Спеціальні потреби

У сенатора Кеннеді виявили злоякісну пухлину мозку


Американського сенатора Едварда Кеннеді – брата колишнього Президента США Джона Кеннеді, виписали з лікарні. Сталося це на наступний же день після того, як лікарі виявили у сенатора смертельну форму раку мозку. 76-річний законодавець залишив клініку в Бостоні і повернувся до свого будинку в штаті Массачусетс. Медики кажуть, що справи загалом невтішні.

Лікарі сенатора Кеннеді виявили пухлину в нервовій тканині з якої складається волокниста структура головного та спинного мозку. Це злоякісна гліома, одним із найбільш поширених симптомів якої є приступ.

Національний інститут ракових захворювань зазначає, що злоякісна гліома найбільш поширений тип раку мозку серед дорослих. Поки що не відомі причини виникнення захворювання, але встановлено кілька факторів ризику. Цей вид пухлини загрожує більше чоловікам, аніж жінкам, частіше білої, ніж інших рас, та, як правило, у віці поза 70 років.

Злоякісну гліому можна виявити за допомогою магнітної резонансної томографії або біопсії. Вона важко піддається лікуванню, хоча нові технології можуть покращити стан пацієнта.

У медичному центрі університету Дюка, штат Північна Кароліна, онколог-радіолог Джон Кіркпатрік проводить радіо хірургію за допомогою нового устаткування Новаліс:

“Ми можемо спрямувати більшу дозу опромінення саме на пухлину, що допомагає контролювати її збільшення, але водночас це не завдає шкоди іншим тканинам”.

Лікарі Кеннеді поки що не визначили найкращого методу лікування пухлини. Фахівці Національного інституті ракових захворювань кажуть, що у пацієнтів із злоякісною гліомою – не великі шанси. Однак вони рекомендують проведення радіо та хіміотерапії у всіх можливих випадках.

Пухлина сенатора Кеннеді у лівій тім`яній частині мозку, яка відповідає за рухи та процес мислення. Половина пацієнтів із цим діагнозом помирає впродовж року. І рідко коли хтось живе більше п`яти.

Щороку у США із діагнозом злоякісної гліоми помирає дев`ять тисяч людей. Однак, попри невтішну статистику, лікарі не втрачають сподівань, що 76-ти річний Кеннеді зможе перенести складний процес лікування.

XS
SM
MD
LG