Спеціальні потреби

Актуально

Соцiологи: в авторитарних країнах більше довіри до уряду

Нове дослідження групи WorldPublicOpinionGroup.org Мерілендського університету, яке вивчало суспільну думку в 19 країнах, показало, що більшість населення підтримує демократію. В Україні дослідження проводив Київський міжнародний інститут соціології. Цікаво, що українці більше, ніж громадяни інших країн вважають, що воля народу має бути основою для дій уряду.Опитування, в якому аналізували ставлення до демократії та урядування, принесло й інші несподівані результати. Директор WorldPublicOpinionGroup.org Стівен Калл зазначає, що більшість респондентів схвалюють основні принципи демократії:

“Переважна більшість в кожній країні підтримує вибори як засіб обрання лідера. В середньому 84% схвалюють вибори”.

Підтримка принципу, згідно з яким воля народу має бути основою для дій лідерів, характерна не тільки для західних демократій. Найбільша кількість опитуваних саме в Україні (71%) відповіла, що вони в цьому переконані, а більше половини вважають, що народ повинен мати повний контроль над рішеннями уряду. Близькими до поглядів українців з цього питання виявилися лише турки, нігерійці та індонезійці, каже експерт інституту Карнеґі Томас Кароферс:

“Це може бути тому, що люди в суспільствах з усталеною конституційною ліберальною традицією, так як це є в розвинутих демократіях, мають тенденцію з цим погоджуватися, але з певною засторогою щодо влади більшості, популістського врядування. Вони радше вважають, що основою для дій уряду має бути Конституція, закони тощо”.

Томас Кароферс зазначає, що іншим несподіваним результатом є те, що населення в деяких авторитарних країнах, зокрема в Росії, Китаї та Єгипті, довіряє власним урядам більше, ніж в розвинутих демократіях:

“Це – суспільства, в яких народ маніпулюється урядовими ЗМІ. Вони щодня важко працюють над тим, щоб подати на телебаченні позитивний імідж влади”.

Українці тут виявилися ближчими до британців, американців та французів. Зокрема, в Україні тільки 4% населення завжди довіряють уряду, 57% – інколи та 12% – ніколи.

“Певна риса демократії – низький рівень довіри до влади з боку суспільства. Це не означає, що демократія занепадає”, – переконаний Кароферс.

Втім, він додає, що у результатах дослідження є і певна загрозлива тенденція:

“Виникає відчуття зростання альтернативи демократії у формі авторитарних режимів, особливо у формі російського та китайського урядів, які переконують в першу чергу власні народи, але також і народи в сусідніх та не тільки державах в тому, що правління сильної руки є більш ефективним, особливо у поєднанні з економічним успіхом”.

Це Кароферс пояснює зростанням ціни на газ та нафту, що призвело до переходу понад трильйона доларів від демократичних до недемократичних країн, помилками лідерів нових демократій, фрагментацією суспільства через зростання популярності Інтернету та негативними наслідками глобалізації, такими як зростання тероризму та наркоторгівлі.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG