Спеціальні потреби

Актуально

Україна не направлятиме своїх військових в Грузію

Українські військові поки що не готуються до участі в миротворчій операції ООН у зоні абхазько-грузинського конфлікту. Для цього немає жодних юридичних підстав, наголошують у оборонному відомстві країни. Більше того, попри заяви чиновників Організації Об`єднаних Націй, деякі оглядачі вважають ймовірність направлення українців до Грузії дуже низькою.

Міністерство оборони не веде жодної підготовчої роботи до участі в миротворчій місії в зоні абхазько-грузинського конфлікуту. Про це “Голосу Америки” повідомили у відомстві. Таким чином в Міноборони прокоментували заяву Постійного представника Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні Френсіса О`Доннела. Той напередодні повідомив про ймовірність участі українців у місії з підтримання миру в Грузії. Мовляв, таке побажання висловлювала грузинська сторона. У Тбілісі хотіли б замінити українцями або представникаи інших країн російських миротворців, вважаючи останніх заангажованими. ООН же вважає, що українці мають достатній досвід участі в миротворчих операціях і гарну репутацію.

В українському оборонному відомстві кажуть – військові будуть готові виконати наказ. Однак поки що говорити про це зарано. Адже розмови про ймовірну участь в операції в Грузії точаться третій рік. Але жодного формального кроку для цього не зроблено. Військові нагадують, що відповідне рішення ухвалюється за складною процедурою. Його мають підртимати РНБО, Верховна Рада і президент. Лише в цьому випадку військові можуть взяти участь у миротворчій місії на території іншої країни.

Однак оглядачі вважають направлення українських миротворців у зону конфлікту малоймовірною. Адже, за правилами ООН, для цього потрібна згода усіх сторін протистояння. Абхазія ж навряд чи захоче зміни російських військових.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG