Спеціальні потреби

Актуально

У США вшановують пам`ять загиблих у вiйнах

У цi вихiднi американцi вшановують пам`ять своїх спiвгромадян, якi загинули у вiйнах. Традицiя почалася пiсля Громадянської вiйни у США середини 19-го столiття. У нашi днi бiльшiсть американцiв вiдзначають так званий «День пам`ятi» парадами та пiкнiками.

«День пам`ятi» у США завжди вiдзначається в останнiй понедiлок травня, однак свято фактично триває усi вихiднi i завершується у понедiлок. В рамках вiдзначення лунають i заяви полiтикiв. Президент вiддає шану загиблим солдатам у традицiйному суботньому радiо-зверненнi до народу та покладенням у понедiлок вiнка до пам`ятника невiдомому солдату на Арлiнґтонському нацiональному кладовищi, що неподалiк Вашингтона.

У цьогорiчному зверненнi президент Буш згадав i вiйськових, якi зараз несуть службу. «Сьогоднi нашi вiйськовi борються з новими тоталiтарними загрозами вiльному свiту. В Iраку, Афганiстанi та на iнших фронтах вони з гордiстю продовжують справу своїх попередникiв».

Переважна бiльшiсть американцiв використовує «продовженi вихiднi», щоб розслабитись. Часто свято вiдзначають в родинному колi пiкнiками. Подекуди влаштовуються i паради. Найгучнiший з них – парад байкерiв, що вже 21-ий рiк поспiль з нагоди свята проходить в американськiй столицi. Захiд був задуманий ветеранами В`єтнамської вiйни, якi намагаються ним привернути увагу офiцiйного Вашингтона до справи тисяч їх побратимiв, якi донинi рахуються пропалими безвiстi у цьому конфлiктi.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG