Спеціальні потреби

Актуально

‘Родина для дитини’ сприяє усиновленню сиріт

Де повинні жити діти-сироти – в дитбудинку чи у прийомній родині? Успішні моделі сімейних форм виховання обговорювали на конференції партнерів програми “Родина для дитини”. Програму підтримує в Україні Агентство США з міжнародного розвитку.

Історії восьмирічної Насті та шестирічної Оленки з міста Макіївки Донецької області дуже схожі на історії інших ВІЛ-інфікованих дітей. Від обох дівчаток матері відмовились ще у пологовому будинку, обидві перший рік свого життя провели у лікарні, обидві потрапили в дитячий спецінтернат, де й мешкали досі. Проте нещодавно Оленку і Настю влаштували в сім’ю. Тепер у них є любляча прийомна мама і сестричка.

Те, що доля дівчаток так щасливо перемінилась, – заслуга програми Агентства США з міжнародного розвитку “Родина для дитини”. Два роки тому програма розпочала пілотний проект з пошуку сімей для 23 ВІЛ-позитивних вихованців Макіївського дитбудинку. На сьогодні тринадцятьом дітям уже знайдено сім’ї, і пошук триває.

Кожній дитині, позбавленій батьківського піклування, можна знайти сім’ю. Як каже директор програми “Родина для дитини” Олена Герасимова, у цьому її переконав чотирирічний досвід існування програми в Україні. Проте, за словами Герасимової, найбільше зусиль і досі доводиться витрачати на роз’яснення та просвіту:

“Адже якщо сьогодні на вулиці перехожого зупинити, запитати, чи погано дітям в інтернатах, то більшість людей скаже – їм там добре. Насправді ж дітям потрібні не їжа, не постіль, не іграшки. Їм насамперед потрібні мама і тато, сім’я, де їх будуть любити безумовно, просто тому що вони є, а ніяка установа цього, на жаль, не може дати, хоч би як старалися її працівники”.

Втім, як відзначають експерти, у суспільній психології хай помалу, але відбуваються зміни. Зникають колишні стигми, пов’язані з усиновленням, люди по-іншому починають дивитися на проблему прийомних дітей. Позитивним зрушенням сприяє і державна політика, – стверджує міжнародний партнер програми “Родина для дитини”, директор “Холт Інтернешнл Чілдрен Сервіс” у Східній Європі Деніел Лауер:

“Я вважаю, що Україна робить швидкий прогрес – як у реформуванні державних сиротинців, так і у підтримці сімейних форм виховання. Порівняно з іншими пострадянськими країнами, я сказав би, що Україна веде перед у реформах та їх фінансуванні. Уряд вдається до вельми енергійних креативних кроків, щоб профінансувати альтернативні форми опіки над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. І на мою думку, в цій країні справа йде до суттєвого зменшення кількості дітей, яких виховують в казенних закладах”.

Прогноз поділяє український міністр сім’ї та спорту Юрій Павленко. За його словами, держава визначила пріоритет на розвиток сімейних форм виховання і в повній мірі виділяє необхідне для цього фінансове забезпечення:

“Чотири чи п’ять років тому кошти агентства були, можливо, єдині, які виділялися на реформування і захист прав дітей, але сьогодні для нас більш важлива не фінансова підтримка міжнародних організацій, а для нас більш важлива експертна підтримка, організаційна допомога, бо коштів на захист прав дітей в державному бюджеті сьогодні є достатньо”.

Павленко перераховує нові законопроекти, що заохочують усиновлення. Наприклад, закон, що передбачає одноразову допомогу при усиновленні дитини, рівну допомозі при народженні. Міністр очікує, що нинішнього року громадянами України буде усиновлено понад дві тисячі дітей. І обіцяє, у співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку, сконцентрувати зусилля на знаходженні сім’ї для дітей з обмеженими можливостями – інвалідів, ВІЛ-інфікованих, безпритульних.

За статистикою, усиновлення в Україні очікують 26 тисяч сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Всі новини дня

Експлейнер: Міжнародний кримінальний суд (МКС)

В Пентагоні хочуть інспектувати використання зброї Україною

Архівне фото: Військовий ЗСУ стріляє з "Джавеліна" під час навчань, Україна, 2022 рік. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Handout via REUTERS 

Пентагон вивчає можливість надіслати до України інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію про застосування зброї наданої США Україні. Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агенції Пентагону США з оборонної співпраці.

"З часом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і наростити присутність на місці", - вказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка б перебувала на місці, могла б фізично оглянути зброю і перевірити серійні номери, заявив посадовець, повідомляють ЗМІ.

Наразі Пентагон має покладатись на інформацію української сторони, щодо застосування зброї наданої США Україні. Роял відзначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. "Комунікація з українцями - надзвичайно активна і запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, є гарними і задовільними", - додав він.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності щодо використання оборонної допомоги. В травні республіканці Джон Кеннеді та Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги. В червні сенаторка-демократка Елізабет Воррен закликала уряд до більшої підзвітності. В коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує на "суворий нагляд" від Конгресу і "повну підзвітність Міністерства оборони", щодо мільярдів "економічної та військової допомоги українському народові задля перемоги у путінській брутальній війні".

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

35 країн вимагають виключити Росію та Білорусь з міжнародного спорту

Команда Білорусі на Олімпійських іграх 2022 року

Міністри спорту 35 країн закликали міжнародні спортивні федерації призупинити членство Росії та Білорусі, через російське вторгнення до України і роль, яку в ньому відіграє Білорусь. Відповідну заяву опублікувало польське Міністерство спорту.

Посадовці також закликали зняти із впливових міжнародних посад в спортивних організаціях осіб, пов'язаних з держустановами Росії та Білорусі та припинити угоди про показ подій федерацій на телебаченні цих країн.

«Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн із керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у Росії», — сказав польський міністр спорту Каміль Бортничук під час прес-брифінгу в суботу.

До заклику приєднались 25 з 27 країн ЄС, США, Канада, Велика Британія, Норвегія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ісландія, Ліхтенштейн та Японія.

В березні подібну спільну позицію озвучили 37 країн. З початку повномасштабної російської агресії проти України, російські спортсмени фактично виключені з міжнародного спорту, а Міжнародний олімпійський комітет назвав вторгнення порушенням олімпійського перемир'я, повідомляє видання InsideTheGames.

У відповідь на заклик МОК, переважна кількість міжнародних федерацій виключили російських та білоруських спортсменів із змагань. Вони можуть змагатись під нейтральним прапором в деяких видах спорту.

Регулятор закликає німців підготуватися до можливої нестачі газу

Архівне фото: труби "Північного потоку-1", Любмин, Німеччина, 8 березня 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске/File Photo

БЕРЛІН (AP) — Побоюючись, що Росія може припинити постачання природного газу, голова регуляторного агентства Німеччини з питань енергетики в суботу закликав жителів економити енергію та готуватися до зими.

Президент Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер закликав власників будинків і квартир перевірити та налаштувати свої газові котли та радіатори, щоб максимізувати їхню ефективність.

"Технічне обслуговування може зменшити споживання газу на 10-15%", - сказав він Funke Mediengruppe, німецькому виданню.

Мюллер сказав, що мешканцям і власникам нерухомості потрібно підготуватися за 12 тижнів до настання холодів. Він сказав, що сім’ї мають обговорити те, "чи потрібно в кожній кімнаті встановлювати звичайну температуру взимку, чи в деяких кімнатах може бути трохи холодніше".

Звернення надійшло після того, як на початку цього місяця Росія скоротила потік газу до Німеччини, Італії, Австрії, Чехії та Словаччини, в той час як країни Європейського Союзу намагаються поповнити сховища паливом, яке використовується для виробництва електроенергії та опалення будинків.

Російська державна енергетична компанія "Газпром" пояснила скорочення поставок газу технічною проблемою з "Північним потоком-1", трубопроводом, який проходить дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Компанія заявила, що обладнання, яке ремонтували в Канаді, залишається там через санкції Заходу, введені через війну Росії в Україні.

Німецькі лідери заперечили це пояснення та назвали скорочення політичним кроком у відповідь на санкції Європейського Союзу проти Росії після того, як вона вторглася в Україну.

Віце-канцлер Роберт Хабек, який також є міністром економіки та клімату Німеччини та відповідає за енергетику, попередив про можливе «блокування» трубопроводу з 11 липня, коли мають розпочатися регулярні роботи з технічного обслуговування. За його словами, минулого літа робота призводила до закриття “Північного потоку-1” приблизно на 10 днів.

Питання полягає в тому, чи перетвориться майбутній регулярний ремонт газопроводу "Північний потік-1" на "довше політичне технічне обслуговування", - сказав Мюллер.

Якщо потік газу з Росії буде "зменшений на більш тривалий період, нам доведеться серйозніше говорити про економію", сказав він.

За словами Мюллера, у разі припинення газопостачання приватні домогосподарства будуть захищені, як і лікарні чи будинки для літніх людей.

"Я можу пообіцяти, що ми зробимо все можливе, щоб приватні домогосподарства не залишилися без газу, - сказав він, додавши. - Ми навчилися з коронавірусної кризи, що ми не повинні давати обіцянок, якщо ми не зовсім впевнені, що ми може виконати їх".

Він сказав, що його агентство "не бачить сценарію, за яким газ взагалі більше не надходитиме до Німеччини".

Також у суботу німецька хімічна компанія Henkel заявила, що розглядає можливість заохочення своїх співробітників працювати вдома взимку як відповідь на можливий дефіцит поставок.

"Тоді ми могли б значно знизити температуру в офісах, тоді як наші співробітники могли б обігрівати свої домівки до нормального рівня", — заявив генеральний директор Henkel Карстен Кнобель щоденній газеті Rheinische Post.

Сенатор з охорони навколишнього середовища від уряду землі Гамбург також висловив занепокоєння та сказав, що не може виключити, що північному німецькому місту доведеться обмежити гарячу воду для приватних домогосподарств у разі дефіциту газу.

«У разі гострої нестачі газу гаряча вода доступна лише в певний час доби», — сказав Єнс Керстан тижневій газеті Welt am Sonntag.

Раніше цього місяця міністр економіки Хабек активував другу фазу триетапного плану надзвичайної ситуації в Німеччині щодо поставок природного газу, попередивши, що найбільша економіка Європи зіткнулася з «кризою» і цілі зберігання на зиму під загрозою.

TikTok прагне угоди з урядом США, де компанію назвали "вовком в овечій шкурі"

Зображення TikTok. (Photo Вакіл Косар / various sources / AFP)

TikTok працює над домовленістю із урядом США, щоб забезпечити захист даних американських користувачів від Китаю. Про це керівник соцмережевої компанії Шу Зі Чу повідомив у листі до дев'яти американських сенаторів від 30 червня.

У листі він вказав, що компанія усуне дані американских користуваів зі своїх серверів, а буде зберігати ці дані на хмарному сервісі Oracle у США. Збереження і доступ до таких даних здійснюватиметься "у відповідності до протоколів, схвалених урядом США", запевнив Чу.

В американському Конгресі звучала критика на адресу компанії за те, що вона може надавати доступ до даних користувачів Китаю.

Раніше цього тижня член Федеральної комісії зв'язку США Брендан Барр назвав TikTok "вовком в овечій шкурі" і закликав Google та Apple усунути додаток. Відповідний лист Барр оприлюднив у Twitter.

“TikTok - не те, чим видається на поверхні. Це не просто застосунок для поширення кумедних відео та мемів, - йдеться в листі Барра. - Це вовк в овечій шкурі. Зрештою, TikTok діє як складна система спостереження, яка збирає велику кількість особистої та чутливої інформації".

Згідно з новими звітами, такі дані доступні Пекіну, написав Барр.

Більше

XS
SM
MD
LG