Спеціальні потреби

Актуально

Соцiологи: в авторитарних країнах більше довіри до уряду

Нове дослідження групи WorldPublicOpinionGroup.org Мерілендського університету, яке вивчало суспільну думку в 19 країнах, показало, що більшість населення підтримує демократію. В Україні дослідження проводив Київський міжнародний інститут соціології. Цікаво, що українці більше, ніж громадяни інших країн вважають, що воля народу має бути основою для дій уряду.Опитування, в якому аналізували ставлення до демократії та урядування, принесло й інші несподівані результати. Директор WorldPublicOpinionGroup.org Стівен Калл зазначає, що більшість респондентів схвалюють основні принципи демократії:

“Переважна більшість в кожній країні підтримує вибори як засіб обрання лідера. В середньому 84% схвалюють вибори”.

Підтримка принципу, згідно з яким воля народу має бути основою для дій лідерів, характерна не тільки для західних демократій. Найбільша кількість опитуваних саме в Україні (71%) відповіла, що вони в цьому переконані, а більше половини вважають, що народ повинен мати повний контроль над рішеннями уряду. Близькими до поглядів українців з цього питання виявилися лише турки, нігерійці та індонезійці, каже експерт інституту Карнеґі Томас Кароферс:

“Це може бути тому, що люди в суспільствах з усталеною конституційною ліберальною традицією, так як це є в розвинутих демократіях, мають тенденцію з цим погоджуватися, але з певною засторогою щодо влади більшості, популістського врядування. Вони радше вважають, що основою для дій уряду має бути Конституція, закони тощо”.

Томас Кароферс зазначає, що іншим несподіваним результатом є те, що населення в деяких авторитарних країнах, зокрема в Росії, Китаї та Єгипті, довіряє власним урядам більше, ніж в розвинутих демократіях:

“Це – суспільства, в яких народ маніпулюється урядовими ЗМІ. Вони щодня важко працюють над тим, щоб подати на телебаченні позитивний імідж влади”.

Українці тут виявилися ближчими до британців, американців та французів. Зокрема, в Україні тільки 4% населення завжди довіряють уряду, 57% – інколи та 12% – ніколи.

“Певна риса демократії – низький рівень довіри до влади з боку суспільства. Це не означає, що демократія занепадає”, – переконаний Кароферс.

Втім, він додає, що у результатах дослідження є і певна загрозлива тенденція:

“Виникає відчуття зростання альтернативи демократії у формі авторитарних режимів, особливо у формі російського та китайського урядів, які переконують в першу чергу власні народи, але також і народи в сусідніх та не тільки державах в тому, що правління сильної руки є більш ефективним, особливо у поєднанні з економічним успіхом”.

Це Кароферс пояснює зростанням ціни на газ та нафту, що призвело до переходу понад трильйона доларів від демократичних до недемократичних країн, помилками лідерів нових демократій, фрагментацією суспільства через зростання популярності Інтернету та негативними наслідками глобалізації, такими як зростання тероризму та наркоторгівлі.

Всі новини дня

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Посадовці Адміністрації Трампа помстилися Євгену Віндману – звіт Офісу генінспектора Пентагону

Архів від 19 листопада 2019 року, помічник Ради національної безпеки підполковник Олександр Віндман (ліворуч) зі своїм братом-близнюком, підполковником армії Євгенієм Віндманом, після свідчення перед комітетом з розвідки Палати представників.

У середу, 18 травня, Офіс генерального інспектора Пентагону оприлюднив звіт, в якому дійшов висновку, що Євген Віндман, брат полковника армії у відставці Александра Віндмана, ключового свідка у першому процесі щодо імпічменту екс-президента Трампа, ймовірно, зазнав помсти з боку чиновників тодішнього президента.

«Перебуваючи на службі в РНБ, скаржник зробив захищені повідомлення, стверджуючи, що колишній Президент Трамп порушив закони США, коли президент Трамп звернувся до іноземного уряду розслідувати звинувачення проти колишнього віце-президента і кандидата в президенти від Демократичної партії Джозефа Р. Байдена-молодший, його політичний опонент», - йдеться у повідомленні.

Це вказує на те, що саме Євген Віндман був тим викривачем, який написав анонімну скаргу на телефонну розмову екс-президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського, де висловив стурбованість, що американський президент намагався використати допомогу іноземного лідера для власних цілей у передвиборчій кампанії, що пізніше стало підставою для процесу імпічменту проти колишнього президента США. Згодом Трамп багато критикував викривача й закликав до розкриття його особистості.

«Ми провели це розслідування у відповідь на скаргу, подану на гарячу лінію Міністерства оборони 18 серпня, 2020 року, стверджуючи, що різні посадовці адміністрації, включаючи колишнього президента Дональда Дж. Трампа, вчинив дії проти підполковника Євгена Віндмана (заявника), армії США, коли він працював у Раді національної безпеки (РНБ) у Вашингтоні, округ Колумбія, в помсту за захищені комунікації», - йдеться у звіті.

Скаржник стверджував, йдеться у звіті, що посадові особи, помстилися також й через його зв’язок із братом-близнюком та його захищене спілкування із членами Конгресу.

Його брат, Александр Віндман, що має українське коріння, був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента Дональда Трампа. На слуханнях у Конгресі він визнав, що двічі засвідчував стурбованість стосовно кроків адміністрації Трампа стосовно України. Зокрема, після зустрічі представників української влади з Джоном Болтоном (тоді радник президента з питань національної безпеки) та після телефонної розмови між президентами США та України.

У 44-сторінковому звіті слідчий орган дійшов висновку, що на основі «переваги доказів», «більш ймовірно», що Євген Віндман зазнав помсти, але він не містить рекомендацій щодо потенційних наслідків для посадовців, які вже покинули Білий дім.

Як повідомляв раніше Голос Америки, підполковник Сухопутних військ США у відставці, колишній представник Ради з національної безпеки при президенті США Александр Віндман подав судовий позов до особистого адвоката екс-президента Трампа - Руді Джуліані та Трампа-молодшого, звинувативши їх та інших представників попередньої адміністрації Білого дому у змові із метою залякування.

Улітку 2020 Віндман заявив, що залишає службу у Збройних силах США. Його адвокат тоді сказав, що Віндман став жертвою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень у процесі імпічменту.

Після слухань в Конгресі син президента США Дональд Трамп-молодший твітив: "Якби не фантастичні розслідувальні навички [лідера конгресового розслідування щодо імпічменту у Палаті представників, конгресмена Адама Шиффа - ред.], Дональду Трампу було би складніше знайти, кого необхідно звільнити. Дякую, Адаме!"

Дивіться також: Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи було висловлено побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на Молдову. Колишній міністр оборони республіки Віталій Марінуца вважає, що російська загроза для Молдови є реальною. Про це він розповів Олександру Яневському.

Більше

XS
SM
MD
LG