремістів, ліванських бойовиків угруповання Гезболла, іракських повстанців і сили Талібану в Афганістані.

Голова Бюро Державного департаменту з питань контртерорзизму Делл Дейлі каже, що підтримка Іраном іракських повстанців і сил Талібану є хитрою тактикою, метою якої є тримати очолені США коаліційні сили під тиском:

“Надсилаймо туди зброю для втримання коаліційних сил, зокрема американських, як також й інших, зайнятими. Тому що, на мою думку, іранці не хотіли б тотального придушення Афганістану з американською базою поруч їхнього східного кордону”.

У звіті говориться, що Аль-Кайда і пов’язані з нею угруповання залишаються найбільшою терористичною загрозою для Сполучених Штатів та їх партнерів. Тому що – згідно із звітом – хоча послаблена після 2001-го року, вона відновила свої можливості в безпечних для неї місцях у Пакистані.

Кількість терористичних інцидентів по всьому світі дещо зменшилася порівняно з 2006-им роком. Також почала різко зменшуватись кількість терористичних атак в Іраку.

Однак кількість смертних жертв у результаті терористичних атак збільшилась учетверо в Пакистані, де з віддалених племінних районів екстремісти поширили насильницьку кампанію проти уряду в Ісламабаді на всю країну.

Ці дані зібрав Національний центр з контр-терорзизму. Заступник директора центру Расс Треверс каже, що понад 50% людей, убитих або пораннеих унаслідок терористичних атак у 2007-му році – це мусульмани. Також дедалі частіше об’єктами нападів були мусульманські школи, зокрема для дівчат. Треверс заперечує твердження Аль-Кайди про те, що вона не завдає шкоди цивільному населенню:

“Ми звертали увагу лише на пов’язані з Аль-Кайдою твердження про атаки, і ми виявили що в результаті цих атак загинуло приблизно п’ять тисяч чотириста цивільних осіб. Кількість атак значно більша. І це лише напади, відповідальність за які взяли на себе угруповання, пов’язані з аль-Кайдою”.

В американському списку країн, що підтримують тероризм, далі є Іран, Сирія, Північна Корея, Судан і Куба. Щодо Північної Кореї, то не відомо, щоб вона спонсорувала будь-які терористичні атаки від 1987-го року. КНДР може бути усунута зі списку в рамках шестисторонньої угоди про ліквідацію ядерної програми.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG