Спеціальні потреби

Демократи готуються до попередніх виборів в Індіані


Індіану віддавна вважають бастіоном консервативного крила Республіканської партії. Останній раз кандидат від Демократичної партії виграв президентські вибори у цьому штаті у 1964-му році. Одначе, на погляд багатьох політологів, цього року можуть наступити великі зміни в політичному житті Індіани. Передбачається, що рекордна кількість членів Демократичної партії візьме участь у попередніх виборах, які відбудуться шостого травня. Обидва претенденти на посаду президента – Гілларі Клінтон і Барак Обама докладають чимало зусиль, аби заручитися підтримкою виборців Індіани.

Дженіфер Пек – входить у групу місцевих волонтерів, які працюють для штабу Гілларі Клінтон:

“Це нагода для виборців штату відчути, що вони можуть зробити свій вклад, що їхній голос має значення. На мою думку, вибори в Індіані є важливими”.

Гілларі Клінтон, на яку працює Дженіфер Пек, напередодні праймеріз заручилася підтримкою популярного в Індіані сенатора Евана Бая. Одначе, Індіана межує зі штатом Іллінойс, де мешкає суперник Клінтон, сенатор Барак Обама. Обама досі виграв попередні вибори у всіх сусідських штатах, і керівники його кампанії надіються, що Індіана не буде винятком.

На погляд аналітиків, чимало виборців ще не визначилися, за кого вони голосуватимуть. Колишня учителька, а тепер домогосподарка Дженіфер Пек каже, що її, як і багатьох інших виборців, непокоять питання безробіття та економіки:

“На мою думку, виборці, що ще не визначилися, не поспішають, вони придивляються до обох кандидатів. І вони бачать, що кандидати відвідують цей район, чого не було за останніх 40 років”.

Щоби заручитися підтримкою саме цієї групи електорату, кандидати проводять інтенсивну передвиборчу кампанію в Індіані. Політологи висловлюють передбачення, що сенатор Обама матиме успіх у місцевостях, де розташовані вищі учбові заклади, як ось, наприклад, Сауд Бенд, де є університет Нотр-Дам.

Донедавна студенти курсу політичних наук, що його читає професор Дерен Дейвіс, спостерігали на відстані за драмою попередніх виборів. Професор Дейвіс каже, що уважно стежив за результатами голосування і за екзит-полами у Пенсільванії, оскільки виборців цього штату та Індіани турбують однакові проблеми:

“Ці штати дуже подібні, коли йдеться про рівень безробіття, стан економіки, експорт робочих місць за кордон, та значення, яке це має для економіки штату”.

Професор Дейвіс, посилаючись на результати опитувань, каже, що демократичні претенденти мають майже однакову підтримку виборців:

“У цей час їхні рейтинги статистично однакові. На мою думку, якщо керуватись даними екзит-полів і досвідом штатів Огайо і Пенсільванія, Гілларі Клінтон має непогані шанси перемогти в Індіані”.

Барак Обама має деяку перевагу над Гілларі Клінтон, коли йдеться про кількість здобутих ним голосів на дотеперішніх попередніх виборах, і про кількість делегатів, які зобов’язались підтримувати його кандидатуру на національному з’їзді демократів. То ж для того, щоби продовжувати боротьбу Гілларі Клінтон необхідно виграти у вівторок вибори в Індіані.

XS
SM
MD
LG