Спеціальні потреби

Актуально

Потенціал України на ринку Інтернет-технологій

Рівень економічної співпраці між Україною та США збільшується щороку. На сьогодні товарообіг між державами складає два мільярди 600 мільйонів доларів, в той час як позаминулого року він становив лише півтори мільярда. Важливу роль у цьому процесі відіграє Українсько-американська бізнес-рада, яка сприяє налагодженню взаємин між бізнесменами обох країн. Днями у Вашингтоні рада організувала конференцію, присвячену розвитку ринку комп’ютерних та Інтернет- технологій в Україні.

Конференція у Вашингтоні зібрала фахівців та лідерів ринку комп’ютерних та Інтернет-технологій з України та США. Усі вони погодились з тим, що Україна має величезний, ще не використаний потенціал у цій галузі, перш за все завдяки висококваліфікованим інженерам. Голова компанії “Іпам Системз” Аркадій Добкін зокрема нагадав, що його компанія одна з перших 15 років тому почала надавати послуги на ринку комп’ютерних технологій, завдяки інженерам та комп’ютерщикам з колишнього Радянського Союзу. Зараз “Іпам Cистемз” одна з лідерів на ринку, у якій працюють чотири тисячі працівників з Росії, України та Білорусі. Вже до кінця цього року, за словами Добкіна, лише в Україні на компанію буде працювати майже тисяча фахівців. Він каже, що система технічної освіти в Україні робить українських комп’ютерщиків високо конкурентною робочою силою:

“Існує глобальний ринок талантів. І історично Україна є добре збалансованою країною з великою кількістю добрих університетів, які випускають фахівців на ринок високих комп’ютерних технологій. Україна має своє місце на глобальній карті ринку ІТ і може надавати послуги для Північної Америки, Європи і навіть Росії”.

Представники компаній, які працюють у галузі комп’ютерних технологій та комунікацій, кажуть, що Україна потенційно може легко конкурувати з такими потужними гравцями на цьому ринку, як Індія, Китай, Ірландія чи Ізраїль у виконанні замовлень на розробку комп’ютерних програм та інших високотехнологічних продуктів. Аркадій Добкін каже, що український уряд має зрозуміти, що розвиток цього ринку може потенційно принести великі доходи для держави, і відповідно він має створити сприятливі умови для розвитку комп’ютерного бізнесу, як це було зроблено у країнах, які нині є лідерами на ринку:

“Важливо, що немає необхідності нічого придумувати, це було зроблено в Індії, це було зроблено в Ірландії. Просто подивіться як це зробили вони і повторіть. Дуже просто. Водночас Україна явно має переваги. Ні в Ірландії, ні в Індії не було системи доброї освіти, в Україні вона досі є, тому це великий шанс”.

Втім, на думку фахівців, на сьогодні Україна таки значно відстає навіть від сусідніх країн Білорусі чи Грузії у запровадженні законодавства, яке б сприяло розвитку комп’ютерних технологій. Так, зокрема, каже Юрій Савицький, один з доповідачів на конференції та власник компанії “Совтлайн” – однієї з лідерів на ринку комп’ютерних технологій в Україні:

“Досі немає розуміння, що ІТ-бізнес є базою економіки. Якщо ви подивитесь на офіційну статистику такого бізнесу як надання послуг на ринку програмного забезпечення не існує, а цей вид бізнесу надзвичайно розвинувся за останні роки і приносить надзвичайні прибутки для України. Однак Міністерство статистики цього не помічає, бо весь обіг тут проходить в Інтернеті”.

За словами пана Савицького, такі конференції є нагодою представити можливості України, знайти нових партнерів та нові ринки для українських фахівців:

“Не лише Сполучені Штати, але й інші країни можуть принести інвестиції на український ринок, принести гроші. Ми маємо багато інженерів, але ці інженери потребують грошей. І для нас це також ринок, на якому Україна може легко конкурувати. Важливо те, що цей бізнес не вичерпує ресурсів України, він лише збільшує кількість ресурсів, оскільки це відновлювальні ресурси”.

З ним погоджується Голова Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс. Він каже, що потенціал України є великим, але уряд має приділити більше уваги розвитку та поширенню комп’ютерних технологій та посприяти розвитку цього ринку:

“Можливості України у створенні комп’ютерних програм на замовлення великих компаній є надзвичайно високими, але інфраструктура комп’ютерного забезпечення в Україні дуже погано розвинута. Лише 10-20% населення мають доступ до Інтернету. Школи, лікарні, пожежні станції та міліцейські дільниці не під'єднані до світової мережі. І тому є критично важливим, щоб український уряд почав будувати нову модерну, високорозвинену систему Інтернет-зв`язку. Оскільки це визначатиму ефективність розвитку бізнесу та економіки загалом”.

На те, що високі технології стануть частиною експорту України сподівається і посол України у США Олег Шамшур:

“Я вважаю, що обличчя України у розподілі праці на світовому ринку надалі буде все більше визначатись саме передовими технологіям. Буде не тільки метал, не тільки сільськогосподарська продукція, але безумовно інформаційні технології. Цей ринок, як засвідчив семінар, дуже швидко розвивається, хочеться сподіватись, що цей розвиток буде стабільним. Я вважаю, що є розуміння з боку уряду, політичних сил, капітанів нашої індустрії, щодо необхідності розвитку цього сектора економіки”.

Організатори конференції, представники Українсько-американської бізнес-ради кажуть, що проведенням подібних дискусій та презентацій вони намагаються допомогти бізнесменам обох країн відкрити для себе нові ринки.

Директор по роботі з членами бізнес-ради Ірина Телюк зазначає: “Багато компаній з України шукають вихід, і нас це надзвичайно тішить. Так само ми допомагаємо американським бізнесам зайти на Україну і зробити правильні стратегічні рішення і обрати правильних стратегічних бізнес партнерів”.

І цей взаємний інтерес постійно зростає. Ще минулого року Українсько-американська бізнес-рада налічувала лише 22 компанії. У 2008-му році кількість членів організації збільшилась утричі. І, на переконання експертів, це демонструє неабиякий потенціал у перспективі розвитку американсько-української економічної співпраці.

Всі новини дня

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Більше

XS
SM
MD
LG