Спеціальні потреби

Актуально

Українська медицина викликає зацікавлення у США

У Вашингтоні закінчився щорічний міжнародний симпозіум присвячений розвитку медичної науки та надання медичних послуг у країнах СНД. Організатором конференції виступила американська корпорація «МаксВелл», яка спорудила завод із виробництва ліків в Україні. Напевно саме тому, як за складом учасників, так і за фокусом уваги, на першому місці серед кран СНД опинилася Україна.

Конференція проходила паралельно у двох напрямках – комерційному та медично-науковому. Учасники першого зосередилися на викликах, які стоять перед бізнесом та інвестиціях у сферу охорони здоров’я в Україні. Представник Української юридичної групи у Вашингтоні Ірина Паліашвілі зазначила:

«Найбільше занепокоєння викликає архаїчне законодавство. Також, у додаток до юридичних проблем, інвестори зіштовхуються із серйозним психологічним тиском у зв’язку із політичною нестабільністю».

Чимало сподівань покладається на покращення умов ведення бізнесу в Україні у зв’язку із вступом до СОТ. Експерти сподіваються, що захист інтелектуальної власності в Україні, згідно з нормами СОТ, допоможе фармацевтичній індустрії та фармакології.

Особливістю другого напрямку була присутність вражаючої кількості наукових світил – як зі Сполучених Штатів, так і з України. Голова корпорації «МаксВелл» Кенетт Алібек каже, що його компанія сподівається не лише принести нові методи та ідеї в Україну:

«Ми очікуємо і зворотній напрямок. Незважаючи на те, що Україна перебувала у складі Радянського Союзу, а отже певною мірою відстала від розвинутих країн, в Україні є достатня кількість серйозних науковців, цікавих технологій та продуктів, результатом яких можуть стати серйозні технологічні наукові проекти в Сполучених Штатах та загалом на Заході».

І один з найбільш перспективних напрямків – серцево-судина хірургія.

Один із учасників симпозіуму директор Інституту серцево-судинної хірургії імені Н.М. Амосова Геннадій Книшов зазначив:

«Ми зараз вийшли на той рівень, коли ми можемо працювати на рівних, а в деяких напрямках у нас результати кращі, ніж в інших країнах. Наприклад, інфекційний ендокардит, де ми досягли результатів в десять разів кращих, ніж в європейських і американських клініках. Ми застосовуємо нові розробки, які є оригінальними».

Геннадій Книшов зауважив, що, як зажди, бракує фінансування – в першу чергу на закупівлю обладнання та препаратів. Колишній конгресмен США Куртіс Велдон підкреслив необхідність тіснішої співпраці у цьому напрямку США та України:

«Америка повинна допомогти ресурсами, інвестиціями, побудовою нових лікарень, фармацевтичним виробництвом, новими дослідницькими центрами. Талант там є, але ресурсів недостатньо, щоб цей талант розвивати та використовувати».

З цією думкою погодився Кеннет Девіс – представник недержавної організації Фонду цивільного дослідження та розвитку, діяльність якої присвячена міжнародному науковому та технічному співробітництву:

«Ми бачимо, що українські вчені роблять передові дослідження. Але часто вони не мають достатньо зв’язків із американськими вченими – ми можемо допомогти побудувати ці зв’язки. Ми також можемо допомогти із постачанням обладнання та забезпечити підтримку вчених, які хочуть друкуватися в іноземних наукових журналах».

Всі учасники конференції кажуть, що від обміну ідеями, розробками та технологіями виграють обидві сторони. Але насамперед – світова наука та здоров’я пацієнтів.

Всі новини дня

Лідери G7 зібралися на зустріч затьмарену російською війною проти України

Президент США Джо Байден з керівниками Баварії, південного регіону Німмеччини, де відбувається триденний саміт G7. 25 червня 2022 р.

Російська війна проти України та наслідки агресивних дій Москви для світу стали головними темами переговорів на саміті Групи 7 (G7) - зустрічі керівників найвпливовіших демократій, що відбувається у німецькій Баварії.

В той час як керівники Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, США, Франції та Японії зібралися у неділю 26 червня на триденну зустріч, з України надійшли повідомлення про нові вибухи російських ракет у Києві та в інших українських містах на тлі руйнівного наступу Росії на Донбасі.

Саміт повинен подати сигнал, що не лише НАТО і G7 зараз більш згуртовані ніж будь-коли, але й що демократії світу спільно стоять проти імперіалізму Путіна.
Олаф Шольц

Від західних лідерів очікують кроків у межах обіцяної довготермінової економічної і військової підтримки України та дієвіших санкцій проти Росії.

Викликом, особливо для Європи, є пошуки заміни для російської нафти й газу на тлі різкого зростання світових цін на енергію.

Український президент Володимир Зеленський визнав, що війна зараз вийшла на “морально та емоційно складний етап”, коли українці впевнені у перемозі, але також розуміють подальшу загрозу втрат.

Нові чисельні ракетні удари деякі коментатори називають розлюченою відповіддю Москви на початок застосування українцями ракетних установок і далекобійних гармат отриманих нещодавно від США та інших західних держав.

Сигналом для саміту Групи 7, а також для саміту НАТО через кілька днів у Мадриді, називають також заяву Росії про плани розмістити в Білорусі ракети здатні нести ядерні боєзаряди.

“Це підтвердження, що санкційних пакетів проти Росії недостатньо, збройної допомоги для України треба більше і що системи протиповітряної оборони – сучасні системи, які є в наших партнерів, – мають бути не на полігонах або на зберіганні, а в Україні, де вони зараз і потрібні. Потрібні більше, ніж у будь-якому іншому місці у світі”, - сказав у суботу Зеленський, зазначивши головні положення його планованих виступів перед учасниками самітів G7 і НАТО.

Західні лідери також намагатимуться узгодити нові зусилля для подолання міжнародної енергетичної кризи, браку харчів та глобальних кліматичних змін ускладнених російською війною.

Партнери Заходу

Німецький канцлер Олаф Шольц запросив на саміт також керівника Сенегалу, що головує зараз в Африканському Союзі, Аргентину - голову Спільноти країн Латинської Америки й Карибських держав, а також Індонезію, Південно-Африканську республіку та Індію, що прийматиме наступний саміт G20.

“Саміт повинен подати сигнал, що не лише НАТО і G7 зараз більш згуртовані ніж будь-коли, але й що демократії світу спільно стоять проти імперіалізму Путіна так само як і в боротьбі з голодом і злиднями”, - заявив Шольц напередодні, виступаючи в парламенті у Берліні.

Агентство Reuters зауважує, що багато країн південної півкулі стурбовані можливими міжнародними негативними наслідками західних санкцій проти Росії.

Reuters цитує офіційного представника Європейського Союзу про те, що країни Сімки будуть доводити партнерам, що різке зростання цін на харчі у світі - це результат дій Росії, оскільки санкції проти сільського господарства західні країни не запроваджували.

Також лідери вказуватимуть, що агресивні й руйнівні дії Москви є проблемою не тільки України, а вражають цілий світ.

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

У Сан-Дієго відкрили виставку-фандрайзінг "Український голос". На ній представили понад 140 робіт українських художників, кошти від продажу яких підуть на допомоги родинам, що постраждали віж війни.

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:23 0:00

Сергію Марущаку було 29 років. Він не встиг створити сім’ю, але вже будував дім для майбутньої дружини та дітей. Старший солдат першої окремої танкової бригади загинув під Харковом - його машина підірвалася на міні.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG