Спеціальні потреби

Актуально

Американці розробляють нові нафтові родовища

131, 132, 136 доларів за барель нафти. Три дні поспіль чорне золото встановлює цінові рекорди на світовому ринку. Фахівці не бачать причин, чому ріст ціни може зупинитися. Разом з ціною нафти піднімаються і ціни на заправках, що гостро відчувають звичайні люди і приватні підприємці. Ціна на нафту продовжує підминати під себе економіку США і вимагає від уряду країни негайних дій. Спеціальні слухання у Сенаті можливо допоможуть визначити що конкретно мусить бути зроблено.

Американські законодавці знову “викликали на килим” керівників місцевих енергокомпаній, щоб дорікнути їм за ріст цін. Нафтові боси – відкидають свою вину, кажучи, що ціну підштовхує вверх зростаючий попит на нафту у світі, зокрема в Китаї та Індії. Тільки США споживає аж дев`ять мільйонів барелів в день. А Саудівська Аравія та Росія – два найбільших постачальника нафти у світі – відмовляються збільшувати видобуток. Деякі аналітики вже застерігають, через чотири роки попит на нафту буде більшим ніж пропозиція. А відтак, якщо попит не зменшиться, то ціни на нафту запросто зростуть до двохсот доларів. І ніщо цей ріст не зупинить.

В умовах такого шаленого зростання цін на нафту, американці починають розробляти родовища, які раніше освоювати було не вигідно. Так у Північній Дакоті та Монтані нафтові компанії працюють над визначенням об'ємів родовища нафти, про яке знали раніше, однак розробкою якого не займались через складні умови видобутку. Щоби дістатися до нафти потрібно заглибитися на кілька кілометрів під землю, прорубавши тверді кам'яні породи. Однак, у час коли бензин стрімко дорожчає, нафтовики налаштовані на видобуток.

Нафту у Північній Дакоті та Монтані знайшли у 1953-му році. Вчені назвали родовище Баккенською формацією, що простягається через обидва штати. Донедавна, про обсяги місцевої нафти знали лише приблизно. Деякі вчені порівнювали родовище із запасами Саудівської Аравії. Останні дослідження доводять, що це родовище хоч і не таке велике, але одне з найбільших у Північній Америці.

За оцінкою геологічного агентства, з використанням існуючих технології у Північній Дакоті та Монтані можна видобути чотири мільярди триста мільйонів барелей нафти. У 1995-му році, коли родовище вивчали в останнє, тогочасні технології дозволяли видобути лише 150 мільйонів барелей.

Сучасна технологія полягає у так званому горизонтальному бурінні, що набагато ефективніше в умовах цієї місцевості. Перспектива видобутку нафти, може корінним чином змінити життя місцевих фермерів. Багато з них вже отримали гроші від нафтових компанії за дозвіл бурити на їх території.

Гері Маєрс, фермер з 20-річним стажем все ще чекає на дзвінок. Незважаючи на підвищення цін на харчові продукти, дорогий бензин з'їдає прибутки селян. Протягом двох тижнів засіву, Маєрс щодня вкладає у майбутній врожай 30 тисяч доларів. Каже, що гроші йому не завадять:

“Ти тримаєш кулаки і сподіваєшся, що тобі зателефонують і скажуть, що хочуть бурити на твоїй землі”.

Фермеру Джину Геррісу належить чотири з половиною тисячі гектарів землі, і стільки ж він орендує. Щоправда, у нього немає прав на родовища, які знаходять під землею. Тож Герріс не отримає гроші за нафту. Однак він сподівається, що прихід нафтових компаній дозволить йому заробити, надаючи різні послуги:

“Обсяг роботи, який ми вже визначили для себе у нафтовому бізнесі дозволить нам отримати більше прибутку, ніж ми отримуємо від продажу тварин”.

Іншому фермеру, Джону Варбургу пощастило. На його землі вже шукають нафту. Він не говорить, скільки саме йому заплатили, однак сподівається, вкласти гроші у свою ферму:

“Нафтові гроші дозволять мені почувати себе фінансово стабільно та оновити деяку техніку”.

Лише у січні цього року уряд Північної Дакоти видав 91 ліцензію на буріння. Нафтовий бум тільки починається, і до того, повільне життя у цій провінції вже незабаром напевно змінитися. Сюди вже швидкими темпами кладуть нафтопровід. Поки розробка не почалася на повну потужність, уряд дозволяє палити природний газ, який є продуктом видобутки нафти. Місцеві мешканці вже охрестили такі вогні символом нафтового буму. Фермери не нарікають, адже нафтовий бізнес дозволить їм відчути фінансову стабільність.

Всі новини дня

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

"Окупанти готуються до провокацій. Тобто вони збираються організувати ядерне зараження. Вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну", – про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", - Міноборони України. Радбез ООН знову розглядає ситуацію на станції

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, знову розгляне Рада Безпеки ООН

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) стверджує, що безпекова ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишитися загрозливою не лише для України, а й для цілого світу.

"За нашою інформацією, окупанти готуються до провокацій", - про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО. За його словами, російські військові збираються організувати радіаційне зараження. Зокрема вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну.

"Для нас це не дивно. Ми знаємо їхні терористичні методи, як вони порушують норми правил ведення війни. Тому Україна до цього готова і ми зараз збираємо цю інформацію, аналізуємо її, і хочемо донести до всього світу", - пояснив він.

Про загрозу таких провокацій ГУР почав повідомляти наприкінці минулого тижня. За словами Черняка, розвідка бачила, що на ЗАЕС заїжджають вантажівки, і як "окупанти розвантажують певне майно".

"Також ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора", - додав представник ГУР МО. І наразі, за оцінкою ГУР МО, загроза провокацій з використанням ЗАЕС абсолютно не зникла.

Ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора
Андрій Черняк, представник ГУР МО

Черняк також додав, що дії, які вчиняє зараз Росія на Запорізькій атомній електростанції, є загрозою і мирному населенні України, "і взагалі це ядерний шантаж Європи і ядерний шантаж світу".

"Тому ми попереджаємо світову громадськість про те, що ядерна загроза теж поки що не зникла", - каже він.

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, розгляне на своєму засіданні Рада Безпеки ООН. Головним доповідачем буде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Очікується, що він надасть оновлену інформацію щодо ситуації на ЗАЕС.

Ймовірно, він вже традиційно зверне увагу на те, що триваючі військові дії впливають на засади ядерної безпеки, до яких належать фізична цілісність і надійне зовнішнє джерело живлення. До цього МАГАТЕ неодноразово зазначало, що ситуація на ЗАЕС залишається небезпечною, особливо з огляду на посилену військову присутність у регіоні. Після свого візиту на ЗАЕС наприкінці березня Гроссі заявив, що "військова активність зростає в усьому цьому регіоні", який "переживає, можливо, більш небезпечну фазу з точки зору триваючого конфлікту".

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС

Також очікується, що у своєму виступі Гроссі згадає і про складну кадрову ситуацію на ЗАЕС і важкі умови праці для персоналу, що залишився, та їхніх сімей. У квітні МАГАТЕ визнавало, що більше третини персоналу, який обслуговував станцію до початку повномасштабного вторгнення, залишив небезпечний район. На місці залишається лише чверть обслуговуючого персоналу, що вже призвело до скорочення обсягів обслуговування ЗАЕС. Очікується, що під час виступу Гроссі також представить свою останню пропозицію щодо забезпечення безпеки найбільшої атомної електростанції в Європі.

Це вже буде четвертий брифінг Радбезу на цю тему. Попередні три скликалися за запитом Росії. Цього разу зустріч ініціювали Еквадор та Франція.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Більше

XS
SM
MD
LG