Спеціальні потреби

Троє активістів пожертвували кар’єрою задля збереження довкілля


“Твоя подорож на захист довкілля” – так назвалa свій проект група трьох молодих людей, які вирішили присвятити рік свого життя справі охорони навколишнього середовища, подорожуючи Америкою. Двоє з них – актори, третій – фахівець з веб-дизайну. Молоді активісти твердять, що знайшли кілька унікальних рішень проблеми переробки та повторного використання ресурсів. Тріо запрошує всіх охочих приєднатися до них, а інформація про перебiг їхньої екоподорожі розміщена на веб-сторінці www.yert.com.

Марк Диксон, Бен Еванс та його дружина Джулі. Минулого липня вони всі залишили свою роботу, продали все, що мали, купили авто-гібрид та вирушили у подорож. З того часу тріо постійно в дорозі. Витрати покривають з особистих збережень активістів, надходжень від двох веб-сторінок та індивідуальних пожертв.

Мандруючи різними містами, група проводить інформаційну роботу. На веб-сторінці команди – десятки відеороликів, які назнімала трійка під час своїх подорожей. Серед інших місцевостей, група побувала у місті Інтервейл – сільськогосподарському центрі штату Вермонт. Марк Диксон каже:

“Середній вік фермера у Вермонті – 53 роки. Ми повинні виростити нове покоління господарів. Ми розпочали програму підготовки фермерів, усі охочі можуть приїхати, зняти в оренду шмат землі та скористатися вже існуючою там інфраструктурою”.

На веб-сторінці ви також можете зустрітись з інженером в Айдаго, який працює над розробкою автошляху на сонячних батареях. Це серія з'єднаних батарей, на яких можна їздити. Ключ у тому, щоб створити такий самий опір, який дає асфальт. Крім того, поверхня має витримати повністю заповнену мікро-вантажівку, яка рухається зі швидкістю до 110-ти кілометрів на годину.

На перший погляд ідея звучить досить дивно, тому Бен Еванс зазначає:

“Смішно, але у випадку з подібними ідеями ми мусимо додавати коментар, що людина не божевільна. Ми подумали, що такі проекти не тільки зацікавлять, але і надихнуть інших”.

Часто хлопці використовують гумор, щоб привернути увагу загалу до серйозних проблем. Так у засніженому Рочестрері, штат Нью-Йорк, Марк та Бен попросили перехожого допомогти заповнити снігом коробки та відправити їх до Північного полюсу, щоб врятувати полюс від наслідків глобального потепління:

“Ви можете допомогти нам врятувати білих ведмедів? Вони тонуть, тому що не можуть плавати на великі відстані. Не могли б ви допомогти врятувати Арктику, подарувавши їм трошки снігу?”

Кар'єри Бена, Джулі та Марка поки що відкладені. Однак всі троє погоджуються, що стати на захист цінностей, у які вони вірять – було правильним рішенням. Бен Аванс каже:

“Я відчув, що моє життя отримало новий сенс. Це було дуже сильним почуттям, коли я припинив хвилюватися про незначні речі та натомість вирішив щось зробити, щоб допомогти всім нам. Це надихає”.

Марк Диксон погоджується: “Один з найбільших уроків, які я виніс з цієї подорожі – ми маємо діяти швидко, щоб виправити ситуацію”.

У майбутньому тріо сподівається зробити документальний фільм та написати книжку про свої мандри. А головне для них – жити, не забуваючи про уроки, яким навчились за цей рік.

XS
SM
MD
LG