Спеціальні потреби

Українська медицина викликає зацікавлення у США


У Вашингтоні закінчився щорічний міжнародний симпозіум присвячений розвитку медичної науки та надання медичних послуг у країнах СНД. Організатором конференції виступила американська корпорація «МаксВелл», яка спорудила завод із виробництва ліків в Україні. Напевно саме тому, як за складом учасників, так і за фокусом уваги, на першому місці серед кран СНД опинилася Україна.

Конференція проходила паралельно у двох напрямках – комерційному та медично-науковому. Учасники першого зосередилися на викликах, які стоять перед бізнесом та інвестиціях у сферу охорони здоров’я в Україні. Представник Української юридичної групи у Вашингтоні Ірина Паліашвілі зазначила:

«Найбільше занепокоєння викликає архаїчне законодавство. Також, у додаток до юридичних проблем, інвестори зіштовхуються із серйозним психологічним тиском у зв’язку із політичною нестабільністю».

Чимало сподівань покладається на покращення умов ведення бізнесу в Україні у зв’язку із вступом до СОТ. Експерти сподіваються, що захист інтелектуальної власності в Україні, згідно з нормами СОТ, допоможе фармацевтичній індустрії та фармакології.

Особливістю другого напрямку була присутність вражаючої кількості наукових світил – як зі Сполучених Штатів, так і з України. Голова корпорації «МаксВелл» Кенетт Алібек каже, що його компанія сподівається не лише принести нові методи та ідеї в Україну:

«Ми очікуємо і зворотній напрямок. Незважаючи на те, що Україна перебувала у складі Радянського Союзу, а отже певною мірою відстала від розвинутих країн, в Україні є достатня кількість серйозних науковців, цікавих технологій та продуктів, результатом яких можуть стати серйозні технологічні наукові проекти в Сполучених Штатах та загалом на Заході».

І один з найбільш перспективних напрямків – серцево-судина хірургія.

Один із учасників симпозіуму директор Інституту серцево-судинної хірургії імені Н.М. Амосова Геннадій Книшов зазначив:

«Ми зараз вийшли на той рівень, коли ми можемо працювати на рівних, а в деяких напрямках у нас результати кращі, ніж в інших країнах. Наприклад, інфекційний ендокардит, де ми досягли результатів в десять разів кращих, ніж в європейських і американських клініках. Ми застосовуємо нові розробки, які є оригінальними».

Геннадій Книшов зауважив, що, як зажди, бракує фінансування – в першу чергу на закупівлю обладнання та препаратів. Колишній конгресмен США Куртіс Велдон підкреслив необхідність тіснішої співпраці у цьому напрямку США та України:

«Америка повинна допомогти ресурсами, інвестиціями, побудовою нових лікарень, фармацевтичним виробництвом, новими дослідницькими центрами. Талант там є, але ресурсів недостатньо, щоб цей талант розвивати та використовувати».

З цією думкою погодився Кеннет Девіс – представник недержавної організації Фонду цивільного дослідження та розвитку, діяльність якої присвячена міжнародному науковому та технічному співробітництву:

«Ми бачимо, що українські вчені роблять передові дослідження. Але часто вони не мають достатньо зв’язків із американськими вченими – ми можемо допомогти побудувати ці зв’язки. Ми також можемо допомогти із постачанням обладнання та забезпечити підтримку вчених, які хочуть друкуватися в іноземних наукових журналах».

Всі учасники конференції кажуть, що від обміну ідеями, розробками та технологіями виграють обидві сторони. Але насамперед – світова наука та здоров’я пацієнтів.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG