Спеціальні потреби

Для Медведєва настав час перейти до виконання обіцянок


Обраний у березні на посаду президента Дмитро Медведєв зробив кілька публічних заяв про правопорядок, важливість громадського суспільства, приватну власність, свободу та вільний доступ до ЗМІ всіх громадян його країни. Такі його заяви свідчили про брак свободи у Росії. Тепер, склавши присягу на посаді глави держави, Медведєв має нагоду перейти від обіцянок до втілення їх у реальність.

Ще у лютому Дмитро Медведєв зазначив, що свобода у всіх її проявах, зокрема свобода особистості, висловлювання, свобода економіки – значно краще, аніж її відсутність. Медведєв також пообіцяв боротися з корупцією, яку він схарактеризував, як страшну хворобу Росії:

“Дуже важливо зрозуміти, що домінування правосуддя, загальні права на свободу, поступ у боротьбі з корупцією, отримання правдивої інформації є невід`ємною частиною прав громадян. Ми мусимо захищати незалежні засоби масової інформації, які забезпечують взаємодію між суспільством і різними гілками влади”.

Заступник директора московського інституту США і Канади Віктор Кременюк каже, що такі висловлювання Медведєва помітно відрізняються від позиції Володимира Путіна:

“Він звучав як Томас Джефферсон. Свобода – найбільша цінність. Це щось цілком інше від того, що ми чули впродовж останніх восьми років. Якщо Медведєв говорив всерйоз, це означає, що буде спроба щось змінити”.

Дмитро Медведєв каже, що Росія потребує реформування інфраструктури та владних інституцій. Однак московський політичний аналітик Олександр Коновалов бачить в цьому певний парадокс: Медведєв хоче змінити закоренілу бюрократію, яка не лише протидіє реформам, але яка й привела його до влади:

“Він не може не усвідомлювати, що останні парламентські і президентські вибори були дуже сумнівними. І він не вчинить політичного самогубства, зруйнувавши систему, яка підняла його на верхівку влади”.

В час, коли Медведєв закликав до свободи медіа, Олександр Коновалов зауважив, що на відміну від друкованих ЗМІ телебачення перебуває під пильним оком Кремля:

“Контроль суспільної думки – це телебачення. Політики в цьому переконані і тому вони дуже строго його контролюють”.

Тепер, коли Дмитро Медведєв зайняв пост президента, залишається лише сподіватися, що довгоочікувані зміни стануть реальністю.

XS
SM
MD
LG