Спеціальні потреби

Актуально

‘Родина для дитини’ сприяє усиновленню сиріт

Де повинні жити діти-сироти – в дитбудинку чи у прийомній родині? Успішні моделі сімейних форм виховання обговорювали на конференції партнерів програми “Родина для дитини”. Програму підтримує в Україні Агентство США з міжнародного розвитку.

Історії восьмирічної Насті та шестирічної Оленки з міста Макіївки Донецької області дуже схожі на історії інших ВІЛ-інфікованих дітей. Від обох дівчаток матері відмовились ще у пологовому будинку, обидві перший рік свого життя провели у лікарні, обидві потрапили в дитячий спецінтернат, де й мешкали досі. Проте нещодавно Оленку і Настю влаштували в сім’ю. Тепер у них є любляча прийомна мама і сестричка.

Те, що доля дівчаток так щасливо перемінилась, – заслуга програми Агентства США з міжнародного розвитку “Родина для дитини”. Два роки тому програма розпочала пілотний проект з пошуку сімей для 23 ВІЛ-позитивних вихованців Макіївського дитбудинку. На сьогодні тринадцятьом дітям уже знайдено сім’ї, і пошук триває.

Кожній дитині, позбавленій батьківського піклування, можна знайти сім’ю. Як каже директор програми “Родина для дитини” Олена Герасимова, у цьому її переконав чотирирічний досвід існування програми в Україні. Проте, за словами Герасимової, найбільше зусиль і досі доводиться витрачати на роз’яснення та просвіту:

“Адже якщо сьогодні на вулиці перехожого зупинити, запитати, чи погано дітям в інтернатах, то більшість людей скаже – їм там добре. Насправді ж дітям потрібні не їжа, не постіль, не іграшки. Їм насамперед потрібні мама і тато, сім’я, де їх будуть любити безумовно, просто тому що вони є, а ніяка установа цього, на жаль, не може дати, хоч би як старалися її працівники”.

Втім, як відзначають експерти, у суспільній психології хай помалу, але відбуваються зміни. Зникають колишні стигми, пов’язані з усиновленням, люди по-іншому починають дивитися на проблему прийомних дітей. Позитивним зрушенням сприяє і державна політика, – стверджує міжнародний партнер програми “Родина для дитини”, директор “Холт Інтернешнл Чілдрен Сервіс” у Східній Європі Деніел Лауер:

“Я вважаю, що Україна робить швидкий прогрес – як у реформуванні державних сиротинців, так і у підтримці сімейних форм виховання. Порівняно з іншими пострадянськими країнами, я сказав би, що Україна веде перед у реформах та їх фінансуванні. Уряд вдається до вельми енергійних креативних кроків, щоб профінансувати альтернативні форми опіки над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. І на мою думку, в цій країні справа йде до суттєвого зменшення кількості дітей, яких виховують в казенних закладах”.

Прогноз поділяє український міністр сім’ї та спорту Юрій Павленко. За його словами, держава визначила пріоритет на розвиток сімейних форм виховання і в повній мірі виділяє необхідне для цього фінансове забезпечення:

“Чотири чи п’ять років тому кошти агентства були, можливо, єдині, які виділялися на реформування і захист прав дітей, але сьогодні для нас більш важлива не фінансова підтримка міжнародних організацій, а для нас більш важлива експертна підтримка, організаційна допомога, бо коштів на захист прав дітей в державному бюджеті сьогодні є достатньо”.

Павленко перераховує нові законопроекти, що заохочують усиновлення. Наприклад, закон, що передбачає одноразову допомогу при усиновленні дитини, рівну допомозі при народженні. Міністр очікує, що нинішнього року громадянами України буде усиновлено понад дві тисячі дітей. І обіцяє, у співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку, сконцентрувати зусилля на знаходженні сім’ї для дітей з обмеженими можливостями – інвалідів, ВІЛ-інфікованих, безпритульних.

За статистикою, усиновлення в Україні очікують 26 тисяч сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG