Спеціальні потреби

Актуально

Членство України в СОТ – коментар експерта США

16 травня Україна офіційно стала повноцінним членом Світової організації торгівлі. На шляху до членства представники кількох урядів України протягом близько десяти років брали участь у переговорах. Багато з них знайомі з Сісілією Кляйн, яка брала участь в переговорному процесі з американського боку і є старшим директором з питань вступу до СОТ та ліцензій на імпорт Офісу торговельного представника США. Пані Кляйн привітала українську сторону з закінченням довгого та важкого процесу вступу до СОТ:

“Я дуже вражена, наскільки організовано та з’єднано працювали учасники переговорів. Уряд відповів на сотні та тисячі питань, підготував сотні та тисячі сторінок документів, був залучений до переговорів із п’ятдесятьма країнами світу щодо ввізних мит, прийняв сотні законів та постанов”.

Кляйн вважає, що представники України відстояли вигідні для себе умови. Той факт, що на відміну від Китаю, Україна не має перехідного періоду, вона вважає позитивним показником:

“Китай – країна, яка розвивається. Вона не була повністю готова до виконання багатьох власних зобов’язань одразу після вступу. Через це і був запроваджений перехідний період, а також моніторинговий та інші механізми, які жодна з країн, що вступає до СОТ, не хоче мати. Україна одразу займає місце повноцінного члена організації”.

Якщо Україні й довелося піти на деякі поступки, то це, на думку Кляйн, робилося із стратегічних міркувань:

“Інтереси України включають міцніші відносини з Європою, поворот в напрямку до Європейського Союзу. Саме з цією метою Україна і взяла на себе багато зобов’язань та зробила деякі поступки”.

Кляйн каже, що Україні не слід очікувати вражаючих змін одразу після вступу до СОТ. На шляху до членства в цій організації Україна вже внесла значні зміни у свою торгову політику:

“Україна знижувала свої митні тарифи протягом майже десятиліття, розуміючи, що мито – податок на споживання. Уряди хотіли, щоб поступово Україна прилаштувалася до європейського шляху ведення бізнесу, тобто без надмірного захисту митними тарифами. Змін у тарифах буде дуже мало. Також в рамках СОТ існують механізми надання тимчасового захисту у випадку виникнення критичної ситуації”.

Першими зміни відчують споживачі, які матимуть змогу придбати кращі та дешевші товари. Кляйн погодилася, що деякі галузі сільського господарства зазнають труднощів на початковому етапі. Втім, уряд матиме в рамках СОТ механізми захисту своїх виробників.

Що стосується впливу на українсько-американські торгові відносини, то вони, на думку Кляйн, стануть більш рівноправними:

“Правила щодо антидемпінгу для нас та України тепер будуть однаковими та наші дискусії відбуватимуться в рамках СОТ”.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG