Спеціальні потреби

Актуально

Американці розробляють нові нафтові родовища

131, 132, 136 доларів за барель нафти. Три дні поспіль чорне золото встановлює цінові рекорди на світовому ринку. Фахівці не бачать причин, чому ріст ціни може зупинитися. Разом з ціною нафти піднімаються і ціни на заправках, що гостро відчувають звичайні люди і приватні підприємці. Ціна на нафту продовжує підминати під себе економіку США і вимагає від уряду країни негайних дій. Спеціальні слухання у Сенаті можливо допоможуть визначити що конкретно мусить бути зроблено.

Американські законодавці знову “викликали на килим” керівників місцевих енергокомпаній, щоб дорікнути їм за ріст цін. Нафтові боси – відкидають свою вину, кажучи, що ціну підштовхує вверх зростаючий попит на нафту у світі, зокрема в Китаї та Індії. Тільки США споживає аж дев`ять мільйонів барелів в день. А Саудівська Аравія та Росія – два найбільших постачальника нафти у світі – відмовляються збільшувати видобуток. Деякі аналітики вже застерігають, через чотири роки попит на нафту буде більшим ніж пропозиція. А відтак, якщо попит не зменшиться, то ціни на нафту запросто зростуть до двохсот доларів. І ніщо цей ріст не зупинить.

В умовах такого шаленого зростання цін на нафту, американці починають розробляти родовища, які раніше освоювати було не вигідно. Так у Північній Дакоті та Монтані нафтові компанії працюють над визначенням об'ємів родовища нафти, про яке знали раніше, однак розробкою якого не займались через складні умови видобутку. Щоби дістатися до нафти потрібно заглибитися на кілька кілометрів під землю, прорубавши тверді кам'яні породи. Однак, у час коли бензин стрімко дорожчає, нафтовики налаштовані на видобуток.

Нафту у Північній Дакоті та Монтані знайшли у 1953-му році. Вчені назвали родовище Баккенською формацією, що простягається через обидва штати. Донедавна, про обсяги місцевої нафти знали лише приблизно. Деякі вчені порівнювали родовище із запасами Саудівської Аравії. Останні дослідження доводять, що це родовище хоч і не таке велике, але одне з найбільших у Північній Америці.

За оцінкою геологічного агентства, з використанням існуючих технології у Північній Дакоті та Монтані можна видобути чотири мільярди триста мільйонів барелей нафти. У 1995-му році, коли родовище вивчали в останнє, тогочасні технології дозволяли видобути лише 150 мільйонів барелей.

Сучасна технологія полягає у так званому горизонтальному бурінні, що набагато ефективніше в умовах цієї місцевості. Перспектива видобутку нафти, може корінним чином змінити життя місцевих фермерів. Багато з них вже отримали гроші від нафтових компанії за дозвіл бурити на їх території.

Гері Маєрс, фермер з 20-річним стажем все ще чекає на дзвінок. Незважаючи на підвищення цін на харчові продукти, дорогий бензин з'їдає прибутки селян. Протягом двох тижнів засіву, Маєрс щодня вкладає у майбутній врожай 30 тисяч доларів. Каже, що гроші йому не завадять:

“Ти тримаєш кулаки і сподіваєшся, що тобі зателефонують і скажуть, що хочуть бурити на твоїй землі”.

Фермеру Джину Геррісу належить чотири з половиною тисячі гектарів землі, і стільки ж він орендує. Щоправда, у нього немає прав на родовища, які знаходять під землею. Тож Герріс не отримає гроші за нафту. Однак він сподівається, що прихід нафтових компаній дозволить йому заробити, надаючи різні послуги:

“Обсяг роботи, який ми вже визначили для себе у нафтовому бізнесі дозволить нам отримати більше прибутку, ніж ми отримуємо від продажу тварин”.

Іншому фермеру, Джону Варбургу пощастило. На його землі вже шукають нафту. Він не говорить, скільки саме йому заплатили, однак сподівається, вкласти гроші у свою ферму:

“Нафтові гроші дозволять мені почувати себе фінансово стабільно та оновити деяку техніку”.

Лише у січні цього року уряд Північної Дакоти видав 91 ліцензію на буріння. Нафтовий бум тільки починається, і до того, повільне життя у цій провінції вже незабаром напевно змінитися. Сюди вже швидкими темпами кладуть нафтопровід. Поки розробка не почалася на повну потужність, уряд дозволяє палити природний газ, який є продуктом видобутки нафти. Місцеві мешканці вже охрестили такі вогні символом нафтового буму. Фермери не нарікають, адже нафтовий бізнес дозволить їм відчути фінансову стабільність.

Всі новини дня

Українська артилерія практично відрізала російське військо в районі Херсона від ланцюгів постачання – британська розвідка 

Архівне фото: Постріли українських артилеристів, Харківська область, Україна, липень 2022 року. (AP Photo/Євген Малолетка)

Британська розвідка повідомляє, що в результаті обстрілів української артилерії два основні автомобільні мости через Дніпро в районі Херсона, стали непридатні для руху російського військового транспорту, який постачає російські війська, розташовані на правому березі річки.

«10 серпня 2022 року українські високоточні удари, ймовірно, призвели до того, що переправа через Дніпро в Новій Каховці стала непридатною для проїзду важкої військової техніки», – мовиться у повідомленні британського Міністерства оборони.

Як мовиться у повідомленні, останніми днями Росії вдалося провести лише поверхневий ремонт пошкодженого Антонівського автодорожнього мосту, який, ймовірно, залишається структурно нестійким.

Тобто навіть якщо Росії вдасться суттєво відремонтувати мости, вони залишаться ключовим вразливим місцем для Росії, вважають британські військові експерти.

Наземне постачання для кількох тисяч російських військ на західному березі майже повністю залежить лише від двох понтонних пунктів переправи.

Тож, з огляду на проблеми з постачанням, витривалість російського війська, на думку британської розвідки, залежитиме від того, чи вдалося Росії створити на правому березі достатній обсяг будь-яких запасів.

Колишній командувач збройних сил США в Європі генерал Бен Годжес висловив захоплення винахідливістю українських військових, яким вдалося вдосконалити використання американських протлокаційних радарів.

«Українські солдати є найбільш інновативними та технічно підкованими солдатами з усіх країн, яких я коли-небудь зустрічав. Наші солдати вчилися у них. Вони показали мені, що наш протилокаційний радар навіть кращий, ніж я думав. Вони продовжуватимуть випереджати росіян до остаточної перемоги», – написав генерал у відставці у своєму твіті.

Мобільна радіо-локаційна система виявляє артилерійські снаряди, випущені гарматами, ракетною установкою, або іншими видами артилерійської зброї, та за їх траекторією обчислює місце знаходження зброї.

Цим коментарем американський генерал відреагував на твіт радника Міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, який опублікував відео українських військових.

«Українські військові демонструють зброю, яку виготовили із захопленої російської військової техніки. Усі проектні та будівельні роботи піхотинці виконали власними силами. Система вже випробувана і зараз використовується в зоні бойових дій», – написав Геращенко у твіті.

Як українці можуть застосувати американські протирадіолокаційні ракети, розмірковують західні ЗМІ

Архівне фото: ракета ВМС США AGM-88 HARM на літаку F/A-18C Hornet jet

Про те, чи застосовує Україна американські протирадіолокаційні ракети, і як це може позначитись на ході війни, пишуть західні ЗМІ.

Наявність цих ракет в Україні підтвердили минулого тижня в Пентагоні.

“В нещодавні пакети військової допомоги ми включили певну кількість протирадіолокаційних ракет, які можуть бути випущені з українських літаків, і можуть мати вплив на російські радари та інші речі”, - заявив заступник міністра оборони США Колін Каль під час брифінгу для преси 8 серпня.

Також минулого тижня в соцмережах з'явились фото уламків таких ракет на контрольованих Росією об'єктах. Голос Америки не зміг незалежно підтвердити ці фото.

Видання The Hill повідомляє з посиланням на інформацію від українського пілота з позивним "Джус" про те, що нещодавно Україна використала протарадіолокаційні ракети, щоб придушити протиповітряну оборону Росії в рамках виконання комплексного завдання.

Раніше жодна з повітряних сил не могла інтегрувати амерканські високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM з радянськими літаками, пише Forbes. Видання припускає, що українці змогли інтегрувати ракети HARM давнього зразка з наземними пусковими установками.

Forbes, а також українські новинні видання припустили, що запуски могли проводитись з румунських чи словацьких літаків Міг-29.

Видання The Drive пише, що використання таких ракет дає Україні важливу перевагу у бойових діях. Аналітики припускають, що Україна могла використовувати HARM на літаках навіть радянського зразка, застосовуючи дистанційний інтерфейс, який через зв'язок, подібний до Bluetooth, дозволив би обійти радянську систему управління.

Британське видання Telegraph зауважує, що експертів галузі шокували повідомлення про те, що Україні минулого місяця вдалось знешкодити російські установки С-300.

Тепер вони припускають, що це вдалось завдяки протирадіолокаційним ракетам і вказують, що ці ракети можуть відіграти важливу роль в контрнаступі на півдні України і, зокрема деокупації Херсону. Адже, вважають автори статті, для проведення масштабного наступу, Україна повинна буде отримати контроль над небом.

Естонія і Латвія оголосили про припинення участі в групі співпраці країн Центральної та Східної Європи з Китаєм. Відео

Естонія і Латвія оголосили про припинення участі в групі співпраці країн Центральної та Східної Європи з Китаєм. Це відбулось на тлі більшої настороженості європейців антизахідною китайською риторикою. Серед предметів розходжень між Європою та Китаєм зараз є російська війна в Україні.

Рушді підключили до апарата штучного дихання, він може втратити око – ЗМІ

Архівне фото: письменник Салман Рушді, 2018 рік

Письменника Салмана Рушді, на якого було здійснено напад у Нью-Йорку в п’ятницю, підключили до апарата штучної вентиляції легенів і, за інформацією його літературного агента, Рушді, ймовірно, втратить око.

На Салмана Рушді, відомого письменника та лауреата провідних світових літературних премій, чиї твори викликали погрози смерті, було здійснено напад у п’ятницю перед лекцією, яку він мав прочитати в Інституті Чатокуа в західній частині штату Нью-Йорк.

Нападник принаймні двічі вдарив 75-ти літнього письменника ножем на сцені, коли той готувався до виступу, повідомляє поліція штату.

Поліція також повідомила, що підозрюваного ідентифіковали як 24-річного Хаді Матара, який походить з Ферв’ю, штат Нью-Джерсі. Поліція співпрацює з ФБР і місцевою владою, щоб встановити мотив. У суботу нападнику пред’явили звинувачення у замаху на вбивство.

За словами поліції штату, підозрюваний вискочив на сцену та вдарив Рушді щонайменше один раз ножем у шию та щонайменше один раз у живіт.

Рушді доставили до лікарні на вертольоті. За інформацією телеканалу CNN, Рушді перебуває на апараті штучної вентиляції легень. Його літературний агент Ендрю Вайлі повідомив газеті New York Times, що письменник може втратити око, також у нього пошкоджені нерви в руці та поранена печінка.

Ставлення Салмана Рушді до делікатних політичних і релігійних тем перетворило його на суперечливу фігуру.

Після виходу в світ роману Рушді «Сатанинські вірші», книжку засудив як блюзнірську аятолла Рухолла Хомейні, лідер ісламської революції 1979 року в Ірані, який видав фетву на вбивство письменника. Рушді переховувався майже десять років, але останні роки жив відносно відкрито.

Рушді, народжений в Індії, став громадянином США в 2016 році і проживає в Нью-Йорку.

В інтерв’ю німецькому журналу Stern, записане два тижні тому і видане в суботу вже після нападу на Рушді, він говорив про те, що тепер живе «відносно нормальним життям».

Рушді сказав, що його турбують загрози демократії в Сполучених Штатах, такі як расизм, «ненависть до здобутків лібералізму» та те, що він називав «зачатками фашизму», які він вбачав у русі, що підтримував попереднього президента Дональда Трампа.

У матеріалі використана інформація CNN та Reuters.

Обшуки ФБР в маєтку колишнього президента Дональда Трампа у Флориді - реакція Конгресу США. Відео

В Сполучених Штатах цього тижня багато шуму наробили обшуки ФБР в маєтку колишнього президента Дональда Трампа у Флориді. Це стало чи не основною темою тижня, яка стосується внутрішньої політики США.

Більше

XS
SM
MD
LG