Спеціальні потреби

Актуально

Потенціал України на ринку Інтернет-технологій

Рівень економічної співпраці між Україною та США збільшується щороку. На сьогодні товарообіг між державами складає два мільярди 600 мільйонів доларів, в той час як позаминулого року він становив лише півтори мільярда. Важливу роль у цьому процесі відіграє Українсько-американська бізнес-рада, яка сприяє налагодженню взаємин між бізнесменами обох країн. Днями у Вашингтоні рада організувала конференцію, присвячену розвитку ринку комп’ютерних та Інтернет- технологій в Україні.

Конференція у Вашингтоні зібрала фахівців та лідерів ринку комп’ютерних та Інтернет-технологій з України та США. Усі вони погодились з тим, що Україна має величезний, ще не використаний потенціал у цій галузі, перш за все завдяки висококваліфікованим інженерам. Голова компанії “Іпам Системз” Аркадій Добкін зокрема нагадав, що його компанія одна з перших 15 років тому почала надавати послуги на ринку комп’ютерних технологій, завдяки інженерам та комп’ютерщикам з колишнього Радянського Союзу. Зараз “Іпам Cистемз” одна з лідерів на ринку, у якій працюють чотири тисячі працівників з Росії, України та Білорусі. Вже до кінця цього року, за словами Добкіна, лише в Україні на компанію буде працювати майже тисяча фахівців. Він каже, що система технічної освіти в Україні робить українських комп’ютерщиків високо конкурентною робочою силою:

“Існує глобальний ринок талантів. І історично Україна є добре збалансованою країною з великою кількістю добрих університетів, які випускають фахівців на ринок високих комп’ютерних технологій. Україна має своє місце на глобальній карті ринку ІТ і може надавати послуги для Північної Америки, Європи і навіть Росії”.

Представники компаній, які працюють у галузі комп’ютерних технологій та комунікацій, кажуть, що Україна потенційно може легко конкурувати з такими потужними гравцями на цьому ринку, як Індія, Китай, Ірландія чи Ізраїль у виконанні замовлень на розробку комп’ютерних програм та інших високотехнологічних продуктів. Аркадій Добкін каже, що український уряд має зрозуміти, що розвиток цього ринку може потенційно принести великі доходи для держави, і відповідно він має створити сприятливі умови для розвитку комп’ютерного бізнесу, як це було зроблено у країнах, які нині є лідерами на ринку:

“Важливо, що немає необхідності нічого придумувати, це було зроблено в Індії, це було зроблено в Ірландії. Просто подивіться як це зробили вони і повторіть. Дуже просто. Водночас Україна явно має переваги. Ні в Ірландії, ні в Індії не було системи доброї освіти, в Україні вона досі є, тому це великий шанс”.

Втім, на думку фахівців, на сьогодні Україна таки значно відстає навіть від сусідніх країн Білорусі чи Грузії у запровадженні законодавства, яке б сприяло розвитку комп’ютерних технологій. Так, зокрема, каже Юрій Савицький, один з доповідачів на конференції та власник компанії “Совтлайн” – однієї з лідерів на ринку комп’ютерних технологій в Україні:

“Досі немає розуміння, що ІТ-бізнес є базою економіки. Якщо ви подивитесь на офіційну статистику такого бізнесу як надання послуг на ринку програмного забезпечення не існує, а цей вид бізнесу надзвичайно розвинувся за останні роки і приносить надзвичайні прибутки для України. Однак Міністерство статистики цього не помічає, бо весь обіг тут проходить в Інтернеті”.

За словами пана Савицького, такі конференції є нагодою представити можливості України, знайти нових партнерів та нові ринки для українських фахівців:

“Не лише Сполучені Штати, але й інші країни можуть принести інвестиції на український ринок, принести гроші. Ми маємо багато інженерів, але ці інженери потребують грошей. І для нас це також ринок, на якому Україна може легко конкурувати. Важливо те, що цей бізнес не вичерпує ресурсів України, він лише збільшує кількість ресурсів, оскільки це відновлювальні ресурси”.

З ним погоджується Голова Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс. Він каже, що потенціал України є великим, але уряд має приділити більше уваги розвитку та поширенню комп’ютерних технологій та посприяти розвитку цього ринку:

“Можливості України у створенні комп’ютерних програм на замовлення великих компаній є надзвичайно високими, але інфраструктура комп’ютерного забезпечення в Україні дуже погано розвинута. Лише 10-20% населення мають доступ до Інтернету. Школи, лікарні, пожежні станції та міліцейські дільниці не під'єднані до світової мережі. І тому є критично важливим, щоб український уряд почав будувати нову модерну, високорозвинену систему Інтернет-зв`язку. Оскільки це визначатиму ефективність розвитку бізнесу та економіки загалом”.

На те, що високі технології стануть частиною експорту України сподівається і посол України у США Олег Шамшур:

“Я вважаю, що обличчя України у розподілі праці на світовому ринку надалі буде все більше визначатись саме передовими технологіям. Буде не тільки метал, не тільки сільськогосподарська продукція, але безумовно інформаційні технології. Цей ринок, як засвідчив семінар, дуже швидко розвивається, хочеться сподіватись, що цей розвиток буде стабільним. Я вважаю, що є розуміння з боку уряду, політичних сил, капітанів нашої індустрії, щодо необхідності розвитку цього сектора економіки”.

Організатори конференції, представники Українсько-американської бізнес-ради кажуть, що проведенням подібних дискусій та презентацій вони намагаються допомогти бізнесменам обох країн відкрити для себе нові ринки.

Директор по роботі з членами бізнес-ради Ірина Телюк зазначає: “Багато компаній з України шукають вихід, і нас це надзвичайно тішить. Так само ми допомагаємо американським бізнесам зайти на Україну і зробити правильні стратегічні рішення і обрати правильних стратегічних бізнес партнерів”.

І цей взаємний інтерес постійно зростає. Ще минулого року Українсько-американська бізнес-рада налічувала лише 22 компанії. У 2008-му році кількість членів організації збільшилась утричі. І, на переконання експертів, це демонструє неабиякий потенціал у перспективі розвитку американсько-української економічної співпраці.

Всі новини дня

Ми вдячні за все, що отримуємо, але нам точно потрібно більше допомоги - посолка України в США Маркарова

Посолка України у Сполучених Штатах Оксана Маркарова, 18 квітня 2023 р. у Вашингтоні, США. AP Photo/Jacquelyn Martin

Посолка України в США Оксана Маркарова в ефірі американської недільної телепрограми Face the Nation заявила, що Україна вдячна за всю отриману допомогу, “але точно потребує більше” – на тлі посилення російських атак.

Відповідаючи на запитання ведучої Маргарет Бреннан про контрнаступ, Маркарова сказала: “У нас контрнаступ ніколи не припинявся, чесно кажучи. З 24 лютого ми зосереджувалися лише на тому, як звільнити нашу землю. Але, звісно, з додатковим обладнанням, з кожним центом, з яким ми зараз працюємо, ми сподіваємося, що наші командири, як тільки побачать можливість, почнуть це [контрнаступ - ред.]”.

У нас контрнаступ ніколи не припинявся, чесно кажучи. З 24 лютого ми зосереджувалися лише на тому, як звільнити нашу землю.
Оксана Маркарова

“Чи це буде один, чи кілька контрнаступів, але що швидше ми зможемо звільнити всі свої територію і всіх наших людей, звичайно, то краще”, - додала Маркарова.

Маркарова нагадала в ефірі про смертоносні атаки ракетами та безпілотниками з боку Росії. “Це терор. Це руйнування, яке він приносить”, - наголосила дипломатка. Вона подякувала американцям в ефірі каналу CBS за допомогу та обладнання, зокрема, системи протиповітряної оборони Patriot та NASAMS і додала: “Але також, знаєте, для розширення наших можливостей, які ми маємо зараз, нам точно потрібно більше”.

Також Оксана Маркарова наголосила, що від вступу України до НАТО виграє не тільки сама Україна, для якої це стане найкращою гарантією безпеки, але й Альянс, якому Україна, за її словами, забезпечить додану вартість.

На своїй сторінці у Facebook посолка поділилися телевізійними залаштунками: очікуючи на власну зйомку, мала змогу поспілкуватися із керівником американського банку Bank of America Брайяном Мойніганом.

Внаслідок контрнаступу Україна відвоює "стратегічно важливу територію" – посадовець Білого дому

Радник з національної безпеки США Джейк Салліван (праворуч) розмовляє із президентом США Джо Байденом (ліворуч) та держсекретарем Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном на полях саміту Групи семи у Хіросімі, Японія, 21 травня 2023 р. AP Photo/Susan Walsh

"Ми віримо, що контрнаступ України буде успішним", - заявив радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван в неділю в ефірі каналу CNN.

Салліван наголосив, що контрнаступ – "це не іспит". "Ми не оцінюємо український контрнаступ [очікуваний - ред.] і не кажемо - ви впоралися добре завдяки тому, що ми надали вам, чи що ви цього не зробили", - сказав посадовець. За його словами, США прагнуть підтримати Україну, щоб надати їй змогу досягнути якомога більшого прогресу на полі бою, щоб мати з часом найсильнішу позицію у перемовинах.

Салліван не назвав жодних очікувань щодо дати можливої готовності сторін до переговорів, але сказав, що контрнаступ матиме значний вплив на це. “Я ось що скажу: президент Зеленський сам сказав, що ця війна врешті-решт завершиться дипломатичним шляхом”, - цитує Джейка Саллівана CNN.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати, союзники та партнери зробили усе можливе, щоб допомогти Україні підготуватися до контрнаступу. Таку заяву озвучив цього тижня координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

А газета Wall Street Journal цитувала слова українського президента про те, що Україна готова до контрнаступу, але він дорого коштуватиме країні.

Секретар РНБО України Олексій Данілов у інтерв’ю італійському виданню Corriere Della Sera повідомив, що стратегія України щодо контрнаступу — повернути свої кордони та запевнив, що Збройні сили України готові до нього.

Тим часом Міністерство оборони України 4 червня оприлюднило відеоролик "Плани люблять тишу". Заступниця міністра оборони Ганна Маляр підписала відео словами "Оголошення про початок не буде".

Раніше головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний також публікував у соцмережах відеоролик зі закликом “Прийшов час повертати своє”. На ньому під молитву, в якій вояки просять «благословити наш рішучий наступ», показане відео тренуваннями військових.

Дивіться також:

Блінкен: Україна ніколи не стане Росією. ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

В Україні вшанували близько 500 вбитих війною дітей у Міжнародний день невинних дітей-жертв агресії

Дитяча іграшка на місці багатоквартирного будинку, пошкодженого російським ракетним ударом, Підгороднє, поблизу Дніпра, Україна, 4 червня 2023 р. REUTERS/Mykola Synelnykov

Організація об’єднаних націй відзначає 4 червня Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії. В Україні цього дня вшанували пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України.

Загиблих унаслідок російської війни дітей в Україні є вже щонайменше пів тисячі – цитує дані президента України Володимира Зеленського агенція Associated Press. Крім того, за інформацією ООН, ще близько 1000 українських дітей були поранені, а близько 16 тисяч були примусово вивезені до Росії.

Уночі 4 червня в Україні унаслідок ракетного удару загинула 2-річна дівчинка. Трагедія сталася у Підгородненській громаді Дніпропетровської області. Ще 5 дітей травмовано, 3 з них досі у важкому стані.

Видання Guardian пише з посиланням на агенцію France Presse, що атака на Дніпропетровщині, відповідальність за яку українська сторона покладає на Росію, частково зруйнувала кілька двоповерхових будинків, а також 10 приватних будинків, магазин і пошкодила газопровід. Загалом, офіційний Київ повідомляє, що внаслідок атаки постраждало щонайменше 22 особи.

Посолка Великої Британії у Києві Мелінда Сіммонс після чергової нічної авіаатаки заявила у Twitter, “що більше Росія намагатиметься стерти Україну, то більше України буде”. Дипломатка придбала пам’ятну вишиванку у цей день. Раніше Сіммонс також однією з перших повідомляла про загибель української дитини від російських обстрілів у Міжнародний день захисту дітей.

Міжнародні ЗМІ цитують вислів президента України Зеленського про те, що “російська зброя та ненависть продовжують щодня забирати та нищити життя українських дітей”, які могли б “стати відомими вченими, художниками, спортивними чемпіонами, творити історію України”. Видання NPR також цитує заклик віце-прем’єр-міністерки України Ірини Верещук з проханням уявити масштаби цієї трагедії, коли загиблу 2-річну дівчинку вибирав з-під завалів будинку її власний батько, який під час обстрілів був на чергуванні, а його дружина залишалася з донькою вдома.

Перша леді України Олена Зеленська цього дня взяла участь у відкритті пам'ятника дітям, які загинули внаслідок російської агресії. Пам’ятний знак “маленьким янголам” відкрили у Харкові, а Зеленська у Twitter написала: “Ми вшановуємо їхню пам'ять, але це за межами нашого розуміння - діти повинні жити”.

"Ми повинні захистити кожну невинну дитину", - закликав засновник благодійного фонду Save Ukraine / "Спасемо Україну" Микола Кулеба.

Як повідомляв Голос Америки, члени Конгресу засудили депортацію українських дітей та вважають це ознакою геноциду.

Дивіться також:

Китай заявляє, що конфлікт зі США був би катастрофою для всього світу, але відмовився від зустрічі міністрів оборони

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу після виступу у Сінгапурі, 4 червня 2023 р. Mark Cheong/The Straits Times via REUTERS

Міністр національної оборони Китаю Лі Шанфу відмовився зустрітися зі своїм американським колегою для прямих переговорів під час безпекового саміту у Сінгапурі, але під час виступу заявив, що КНР прагне діалогу з США, бо серйозний конфлікт або протистояння між країнами стало б “нестерпною катастрофою” для всього світу.

Виступ посадовця цитує агенція Reuters. Водночас, як повідомляв Голос Америки, Китай відхилив запрошення американської сторони провести зустріч між міністром оборони США Ллойдом Остіном і міністром національної оборони Китаю Лі Шанфу на полях цього ж саміту.

Остін та Шанфу потиснули руки в кулуарах, але між ними не було “обміну по суті”, повідомляли в Пентагоні у п'ятницю.

Ллойд Остін напередодні заявив, що “Вашингтон не потерпить жодного примусу та залякування своїх союзників і партнерів з боку Китаю” - інформує видання ABC. Очільник Пентагону водночас запевнив Пекін, що Сполучені Штати залишаються відданими збереженню статусу-кво на Тайвані та віддали б перевагу діалогу, а не конфлікту.

На безпековій конференції у Сінгапурі Остін, як інформує агенція АР, лобіював підтримку бачення Вашингтона щодо “вільного, відкритого та безпечного Індо-Тихоокеанського регіону у світі правил і прав” як найкращий спосіб протистояти “посиленню китайської самовпевненості в регіоні”.

Китайський міністр у Сінгапурі сказав, що “світ достатньо великий для Китаю та США, щоб розвиватися разом” і додав, що “Китай і США мають різні системи та відрізняються багатьма іншими способами”. Водночас він звинуватив США та їхніх союзників у спробах дестабілізувати ситуацію в Тихоокеанському регіоні.

А під час того, як делегати саміту обговорювали ризики напруженості між Китаєм і США, ВМС Сполучених Штатів заявили, що китайський есмінець здійснив небезпечні маневри поблизу американського військового корабля у Тайванській протоці.

Міністр оборони США Ллойд Остін у своїй промові на саміті дорікнув Китаю за відмову вести військові переговори, в результаті, пише Reuters, “супердержави зайшли в глухий кут через свої розбіжності”.

Reuters також інформує, що поряд з промовами та панельними дискусіями високопосадовці розвідок обох сторін відвідали таємну зустріч керівників розвідки в Сінгапурі.

Німецька хвиля повідомляє, що на цій таємній зустрічі йшлося зокрема про Україну. А участь у розмові взяли представники 20 найбільших розвідувальних служб світ, без Росії.

У Росії арештовують за прапор власних Повітряно-космічних сил, бо він синьо-жовтий – британська розвідка

Мітинг біля російського консульства у Франкфурті, Німеччина, 31 травня 2023 р. AP Photo/Michael Probst

Міністерство оборони Великої Британії опублікувало дані розвідки про те, як співробітники російських спецслужб тлумачать “драконівське законодавство Росії”. Йдеться, зокрема, про хвилю арештів, причиною яких стало використання синьо-жовтої символіки.

У тому числі, представники Національної гвардії Росії заарештували 22-річного чоловіка поблизу Санкт-Петербурга за демонстрацію прапора власних Повітряно-космічних сил Росії. Причиною затримання стали кольори прапора – синьо-жовті.

Крім того, раніше арештували працівницю будинку престарілих, яка одягла на роботу синьо-жовту куртку.

Публічна демонстрація синьо-жовтих речей у Росії є поза законом, оскільки це може свідчити про непомітну підтримку України – припускає Міноброни Великої Британії.

А придушення таких проявів, вважають у британській розвідці, “підкреслює невпевненість та параноїдальні настрої російських чиновників щодо того, що вважається допустимим у дедалі більш тоталітарній системі”.

Водночас розвідка інформує, що критика арештів пролунала “з неочікуваного боку” – від ультранаціоналістичної і провоєнної Ліберально-демократичної партії Росії, чия власна символіка містить жовтий і синій кольори.

Більше

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG