Спеціальні потреби

Актуально

В Україні припинено щеплення індійською вакциною

Два тижні, біля ста людей у лікарнях і одна трагічна смерть 17-річного юнака знадобилися українським чиновникам, аби нарешті таки припинити скандальну примусову вакцинацію. Її почали 5 травня у східних регіонах країни, західні області вирішили почекати. Відразу після щеплення учню краматорської школи № 10 Антону Тищенку стало погано. Його забрали у лікарню, де він і помер. Спочтаку лікарі та чиновники системи охорони здоров’я в один голос заявляли – ця смерть зі щепленням не пов’язана. Про це у Києві говорив санітарний лікар та навіть чиновники Всесвітньої організації охорони здоров’я. Однак на фоні таких заяв, кількість людей, які після щеплення звернулись до лікарні, сягнула майже сотні, причому погано себе почували люди з різних міст і областей.

Ця вакцина мала запобігти захворюванню молоді на кір та краснуху. Виробник вакцини – індійське товариство з обмеженою відповідальністю “Serum Institute of India Ltd”. У жодній європейській країні щеплення цією вакциною ще не проводилося. Україна стала першою, тому деякі лікарі відверто кажуть про те, що мова могла йти про випробовування цієї вакцини, тобто медичний експеримент на українцях. Міністерство охорони здоров’я наказало примусово вакцинувати учнів старших класів усіх українських шкіл та молодь до 29 років. В інструкції до вакцини про побічні ефекти нічого не сказано, хоч на сайті виробника написано англійською – вакцина строго протипоказана вагітним, більше того, після неї не можна вагітніти місяць. У кожної шостої вакцинованої жінки спостерігаються проблеми із суглобами, на 30 000 вакцинованих може бути один випадок тромбоципенії, проблеми зі згортанням крові. Про це вакцинованих учнів та їхніх батьків ніхто не попереджав.

Президент Ющенко після смерті Антона Тищенка видав указ про те, що вакцинація має бути добровільною і лише сьогодні міністр охорони здоров’я зупинив проведення щеплень і наказав вилучити всю вакцину. Ситуацію досліджує спеціальна комісія, але про відставку міністра ніхто навіть не починав говорити. Більше того, довести провину Мінохорони здоров’я або навіть пов’язати смерть Антона та хвороби сотні людей з вакцинацією в Україні дуже складно.

Лікарі в один голос твердять – немає доказів, що проблеми зі здоров’ям у вакцинованих пов’язані саме з вакциною. Попри актуальність та резонансність цієї проблеми жодна подібна історія в Україні ще не була розслідувана і винні чиновники або ж медики не понесли покарання.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG