Спеціальні потреби

Актуально

Членство України в СОТ – коментар експерта США

16 травня Україна офіційно стала повноцінним членом Світової організації торгівлі. На шляху до членства представники кількох урядів України протягом близько десяти років брали участь у переговорах. Багато з них знайомі з Сісілією Кляйн, яка брала участь в переговорному процесі з американського боку і є старшим директором з питань вступу до СОТ та ліцензій на імпорт Офісу торговельного представника США. Пані Кляйн привітала українську сторону з закінченням довгого та важкого процесу вступу до СОТ:

“Я дуже вражена, наскільки організовано та з’єднано працювали учасники переговорів. Уряд відповів на сотні та тисячі питань, підготував сотні та тисячі сторінок документів, був залучений до переговорів із п’ятдесятьма країнами світу щодо ввізних мит, прийняв сотні законів та постанов”.

Кляйн вважає, що представники України відстояли вигідні для себе умови. Той факт, що на відміну від Китаю, Україна не має перехідного періоду, вона вважає позитивним показником:

“Китай – країна, яка розвивається. Вона не була повністю готова до виконання багатьох власних зобов’язань одразу після вступу. Через це і був запроваджений перехідний період, а також моніторинговий та інші механізми, які жодна з країн, що вступає до СОТ, не хоче мати. Україна одразу займає місце повноцінного члена організації”.

Якщо Україні й довелося піти на деякі поступки, то це, на думку Кляйн, робилося із стратегічних міркувань:

“Інтереси України включають міцніші відносини з Європою, поворот в напрямку до Європейського Союзу. Саме з цією метою Україна і взяла на себе багато зобов’язань та зробила деякі поступки”.

Кляйн каже, що Україні не слід очікувати вражаючих змін одразу після вступу до СОТ. На шляху до членства в цій організації Україна вже внесла значні зміни у свою торгову політику:

“Україна знижувала свої митні тарифи протягом майже десятиліття, розуміючи, що мито – податок на споживання. Уряди хотіли, щоб поступово Україна прилаштувалася до європейського шляху ведення бізнесу, тобто без надмірного захисту митними тарифами. Змін у тарифах буде дуже мало. Також в рамках СОТ існують механізми надання тимчасового захисту у випадку виникнення критичної ситуації”.

Першими зміни відчують споживачі, які матимуть змогу придбати кращі та дешевші товари. Кляйн погодилася, що деякі галузі сільського господарства зазнають труднощів на початковому етапі. Втім, уряд матиме в рамках СОТ механізми захисту своїх виробників.

Що стосується впливу на українсько-американські торгові відносини, то вони, на думку Кляйн, стануть більш рівноправними:

“Правила щодо антидемпінгу для нас та України тепер будуть однаковими та наші дискусії відбуватимуться в рамках СОТ”.

Всі новини дня

Німеччина не має систем Patriot, які вона могла б передати Україні але буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно - Тобіас Лінднер

Одне з відкритих питань - перспективи надання західними партнерами систем Patriot. Раніше влада Польщі запропонувала розмістити на українській території систему Patriot, яку Німеччина запропонувала надати Польщі.

Потік переселенців не зменшується: як у Молдові благодійники вітають українців. Відео

За минулі майже 10 місяців, понад півмільйона вимушених переселенців із України перетнули кордон із Молдовою у пошуку безпечного притулку. Благодійники, які й організовують тимчасовий прихисток для українців, кажуть: потік переселенців не зменшується.

США будуть посилювати санкції проти Ірану та Росії. Відео

США будуть посилювати санкції проти Ірану та Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:30 0:00

Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 275 мільйонів доларів. Фокус саме цього пакету - на укріпленні протиповітряної оборони України та захисті життєво-важливої інфраструктури.

«Цей пакет надасть Україні нові спроможності для посилення протиповітряної оборони», – речниця Білого Дому Карін Жан-П’єр. Відео

«Цей пакет надасть Україні нові спроможності для посилення протиповітряної оборони та протидії загрозам, які надходять від іранських безпілотників, які Росія використовує для нападу на життєво важливу інфраструктуру України та вбивства українських цивільних», – Карін Жан-П’єр, речниця Білого Дому

Іранська підтримка російського війська зросте у найближчі місяці, очікують в Білому домі  

Фото оприлюднене армією Ірану через АР. Дрон, запущений із військового корабля. 25 серпня 2022 року. Associated Press

Військова співпраця Росії та Ірану перетворилась на “повноцінне оборонне партнерство” і лише зростатиме найближчим часом, - про це під час розмови з журналістами у п'ятницю, 9 грудня,заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США у Білому домі.

“Ми очікуємо, що іранська підтримка російського війська лише зростатиме у найближчі місяці. Ми навіть вважаємо, що Іран розглядає питання продажу сотень балістичних ракет з Ірану в Росію. Ми також бачили повідомлення про те, що Москва та Тегеран розглядають можливість створення лінії спільного виробництва смертоносних дронів у Росії. Ми закликаємо Іран змінити курс, і не вдаватись до цих дій”, - заявив Кірбі.

За його словами, Росія зі свого боку пропонує Ірану “безпрецедентний рівень військової та технічної підтримки”, зокрема із розробки зброї та тренування військових.

Джон Кірбі: “В рамках цієї співпраці нас турбує, що Росія має намір надати Ірану передові військові компоненти. Москва може надавати Тегерану таке обладнання, як вертольоти та системи ППО. Є повідомлення, що цієї весни іранські пілоти тренувалися в Росії, щоб навчитися управляти Су-35. Це свідчить про те, що Іран може почати отримувати літаки протягом наступного року. Ці винищувачі значно посилили б військово-повітряні сили Ірану, порівняно з їхніми регіональними сусідами”.

Сполучені Штати вважають російсько-іранське партнерство таким, що несе загрозу “не лише Україні, але й для сусідів Ірану в регіоні”.

“Ми поділилися цією інформацією з партнерами на Близькому Сході по всьому світі, - заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки у Білому домі. - І ми збираємося використовувати всі інструменти, які є в нашому розпорядженні, щоб викрити та перешкодити цій діяльності”.

Представник Білого дому оголосив, що Сполучені Штати 9 грудня запровадили санкції щодо трьох російських організацій, причетні до придбання та використання іранських безпілотників.

“До цих суб'єктів належать Повітряно-космічні сили Росії, які, як вважається, є бенефіціаром угоди між Росією і Іраном про передачу дронів, російський 924-тий державний центр дронної авіації, який відправляв персонал до Ірану для навчання на іранських безпілотниках”, - розповів Джон Кірбі.

За його словами, США мають намір створити групу із країн-однодумців, щоб обговорити загрози від російсько-іранської співпраці.

“Ми продовжуватимемо працювати з нашими союзниками та партнерами, а також з ООН, щоб притягнути їх до відповідальності. Ми працюємо з іншими країнами, аби гарантувати, що їхня юрисдикція не буде експлуатована Росією чи Іраном, і щоб запобігти оборонним транзакціям для підтримки цієї діяльності”, - повідомив Джон Кірбі.

Кірбі запевнив, що США продовжуватимуть співпрацювати з союзниками та партнерами, аби Україна мала все, що їй потрібно для захисту та відновлення, зокрема, обладнання протиповітряної оборони та підтримку для захисту електромереж.

Більше

XS
SM
MD
LG